Skocz do zawartości

Recommended Posts

Otóż, moje hobby to fotografia. Ale ostatnio coraz więcej czasu spędzam przy starych zenitach....

Jeżeli ktoś z Was przeprowadzając się/ remontując się etc. natrafił na coś co swym wyglądem przypomina aparat START albo KIEV albo insze coś i zechciałby oddać/sprzedać za rozsądne pieniążki to poproszę PW.

P.S. Ja wiem, że o dużo proszę ale - ceny handlarzy z allegro/bazarów/tablic etc znam. Więc z góry uprzedzam, że takowe ceny nie wchodzą w rachubę. Rozchodzi mi o ludzi którzy wiedzą, że nie wykorzystają a nie chcą zasilać śmietników. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Znam Twoje ciągnotki icon_biggrin.gif sam jestem w posiadaniu Starta66 (robiłem nim zdjęcia) Vilia,Smienia,Druch,Fed (kilka modeli),Praktica ,Kodak ,Agfa mieszkowy i kilkanaście jeszcze i akcesoria różnego typu i rodzaju, ale nie sprzedam! icon_razz.gif prędzej oddałbym niż sprzedał ,wiem co do znaczy dla kolekcjonera.
Link do komentarza
Cytat

Znam Twoje ciągnotki icon_biggrin.gif sam jestem w posiadaniu Starta66 (robiłem nim zdjęcia) Vilia,Smienia,Druch,Fed (kilka modeli),Praktica ,Kodak ,Agfa mieszkowy i kilkanaście jeszcze i akcesoria różnego typu i rodzaju, ale nie sprzedam! icon_razz.gif prędzej oddałbym niż sprzedał ,wiem co do znaczy dla kolekcjonera.


Starta66 miałem i robiłem nim zdjęcia ale gdzieś przepadł bez wieści. Obecnie mam zenity 12 i 11 i lubitela. Zakupiłem klisze i czekam na lepsze czasy.....
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Zapomniałem dodać ,że czarno-białe sam wywoływałem ,klisze i odbitki. To były czasy icon_biggrin.gif


Właśnie wywołałem kliszę icon_smile.gif
Czad - chyba cyfrę zostawię na wypadek potrzeby zrobienia foty.... A dla ducha użyję staroświeckiego sprzętu:)

Dobra do Zenita założyłem kliszę co by sprawdzić jak mi pójdzie. I poszło. Teraz założę kliszę do starta. A na oku mam yashikę - poza tym w sobotę giełda rupieci......
Link do komentarza
ja mam cały sprzęt znaczy się ciemnię ale czasu nie nada. Jak trochę się obrobię i wyjdę na prosta to się pobawię w czarno-białe ,choć jak rozglądałem się za cenami do czarno-białym od wywoływacza po papiery to kolor wychodzi jak za darmo icon_biggrin.gif Dzisiaj czarno-białe to rarytas (ale te prawdziwe czarno-białe a nie z fotolabu) do czego to doszło icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Robiłem ,ale dalej mam Start 66 ze względu na film i ręczne przewijanie do danej klatki zrezygnowałem robienia nim zdjęć (ale wychodziły niezłe). Fed 5B był po drodze,Zenit 12XP potem Practica MTL 5B (z całym osprzętem lampa błyskowa,obiektywy,conwekter 2X,filtry,mieszek,pierścienie pośrednie,lupa do ustawiania ostrości i coś tam jeszcze tyle tego ,że nie pamiętam), Konica SI Super 5 ,teraz Canon 100D i osprzęt lampa,teleobiektyw.
A do wywoływania to ful wypas mam od powiększalnika Krokus po zegar ciemniowy,suszarkę ,światłomierz do ciemni itp itd icon_biggrin.gif
Po drodze było kilka compaktów Canona,Kodaka, Minolty,Koniki, a kolekcja moja jest dość bogata,nie sposób mi teraz z głowy wymienić.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Za mna kiedyś chodził taki aparat lustrzanka jednoobiektywowa 6X6 Hasselblad ,ale na narazie odpuściłem. Kiedys może zostane szczęsliwym posiadaczem cos takiego lub podobnego.
No cóż zakładaj film i pstrykaj fotki icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...