Skocz do zawartości

jakie wkręty do mocowania wieszaków do zabudowy


lukalo

Recommended Posts

Cytat

A Ty jako fachowiec od tych spraw powiedz,ale tak szczerze jakich wkrętów używałeś,używasz i będziesz używał icon_biggrin.gif bo kto jak kto ale uważam ,że Twoje zdanie się liczy w tym temacie jak mało kogo.


No złapałeś mnie. Zdarzyło się, że raz, czy dwa otworzyłem kapslowaną butelkę pilotem od telewizora bądź zapalniczką.
Pilot działa, zapalniczka nie rozszczelniła się. I skoro wszystko działa to znaczy, że można, że da się.
W temacie, nie używam wkrętów gips-drewno do mocowania poddaszowych wieszaków.
Link do komentarza
Chyba jednak oboje myth i irbis mają rację

w kartach technicznych systemów podawane są wkręty fosfatowane, upewniałem się tego u doradcy (niestety tam też sa błędy zamiest wkręta 35 jest 25)-
zatem irbis pisząc że należy robić zgodnie z instrukcją powinien robić fosfatowymi.
natomiast zalecene jest używanie wkrętów z łbem nie kielichowym tylko płaskim( kielich wygina wieszak) a te są zapewne żółte- to dane od jednego z doradców

Cytat

No złapałeś mnie. Zdarzyło się, że raz, czy dwa otworzyłem kapslowaną butelkę pilotem od telewizora bądź zapalniczką.
Pilot działa, zapalniczka nie rozszczelniła się. I skoro wszystko działa to znaczy, że można, że da się.
W temacie, nie używam wkrętów gips-drewno do mocowania poddaszowych wieszaków.



a jakich dokładnie używasz
średnica
długość
żółty , czarny czy jakiś inny
może pamiętasz firmę aby nie było wątpliwości
Link do komentarza
Cytat

Cóż ja mogę powiedzieć - ty zalecasz... a kimże ty jesteś aby zalecać? Ostoją forum, która produkuje jedno zdaniowce, bez ładu i składu. Jakie masz doświadczenie? Ile dziesiątek kilogramów wkrętów rocznie wkręcasz? Ile domów w swojej karierze zrobiłeś? Napisałeś już gdzieś, kiedyś, że pomagałeś znajomym i tyle, więc może spróbuj się czegoś nauczyć zamiast klepać buńczucznie bzdury bez pokrycia. Nie musimy bić piany na potęgę - pozwólmy czytającym wątek wybrać właściwe rozwiązanie. Dalszą dyskusję uważam za zbyteczną.


A Ty kim jesteś? Powiedziałbym bym Ci ale się powstrzymam,nie będę schodził do twojego kulturalnego poziomu.
W moim jednym zdaniu jest więcej informacji zawartych niż w Twoim całym poście w którym dorabiasz jakąś filozofię do prostych oczywistych rzeczy.
Znalazł się specjalista od stelaży i płyt rg, a Ty ile wkręcasz wkrętów przemądzrzałku? To ja Ci powiem - nic bo jak sam napisałeś wkręcają wkręty pracownicy. icon_biggrin.gif
Pianę to sam bijesz na widok moich postów i jak chcesz doradzać to doradzaj ale nie wyśmiewaj się z czyiś postów bo to widzę bardzo lubisz.
Wkręcasz żółte to se wkręcaj ,mi to nie przeszkadza a jak chcesz dalej wyśmiewać moje doświadczenie i moje posty to zalecam ode mnie i moich postów to z daleka ,i radze Ci to po dobroci dla Twojego zdrowia bo może Ci z tej podniety żyłka pęknie i nie będę miał z kim pisać.
I chyba wystarczy te jałowego pisania w tym temacie,zarówno mojego jak i Twojego.
Link do komentarza
Cytat

i co z tego, że wygina? jak?
następne zalecenie z czapy
swoją drogą te grzybki mocuje się do krokwi?
nie jest to element sufitu podwieszanego?


