Skocz do zawartości

jakie wkręty do mocowania wieszaków do zabudowy


lukalo

Recommended Posts

lukalo nie rób z siebie i z nas głupków za przeproszeniem. Takie pytania to są poniżej pasa. Co to jakaś kosmiczna technologia mocowanie wieszaków.
Ale odpowiem Ci ,używa się wkrętów do drewna czarnych,podobnych jak do płyt,w każdym sklepie z wkrętami czy budowlanym Ci to powiedzą.



Link do komentarza
Cytat

lukalo nie rób z siebie i z nas głupków za przeproszeniem. Takie pytania to są poniżej pasa. Co to jakaś kosmiczna technologia mocowanie wieszaków.
Ale odpowiem Ci ,używa się wkrętów do drewna czarnych,podobnych jak do płyt,w każdym sklepie z wkrętami czy budowlanym Ci to powiedzą.





No widzisz, ja też myślałem że to takie oczywiste.
na stronach producentów są różne wersje
Siniat (dawniej Lafarge) 3,5*35
rigips minimum 4*3,5
z ciekawości zadzwoniłem do konsultanta rigipsa który zaleca 4*40 i absolutnie nie czarne(bo słabsze i ryzyki zerwania ) tylko hartowane (żółte)

gdzieś na jakimś forum przeczytałem o tych żółtych ale teraz nie mogę tego znaleźć

Nie napisałeś jaki rozmiar tych wkrętów dawałeś?
Link do komentarza
Cytat

No widzisz, ja też myślałem że to takie oczywiste.
na stronach producentów są różne wersje
Siniat (dawniej Lafarge) 3,5*35
rigips minimum 4*3,5
z ciekawości zadzwoniłem do konsultanta rigipsa który zaleca 4*40 i absolutnie nie czarne(bo słabsze i ryzyki zerwania ) tylko hartowane (żółte)

gdzieś na jakimś forum przeczytałem o tych żółtych ale teraz nie mogę tego znaleźć

Nie napisałeś jaki rozmiar tych wkrętów dawałeś?


No to się nie dziwię,że o takie rzeczy pytasz jak tak Ci nagadali i zasiali ziarno niepewności.
Ten konsultant od regipsów to jakiś teoretyk bo hartowane to są właśnie czarne - fosfatowane, a żółte to ocynk i jakością nie ustępują tym czarnym. Wiem bo jeżeli dokręcasz wkrętarką czarnego to jak ma duży opór to pęknie ,natomiast żółty obrobi się nacięcie krzyżowe od bita.
Do metalu jak i do drewna używałem 3,5X35.
Wkręty do płyt g-k Typ - D do drewna KSGD - 3,5X35
Wkręty do plyt g-k Typ - M do metalu KSGM - 3,5X35
Takie oznaczenia są wg producenta

Dopiszę jeszcze coby ktoś się nie czepił o żółte wkręty,oczywiście są też hartowane ale nie widzę różnicy a kupić i przepłacić ocynkowane? po co jak jedno i drugie to samo.
Link do komentarza
Cytat

No to się nie dziwię,że o takie rzeczy pytasz jak tak Ci nagadali i zasiali ziarno niepewności.
Ten konsultant od regipsów to jakiś teoretyk bo hartowane to są właśnie czarne - fosfatowane, a żółte to ocynk i jakością nie ustępują tym czarnym. Wiem bo jeżeli dokręcasz wkrętarką czarnego to jak ma duży opór to pęknie ,natomiast żółty obrobi się nacięcie krzyżowe od bita.
Do metalu jak i do drewna używałem 3,5X35.
Wkręty do płyt g-k Typ - D do drewna KSGD - 3,5X35
Wkręty do plyt g-k Typ - M do metalu KSGM - 3,5X35
Takie oznaczenia są wg producenta

Dopiszę jeszcze coby ktoś się nie czepił o żółte wkręty,oczywiście są też hartowane ale nie widzę różnicy a kupić i przepłacić ocynkowane? po co jak jedno i drugie to samo.



