Skocz do zawartości

wełna do ocieplania poddasza


lukalo

Recommended Posts

Witam
ocieplam poddasze deskowanie + papa
łaczna grubość 25 cm w dwóch warstwach (15+10)
w jednym pokoju i na klatce schodowej mam izovera unimata.
Niestety nie jestem z niej do końca zadowolony . jest bardzo delikatna łatwo się "mechaci", ciężko poprawnie ułożyć ją w trudnych miejscach (murłata).
Zaznaczam, że to moje subiektywne odczucia i nie jest to bynajmniej antyreklama.

moje pytanie brzmi.
1. czy pozostałą część poddasza mogę ocieplić teraz inną wełną (mam na myśli skalną) , czy mogą się one stykać?
2.co sądzicie o wełnie rockwool megarock lambda 0,039(kupiłem wcześniej paczkę w podobnej ale w płytach do ocieplenia obniżonego sufitu)
była sztywniejsza dobrze trzymałe kształt, bardziej twarda
co z paroprzepuszczlnością takiej wełny, czy jest wystarczająca przy takim szczelnym pokryciu (oczywiście jast 3 cm szczelina wentylacyjna)
pozdrawiam
Link do komentarza
Mogą się stykać dwie wełny różnych producentów,przecież się nie zważą jak farba nitro z olejną icon_biggrin.gif
Zwróć uwagę aby była to wełna co ją dokupisz o takim samym współczynniku.
Wełna w płytach też może być ,tyle tylko że jest droższa od wełny w rolce.
Link do komentarza
w jednym miejscu bede w jednej warstwie dawał unimatę w drugiej skalną
a w pozostałych na dwócg pomieszczeniach samo unimata w trzech pozostałych sama skalna

w specyfikacjach niestety nie znalazłem nic o paroprzepuszczalności (po prostu jest;)
w jakimś artykule znalazłem tylko info że wełny skalne i szklane mają prawdopodobną paroprzepuszczalność przy tej samej gęstości, ale skalne mają znacznie wyższą gęstość -dlatego pytam.

ale rozumiem że skoro skalna jest poroprzepuszczlna to chyba nie ma żadnych przeciwskazań i można ją stosować dokładnie tam gdzie szklaną.....

a co sądzicie o tej rockwoola 0,039 czy warto ją kupować???
Link do komentarza
Lukalo a powiedz czemu tyle rodzai wełny? Przecież każdy jak kupuje wełnę na dom to stara się kupić to od jednego producenta a u Ciebie prawie wszystkie firmy icon_biggrin.gif
A jakie mają współczynniki te wełny co już masz?
Możesz kupić rockwoola ,nic się nie stanie,jak jeszcze masz na nią dobrą cenę to bierz.
Link do komentarza
Cytat

Lukalo a powiedz czemu tyle rodzai wełny? Przecież każdy jak kupuje wełnę na dom to stara się kupić to od jednego producenta a u Ciebie prawie wszystkie firmy icon_biggrin.gif
A jakie mają współczynniki te wełny co już masz?
Możesz kupić rockwoola ,nic się nie stanie,jak jeszcze masz na nią dobrą cenę to bierz.



nie wszystkie:)
najpierw kupiłem na klatkę schodową bo na parterze kłwdłem kafelki a podem schody drewniane i aby nie niszczyć tego wcześniej ociepliłem tą część sufitu
na to kupiłem isovera unimatę i już byłem niezadowolony bo strasznie delikatna wełna, zapychała szczelinę wentylacyjną , łatwo się rozwarstwia , mechaci (ogólnie mało konkretna) może zbyt brutalnie się z nią obchodziłem:)
potem kotłownia i garaż bo musiałem uruchomić piec . tam zabrakło mi roliki a najbliższy skład miał ursę,
pozatym ze względu na niższy sufit dałem 20 cm ale supermaty. noi przy niepalnym suficie dawałem jeszcze kamiennąbo ma większą gęstość.
Wszystko robiłem sam (nie brałem firmy) więc kupowałem tyle ile mi było potrzeba. Wszystko to robiłem w zeszłym roku a nie chciałem gromadzić materiału na zapas. Poza tym że robię to po raz pierwszy nie miałem zdania na temat materiałów więc nie chciałem się obkupować w coś z czego nie będę zadowolony.
dlatego teraz na kolejne pomieszczenie kupuję rockwoola.
wzystkie mają ten sam współczynnik 0.039
no ale jak pisałeś to przecież nie problem dwa rodzaje wełny
zalety rockwoola

-bardziej zbita-lepsza izolacyjnośc akustyczna (bo cięższa)
-hydrofobizowana
zobaczymy jak wyjdzie

A ty na co używałeś u siebie i u znajomych?
Link do komentarza
Cytat

Mogą się stykać dwie wełny różnych producentów,przecież się nie zważą jak farba nitro z olejną icon_biggrin.gif
Zwróć uwagę aby była to wełna co ją dokupisz o takim samym współczynniku.
Wełna w płytach też może być ,tyle tylko że jest droższa od wełny w rolce.



a co jeżeli ta nowa wełna będzie miała lepszy współczynnik?
wcześniej była unimata 0,039 zarówna 15 i 10 cm
teraz kupiłem roskwoola 15 cm 0,039 + 10 cm 0,037 (w płytach akurat nie ma 0,039)
Link do komentarza
Cytat

a co jeżeli ta nowa wełna będzie miała lepszy współczynnik?
wcześniej była unimata 0,039 zarówna 15 i 10 cm
teraz kupiłem roskwoola 15 cm 0,039 + 10 cm 0,037 (w płytach akurat nie ma 0,039)


Oby nie był większy (znaczy się zimniejszy powyżej 0,04) aniżeli już masz.W tym przypadku ok.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Może wydać parę złotych więcej i zastosować wełnę o lepszych parametrach zarówno tych mechanicznych jak i lepszym współczynniku przewodzenia ciepła, może produkt o λD = 0,033 W/mK. Łatwiej się układa i z pewnością lepiej dociepli poddasze. Może i troszkę bolesna inwestycja teraz, z całą pewnością zwróci się w bardzo krótkim terminie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...