Jest to raczej te grzybki element sufitu podwieszanego ,nie spotkałem się i nie wiem czy można ich używać do skosów.
Link do komentarza
Cytat

i co z tego, że wygina? jak?
następne zalecenie z czapy
swoją drogą te grzybki mocuje się do krokwi?
nie jest to element sufitu podwieszanego?



sory ale chyba nie rozumiem...
te wieszaki, grzybki przecież właśnie montuje się do krokwi , właśnie na skosy
chyba że czegoś znowu nie wiem albo źle robie?
Link do komentarza
Cytat

sory ale chyba nie rozumiem...
te wieszaki, grzybki przecież właśnie montuje się do krokwi , właśnie na skosy
chyba że czegoś znowu nie wiem albo źle robie?


Po prostu "koledzy" nie wiedzą o czym mówią...


Cytat

to po kiego ... wyjeżdżałeś z tekstem o krokwiach, kątach pochylenia?

teraz pewnie polecisz i pokasujesz, ale nie będę cytował


Ja nie muszę bawić się w podchody, w przeciwieństwie do was - okazuje się, że zabieracie głos w temacie, o którym nie macie pojęcia, o czym świadczą ostatnie wasze wpisy, a ponadto nawet przeczytać ze zrozumieniem nie potraficie
Link do komentarza
Cytat

Chyba jednak oboje myth i irbis mają rację
w kartach technicznych systemów podawane są wkręty fosfatowane, upewniałem się tego u doradcy (niestety tam też sa błędy zamiest wkręta 35 jest 25)- zatem irbis pisząc że należy robić zgodnie z instrukcją powinien robić fosfatowymi.


A możesz podać nazwę producenta, którego doradca klienta podał Ci taką informację?
A najlepiej od razu źródło w postaci karty danych technicznych...

Cytat

natomiast zalecene jest używanie wkrętów z łbem nie kielichowym tylko płaskim( kielich wygina wieszak) a te są zapewne żółte- to dane od jednego z doradców


Więc podsumujmy: ktoś, coś powiedział, drugi mu zaprzeczył i na tej podstawie ja mam zmienić sposób montażu, kiedy tak naprawdę każdy z doradców mówi co innego, a w dodatku nie wiemy czy oni mówili o łączniku kotwowo krokwiowym...
Wkręty fosfatowane mają łby kielichowe - specjalnie dostosowane do przykręcania płyt gipsowych!
Link do komentarza
Cytat

na mój gust do krokwi daje się to:


lukalo ok, teraz rozumiem icon_biggrin.gif


a powiedz mi dlaczego nie można dać grzybków skoro wszyscy producenci zalecają je zamiennie.
może poczytaj sobie na ich stronach a różnych systach zabudowy poddaszy, są różne warianty, w zależności co kto woli
wg knaufa esy (to te co pokazałeś) trzeba stosować przy np dwukrotnym lub wyższym poszyciu płytą ze względu na większą nośność esów, Ja wolę grzybli bo na skosach są sztywniejsze pozatym łatwo można je wpinać i wypinać.
Link do komentarza
Dajta spokój bo zejdę... Wa mać za około tygodnia/może dwa/góra trzy, będę się bawił w to samo i co ja sobie mam myśleć po lekturze takiej dyskusji????

Pierniczę wkręcę nacopopadnie, przeca łba mi nie utrąci kilka kg gipsu. Albo dajcie jakieś konkrety. A jak się nie dogadujecie to na plażę jećta - tam ostatnio dużo sporów rozwiązują.....
Link do komentarza
Cytat

O tym mówiłem icon_cool.gif

edit: nie wiecie o czym piszecie


Może i mówiłeś ,tyle razy zmieniasz temat w temacie ,że trudno się połapać o czym piszesz.
Oczywiście Ty wszechwiedzący wiesz o czym piszesz ,że nieraz nie na temat to nie ważne.
Link do komentarza
Cytat

Chyba jednak oboje myth i irbis mają rację

w kartach technicznych systemów podawane są wkręty fosfatowane, upewniałem się tego u doradcy (niestety tam też sa błędy zamiest wkręta 35 jest 25)-
zatem irbis pisząc że należy robić zgodnie z instrukcją powinien robić fosfatowymi.
natomiast zalecene jest używanie wkrętów z łbem nie kielichowym tylko płaskim( kielich wygina wieszak) a te są zapewne żółte- to dane od jednego z doradców



a jakich dokładnie używasz
średnica
długość
żółty , czarny czy jakiś inny
może pamiętasz firmę aby nie było wątpliwości