dzięki za pomoc:)

o tym że lepiej używać tych żółtych to nie od nich słyszałem tylko na jakimś forum (jak pisałem wyżej) oraz w hurtowni
Wcześniej też robiłem na czarnych;)
Ale i tak sam piszesz że ten fosfatowany jest słabszy bo pęka.
tak z ciekawości wziąłem czrnego i zacząłem go na maksa wkręcać w belkę (wkrętarka ustawiona na max moment 15)
i nie pękł tylko zaczął sie obracaćicon_smile.gif

podsumowując fosfatowane 3,5*35 te do mocowania płyt gipsowo katonowych do profili drewnianych wg Ciebie spokojnie starczą do przykręcenia grzybków do krokwi

pozdrawiam Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
MHtyl, uważam że Lukalo bardzo dobrze zrobił zakładając ten wątek!
Konstrukcję z OSB pod obsadzenie okna w lukarnie skręcałem żółtymi.
Stelaż szafki z g-k czarnymi.

Żółte gubią krzyżyk, wyrabiają się, a czarny w życiu mi nie pękł.
Więc jakie tam żółte hartowane, skoro miętkie są?

A stelaż pod sufit to niebagatelna sprawa.
Czekam na dalsze wieści.
Lukalo, drąż! Ciekawe pytania stawiasz, a że sam jestem przed ociepką dachu, to korzystam. icon_biggrin.gif
Pozdrowienia.
Link do komentarza
Cytat

MHtyl, uważam że Lukalo bardzo dobrze zrobił zakładając ten wątek!
Konstrukcję z OSB pod obsadzenie okna w lukarnie skręcałem żółtymi.
Stelaż szafki z g-k czarnymi.

Żółte gubią krzyżyk, wyrabiają się, a czarny w życiu mi nie pękł.
Więc jakie tam żółte hartowane, skoro miętkie są?

A stelaż pod sufit to niebagatelna sprawa.
Czekam na dalsze wieści.
Lukalo, drąż! Ciekawe pytania stawiasz, a że sam jestem przed ociepką dachu, to korzystam. icon_biggrin.gif
Pozdrowienia.


Nie twierdzę,że Lukano źle zrobił zakładając czy raczej pytając o wkręty tylko pytanie powinno zabrzmieć tak jak jego drugi post o wkrętach,bo wtedy wyjaśnił co i jak i z kąt wzięły się jego wątpliwości.
Czyli masz takie same doświadczenia jak ja icon_biggrin.gif
Ja tez różnego rodzaju konstrukcje drewniane skręcam żółtymi ale zdarza mi się tez używać czarnych.
Tak jak napisałem,żółte może co niektóre są hartowane ale ja się nie spotkałem ,natomiast czarne już mi kilka razy się zdarzyło że pęk czy raczej się ukręcił ale tak jak to ładnie ująłeś krzyżyka nie zgubił.

Cytat

dzięki za pomoc:)


Ale i tak sam piszesz że ten fosfatowany jest słabszy bo pęka.


podsumowując fosfatowane 3,5*35 te do mocowania płyt gipsowo katonowych do profili drewnianych wg Ciebie spokojnie starczą do przykręcenia grzybków do krokwi

pozdrawiam


Nie ma za co dziękować icon_biggrin.gif
Fosfatowany tzw czarny może nie tyle jest słabszy co wpływa na to jego twardość,ale to na kilka setek wkrętów wkręconych pękło mi kilka czyli tyle co nic. icon_smile.gif
Ja mam u siebie poprzykręcane na 3,5X35 i jak na razie sufit na łeb mi nie spadł icon_biggrin.gif Grzybki przykręcałem dwoma wkrętami.
Link do komentarza
Cytat

Nie twierdzę,że Lukano źle zrobił zakładając czy raczej pytając o wkręty tylko pytanie powinno zabrzmieć tak jak jego drugi post o wkrętach,bo wtedy wyjaśnił co i jak i z kąt wzięły się jego wątpliwości.
Czyli masz takie same doświadczenia jak ja icon_biggrin.gif
Ja tez różnego rodzaju konstrukcje drewniane skręcam żółtymi ale zdarza mi się tez używać czarnych.
Tak jak napisałem,żółte może co niektóre są hartowane ale ja się nie spotkałem ,natomiast czarne już mi kilka razy się zdarzyło że pęk czy raczej się ukręcił ale tak jak to ładnie ująłeś krzyżyka nie zgubił.