Do mocowania wieszaków do poddaszy (waszych grzybków, lizaków, śledzi) używam wkrętów do drewna pospolicie zwanych żółtymi.
Dokładnie to standardowe wkręty do drewna główka stożkowa, gwint pełny Spax 4,5x40 z gniazdem PZ choć w "ciasne" trudno dostępne dla wzroku miejsca pakuję TX.
Link do komentarza
Cytat

Ja nie muszę bawić się w podchody, w przeciwieństwie do was - okazuje się, że zabieracie głos w temacie, o którym nie macie pojęcia, o czym świadczą ostatnie wasze wpisy, a ponadto nawet przeczytać ze zrozumieniem nie potraficie


Przestań pierniczyć z tym czytaniem ze zrozumieniem bo sam nie czytasz ze zrozumieniem a tym bardziej nie zawsze piszesz na temat i go rozciągasz .
A nie mówiłem że skończy się bóg wie na czym po Twoich filozoficznych wywodach.
Lukalo chciał wiedzieć jakie wkręty ,nie rozumiesz tego.
Link do komentarza
Cytat

A możesz podać nazwę producenta, którego doradca klienta podał Ci taką informację?
A najlepiej od razu źródło w postaci karty danych technicznych...


Więc podsumujmy: ktoś, coś powiedział, drugi mu zaprzeczył i na tej podstawie ja mam zmienić sposób montażu, kiedy tak naprawdę każdy z doradców mówi co innego, a w dodatku nie wiemy czy oni mówili o łączniku kotwowo krokwiowym...
Wkręty fosfatowane mają łby kielichowe - specjalnie dostosowane do przykręcania płyt gipsowych!




http://www.siniat.pl/katalogi/katalogi-systemowe/
http://www.siniat.pl/products/akcesoria/?page=14

http://www.rigips.pl/system-rigips,45478,P...dasza-47004.htm
http://www.rigips.pl/produkt-rigips,0,382,wkrety-td.htm

[quote name='Barbossa' date='21.08.2013, 20:58 ' post='375945']
grzybki na skosach są sztywniejsze???

skoro nośność esów jest większa to i ich sztywność jest większa icon_biggrin.gif
[/qZAMONTUJ GRZYBKA NA KROKWI I SKIEKUJ SIŁE NACISKU W DÓŁ (NIE DRGNIE ) SRÓB TO SAMO Z ESEM (ŁATWO WYGNIE SIĘ W KIERUNKU PODŁOGI

CIĘŻKO TO OPISAĆ

TA SZTYWNOŚĆ O KTÓREJ PISZĘ NIE MA ZNACZENIA BO JAK ZAMONTUJE SIĘ WSZYSTKO TO JEST ODPOWIEDNIO SZTYWNE PO PROSTU DLA MNIE PRZY POZIOMOWANIU JEST WYGODNIEJ JAK WSZYSTKO NIE RUSZA SIĘ , I JEST WMIARĘ SZTYWNE (MÓWIĘ TU O RUSZCIE POJEDYŃCZYM) Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

[/qZAMONTUJ GRZYBKA NA KROKWI I SKIEKUJ SIŁE NACISKU W DÓŁ (NIE DRGNIE ) SRÓB TO SAMO Z ESEM (ŁATWO WYGNIE SIĘ W KIERUNKU PODŁOGI

CIĘŻKO TO OPISAĆ

TA SZTYWNOŚĆ O KTÓREJ PISZĘ NIE MA ZNACZENIA BO JAK ZAMONTUJE SIĘ WSZYSTKO TO JEST ODPOWIEDNIO SZTYWNE PO PROSTU DLA MNIE PRZY POZIOMOWANIU JEST WYGODNIEJ JAK WSZYSTKO NIE RUSZA SIĘ , I JEST WMIARĘ SZTYWNE (MÓWIĘ TU O RUSZCIE POJEDYŃCZYM)


Zajrzałem tu i tam i faktycznie te grzybki mogą iść na skosy ,ale i ES tez jest stosowany ,wiec nie rozumiem o co hallo. Jeżeli łatwiej a na pewno bo nie musisz przykręcać profilu do ES to i szybciej a życie trzeba sobie ułatwiać.
Wcześniej napisałem co napisałem,nie byłem pewien ,że grzybki nadają się do skosów (bo były zawsze dawane do sufitów bynajmniej tych co znam tak robili) to raczej nie jest błędem.
Link do komentarza
Cytat

Do mocowania wieszaków do poddaszy (waszych grzybków, lizaków, śledzi) używam wkrętów do drewna pospolicie zwanych żółtymi.
Dokładnie to standardowe wkręty do drewna główka stożkowa, gwint pełny Spax 4,5x40 z gniazdem PZ choć w "ciasne" trudno dostępne dla wzroku miejsca pakuję TX.



wkońcu jakieś konkrety

czyli coś takigo może być (akurat tej firmy mam hurtowni)
http://www.wkret-met.com.pl/katalog/#/152/

Cytat

Zajrzałem tu i tam i faktycznie te grzybki mogą iść na skosy ,ale i ES tez jest stosowany ,wiec nie rozumiem o co hallo. Jeżeli łatwiej a na pewno bo nie musisz przykręcać profilu do ES to i szybciej a życie trzeba sobie ułatwiać.
Wcześniej napisałem co napisałem,nie byłem pewien ,że grzybki nadają się do skosów (bo były zawsze dawane do sufitów bynajmniej tych co znam tak robili) to raczej nie jest błędem.



Ja też nie wiem o co hallo ale skoro ze żdziwieniem piszecie z kolegą barbarossa że grzybki idą na skosy zaczynałem wątpić w to co robię...........

zadając pytanie na forum myślałem że odpowiedzi udzielą mi osoby które przynajmiej u siebie to robiły i mogą coś na ten temat powiedzieć a nie teoretyczować ale widzę że niekoniecznie mają o tym pojecie.
jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja też nie wiem o co hallo ale skoro ze żdziwieniem piszecie z kolegą barbarossa że grzybki idą na skosy zaczynałem wątpić w to co robię...........

zadając pytanie na forum myślałem że odpowiedzi udzielą mi osoby które przynajmiej u siebie to robiły i mogą coś na ten temat powiedzieć a nie teoretyczować ale widzę że niekoniecznie mają o tym pojecie.
jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.


Po pierwsze nikogo a na pewne mnie nie uraziłeś.
Ja u siebie i innych robiłem ,że grzybki szły na sufit a ES na skosy ,więc tak Ci pisałem. Grzybków nie dawałem na skosy dlatego napisałem,że raczej są one do sufitów ,ale po przejrzeniu kilku tematów i instrukcji widać,że i te grzybki zalecają do skosów.
Dawałem Esy na skosy,grzybki na sufit ,czarne wkręty do drewna do mocowania grzybków i Esów a czarne do metalu do przykręcania płyt rg i wszystko się trzyma więc co mam jeszcze napisać?
Link do komentarza
Cytat

Dajta spokój bo zejdę... Wa mać za około tygodnia/może dwa/góra trzy, będę się bawił w to samo i co ja sobie mam myśleć po lekturze takiej dyskusji????


nie czytaj tego;))))))))))))))))))
wybierz konkretny system, poczytaj specyfikacje , zadzwoń do doradcy zacznij robić sufit albo weź ekipę i użeraj się z nimi (jeśli trafisz na pseudo fachowców) ja wybrałem pierwszą opcję, na razie nic nie spadło, a moje pytania wynikają z faktu że nik mi nic nie pokazywał, nikogo nie miałem okazji potpatrywać a chcę robić to poprawnie dlatego o szczgóły pytam bardziej doświadczonych, niestety na forum nie wiadomo kto pisze.
Pierniczę wkręcę nacopopadnie, przeca łba mi nie utrąci kilka kg gipsu. Albo dajcie jakieś konkrety. A jak się nie dogadujecie to na plażę jećta - tam ostatnio dużo sporów rozwiązują.....


Link do komentarza
Cytat

Po pierwsze nikogo a na pewne mnie nie uraziłeś.
Ja u siebie i innych robiłem ,że grzybki szły na sufit a ES na skosy ,więc tak Ci pisałem. Grzybków nie dawałem na skosy dlatego napisałem,że raczej są one do sufitów ,ale po przejrzeniu kilku tematów i instrukcji widać,że i te grzybki zalecają do skosów.
Dawałem Esy na skosy,grzybki na sufit ,czarne wkręty do drewna do mocowania grzybków i Esów a czarne do metalu do przykręcania płyt rg i wszystko się trzyma więc co mam jeszcze napisać?


dzięki za konkretną odpowiedź -o to mi chodziło:)
Link do komentarza
Cytat

Sorry, sprawdziłem jeden z podanych przez Ciebie linków i pisze wyraźnie, że stosować do przykręcania łączników krokwiowych wkręty do drewna (tylko dlaczego 25???).
Na sprawdzenie pozostałych po prostu nie mam czasu.
Pozostaję przy swoim zdaniu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

i myśleliśmy tak samo
i nie sądzę, że błędnie

co do tych pie... wkrętów to je kup i przestań męczyć icon_biggrin.gif



kolego pytanie ja zadałem a jak cię to meczy to nikt ci nie każe tego tematu czytać
i proszę nie odbijaj piłeczki chyba że masz do powiedzenia coś w temacie tak jak kolego myth, po prostu powiedz jak ty masz zrobione u siebie.
Ja chce po prostu zebrać informacje jak jest robione u innych .

Cytat

Sorry, sprawdziłem jeden z podanych przez Ciebie linków i pisze wyraźnie, że stosować do przykręcania łączników krokwiowych wkręty do drewna (tylko dlaczego 25???).
Na sprawdzenie pozostałych po prostu nie mam czasu.
Pozostaję przy swoim zdaniu icon_smile.gif


td 25 to fosfatowane (link niżej) o tym wkręcie dł25 pisałem wyżej (prawdopodobnie to pomyłka ) ale doradca mówił że na pewno jest to TD bo innych w ofercie nie ma
Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, tak jak pisałem masz rację z tymi wkrętami żółtymi , one są na pewno lepsze niż czarne ale czarne są zgodne z zaleceniami producenta. Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

td 25 to fosfatowane (link niżej) o tym wkręcie dł25 pisałem wyżej (prawdopodobnie to pomyłka ) ale doradca mówił że na pewno jest to TD bo innych w ofercie nie ma
Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, tak jak pisałem masz rację z tymi wkrętami żółtymi , one są na pewno lepsze niż czarne ale czarne są zgodne z zaleceniami producenta.


Noooo, zalecenia tego producenta są na prawdę dość meandryczne icon_wink.gif
Nie tylko pisze, że to wkręt 25mm, ale jeszcze w specyfikacji dodaje: "cytat: "Wkręty TD = blachowkręty wiercące ze stali galwanicznie fosfatowanej; reakcja na ogień klasa A1, klasa, ochronności na korozję klasa 48;
Niestety uczyłem się suchej zabudowy w krajach, gdzie nie przykręca się blachowkrętami łączników krokwiowych, a jeśli to kolejna pomyłka (oficjalny dokument sygnowany przez producenta) to skąd mam wiedzieć co w nim jest prawdą, a co pomyłką...???
Link do komentarza
Cytat

Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać, tak jak pisałem masz rację z tymi wkrętami żółtymi , one są na pewno lepsze niż czarne ale czarne są zgodne z zaleceniami producenta.


Skoro tak, to sprawa jasna.
Teraz trzeba założyć następny (nie mówię że akurat TY) wątek na co najmniej 90 postów:
-"Czy dawać styropian jako ocieplenie w/g zaleceń producenta, skoro XPS jest lepszy?" icon_lol.gif

PS.
Rozumiem jakby tu toczyła się dyskusja nad budową pompy ciepła, ale na temat wkręcania "jednego" wkrętu?
A, sorry... sam tez pisałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Noooo, zalecenia tego producenta są na prawdę dość meandryczne icon_wink.gif
Nie tylko pisze, że to wkręt 25mm, ale jeszcze w specyfikacji dodaje: "cytat: "Wkręty TD = blachowkręty wiercące ze stali galwanicznie fosfatowanej; reakcja na ogień klasa A1, klasa, ochronności na korozję klasa 48;
Niestety uczyłem się suchej zabudowy w krajach, gdzie nie przykręca się blachowkrętami łączników krokwiowych, a jeśli to kolejna pomyłka (oficjalny dokument sygnowany przez producenta) to skąd mam wiedzieć co w nim jest prawdą, a co pomyłką...???




TD to wkręty do drewna (ostatni link tam jest wyraźnie napisane)

Cytat

ps
ja mam boazerię, fajnie wygląda...
ale o gwoździe nie pytaj
tak jak IS miałem od tego ludzi, w dodatku samodzielnie myślących i nie zawracali doopy z byle powodu, ba wiedzieli więcej ode mnie

a to z bachowkrętami to dobre, może instrukcja była pisana ctrl+c ctrl+v unsure.gif



IS ma od tego ludzi bo zapewne jest wykonawcą i musi to on mówi ludziom jak mają robić icon_smile.gif))))))))) a nie odwrotnie icon_smile.gif)

a ja robię to samodzielnie a forum jest międzyinnym dla takich ja Ja
Link do komentarza
Cytat

TD to wkręty do drewna (ostatni link tam jest wyraźnie napisane)


Ja też cytuję informacje do których prowadzą zamieszczone przez ciebie linki!
Nie wiem czy prowokujesz, czy wybiórczo czytasz informacje z podlinkowanych stron...
Np kolejny który obejrzałem:
Link nr 3 fragment dotyczący zabudowy poddaszy na wieszakach krokwiowych i wyraźnie oddziela wkręty do płyt gipsowych RIGIPS od wkrętów do mocowania wieszaków które oznaczone są na rysunku cyfrą 5.
Inna sprawa że kolejność w opisie może sugerować inne rozwiązanie.:
1 Płyta gipsowo-kartonowa RIGIPS RIGIMETR
2 Profil RIGIPS CD 60 ULTRASTIL?
3 Wieszak do poddaszy RIGIPS
4 Wkręt RIGIPS TN 25
5 Wkręt do drewna !!!
6 Masa szpachlowa RIGIPS
7 Taśma spoinowa RIGIPS
8 Masa szpachlowa wykończeniowa RIGIPS
9 Wełna szklana lub skalna
10 Paroizolacja np. Isover Stopair
Link do komentarza
Cytat

Ja też cytuję informacje do których prowadzą zamieszczone przez ciebie linki!
Nie wiem czy prowokujesz, czy wybiórczo czytasz informacje z podlinkowanych stron...
Np kolejny który obejrzałem:
Link nr 3 fragment dotyczący zabudowy poddaszy na wieszakach krokwiowych i wyraźnie oddziela wkręty do płyt gipsowych RIGIPS od wkrętów do mocowania wieszaków które oznaczone są na rysunku cyfrą 5.
Inna sprawa że kolejność w opisie może sugerować inne rozwiązanie.:
1 Płyta gipsowo-kartonowa RIGIPS RIGIMETR
2 Profil RIGIPS CD 60 ULTRASTIL?
3 Wieszak do poddaszy RIGIPS
4 Wkręt RIGIPS TN 25
5 Wkręt do drewna !!!
6 Masa szpachlowa RIGIPS
7 Taśma spoinowa RIGIPS
8 Masa szpachlowa wykończeniowa RIGIPS
9 Wełna szklana lub skalna
10 Paroizolacja np. Isover Stopair



otwierasz link
http://www.siniat.pl/katalogi/katalogi-systemowe/

otwierasz katalog system suchej zabudowy w budownictwie jednorodzinnym

strona np. 30 pkt4 wkręty do drewna nida 3.5*35mm

teraz sprawdzamy co to jest wkręt nina 3.5*35

wchodzimy w katalog produktów (akcesoria do suchej zabudowy

http://www.siniat.pl/products/akcesoria/?page=14

na 14 stronie mamy te wkręty (są fosfotowe)

Cytat

otwierasz link
http://www.siniat.pl/katalogi/katalogi-systemowe/

otwierasz katalog system suchej zabudowy w budownictwie jednorodzinnym

strona np. 30 pkt4 wkręty do drewna nida 3.5*35mm

teraz sprawdzamy co to jest wkręt nina 3.5*35

wchodzimy w katalog produktów (akcesoria do suchej zabudowy

http://www.siniat.pl/products/akcesoria/?page=14

na 14 stronie mamy te wkręty (są fosfotowe)




link 3
http://www.rigips.pl/system-rigips,45478,P...dasza-47004.htm
na dole jest zestawienie materiałów jest tam wkręt td 25 do drewna (7 pkt)
klikasz na czerwona strzałkę i masz opis
Link do komentarza
zalamka.jpg
Lukalo co Ty doktorat chcesz zrobić z tych wkrętów? icon_biggrin.gif
Masz tyle informacji ,że ja pi... chcesz to kręć żółtymi chcesz to kręć czarnymi i jedne i drugie jak sam widzisz są polecane .
Po co się zamęczasz takimi pytaniami.
Link do komentarza
Cytat

zalamka.jpg
Lukalo co Ty doktorat chcesz zrobić z tych wkrętów? icon_biggrin.gif
Masz tyle informacji ,że ja pi... chcesz to kręć żółtymi chcesz to kręć czarnymi i jedne i drugie jak sam widzisz są polecane .
Po co się zamęczasz takimi pytaniami.



kolega IS prosił o wyjaśnienia załączonych przezemine linków więc wyjaśniam

Cytat

kolega IS prosił o wyjaśnienia załączonych przezemine linków więc wyjaśniam



przeglądają instrukcję znalazem ciekawą informację

a hartowane są przecież jeszcze twardsze, łatwiej się łamią.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

link 3
http://www.rigips.pl/system-rigips,45478,P...dasza-47004.htm
na dole jest zestawienie materiałów jest tam wkręt td 25 do drewna (7 pkt)
klikasz na czerwona strzałkę i masz opis


Któryś z nas ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Tam jak byk stoi:
Wkręty TD
do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do łat drewnianych


Pisałem już wcześniej w poście #15 (70 postów temu):
Cytat

Nie żebym się czepiał, ale...
mocowanie płyty K-G do drewna (stelaż) to jednak nie to samo co
mocowanie wieszaków do krokwi.


Link do komentarza
Lukalo... skomentuj rysunek systemu z opisem, w którym
- pozycja 3 to wieszak krokwiowy
- pozycja 4 wkręt NIDA TN-25 do płyt gipsowych
- pozycja 5 wkręt do drewna (dopisek mój: nie NIDA TD-25, bo wtedy opisano by wyraźnie, jak pozycję wyżej!!!)
Wkręt do mocowania wieszaka to pozycja nr 5.

Uznaję, że z uwagi na wiele przekłamań i pomyłek informacje zawarte na stronach do których linki podałeś są to typowe materiały reklamowe, a nie rzetelna specyfikacja systemu na której można oprzeć montaż.

Coś jak "Sardynka w sosie pomidorowym", z opisem składników małym druczkiem "szprot". icon_smile.gif

Do setki brakuje nam jeszcze trzy posty icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Któryś z nas ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Tam jak byk stoi:
Wkręty TD
do mocowania płyt gipsowo-kartonowych do łat drewnianych


Pisałem już wcześniej w poście #15 (70 postów temu):



no właśnie czhodzi o to że nawet w specyfikacji producent podaje aby te wieszaki montowć na wkręty do płyt
Link do komentarza
Cytat

no właśnie czhodzi o to że nawet w specyfikacji producent podaje aby te wieszaki montowć na wkręty do płyt


No to montuj je na wkręty do płyt!
Czym się różnią jedne od drugich? Co za różnica ,ważne aby były one do drewna.
Link do komentarza
Cytat

Lukalo... skomentuj rysunek systemu z opisem, w którym
- pozycja 3 to wieszak krokwiowy
- pozycja 4 wkręt NIDA TN-25 do płyt gipsowych
- pozycja 5 wkręt do drewna (dopisek mój: nie NIDA TD-25, bo wtedy opisano by wyraźnie, jak pozycję wyżej!!!)
Wkręt do mocowania wieszaka to pozycja nr 5.

Uznaję, że z uwagi na wiele przekłamań i pomyłek informacje zawarte na stronach do których linki podałeś są to typowe materiały reklamowe, a nie rzetelna specyfikacja systemu na której można oprzeć montaż.

Coś jak "Sardynka w sosie pomidorowym", z opisem składników małym druczkiem "szprot". icon_smile.gif

Do setki brakuje nam jeszcze trzy posty icon_smile.gif



w zapotrzebowaniu materiałowym jest td 25 (do drewna fosfatowy)
Pewnie masz rację - brak spójności
ale w takim razie nie ma rzetelnej specyfikacji, która by precyzowała jaki to wkręt.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...