Nie ma za co dziękować icon_biggrin.gif
Fosfatowany tzw czarny może nie tyle jest słabszy co wpływa na to jego twardość,ale to na kilka setek wkrętów wkręconych pękło mi kilka czyli tyle co nic. icon_smile.gif
Ja mam u siebie poprzykręcane na 3,5X35 i jak na razie sufit na łeb mi nie spadł icon_biggrin.gif Grzybki przykręcałem dwoma wkrętami.



rozumiem że tymi czarnymi skręcałęś?
pytam tak ponieważ na opakowaniu jest napisane doprzykręcania płyk gk do drewnianego stelażu. czy jest jeszcze jakiś inny rodzaj tych czarnych. chodzi mi o to czy używam dobrych?

to które są w takim razie wytrzymalsze żółte czy fosfotowane (czarne)???
w katalogu wkręt met te zółte są oznaczone jako hartowane , czarne typu gips drewno (czarne)-nie ma takiej informacji
Link do komentarza
Cytat

rozumiem że tymi czarnymi skręcałęś?
pytam tak ponieważ na opakowaniu jest napisane doprzykręcania płyk gk do drewnianego stelażu. czy jest jeszcze jakiś inny rodzaj tych czarnych. chodzi mi o to czy używam dobrych?

to które są w takim razie wytrzymalsze żółte czy fosfotowane (czarne)???
w katalogu wkręt met te zółte są oznaczone jako hartowane , czarne typu gips drewno (czarne)-nie ma takiej informacji


Tak przykręcałem czarnymi.
Wkręty do płyt g-k Typ - D do drewna KSGD - 3,5X35
Wkręty do plyt g-k Typ - M do metalu KSGM - 3,5X35
Takie oznaczenia miałem na pudełku,pierwsze były do drewna D a drugie do metalu M.
Pisząc ,że do stelażu drewnianego zapewne chodzi o przykręcanie stelażu metalowego do drewna,bo jedne od drugich różnią się skokiem że tak powiem gwintu.
A które są wytrzymalsze? jedne i drugie zapewne są dobre ale nie spotkałem się jeszcze aby używać żółtych do rg.
Link do komentarza
Pozwolę sobie skorygować powyższy, radosne, acz mało rzeczowe wypowiedzi mhtyla.

Wkręty do płyt g-k (fosfatowane) absolutnie nie powinny służyć do mocowania wieszaków!!!
Nie ze względu na hartowanie bądź nie (bo hartowane są oba rodzaje), ale po prostu ze względu na grubość, czyli wytrzymałość (do mocowania wieszaków minimum 4mm, a standardowo używam 35x5). To, że ktoś zrobił fosfatowanymi i jeszcze się nie zerwało...
co ma do standardu wykonania?

Co do krzyżyków - jeśli dysponujecie właściwym bitem to nie ma większego problemu. Pomimo podobnego wyglądu nacięć na wkrętach fosfatowanych do płyt gipsowych i wkrętach zółtych, każdy z nich wymaga innego bita (i nie mam tu na myśli rozmiaru bita, a inny profil "krzyżyka" - np. PZ czy PH i ich odmiany). W zastosowaniach profesjonalnych preferuję jednak nacięcie "gwiazdka" - podobnie jak w przypadku krzyżyków, mają one też różne standardy, ale każdy z nich jest lepszy (wymagający znacznie mniej uwagi i siły) od nacięcia krzyżyk. Ponadto są sytuacje kiedy nie widzę wkręta (np. przedłużka 40 cm i brak widoczności jej końca), a muszę mieć pewność, że wkręt został dokręcony - wtedy tylko gwiazdka (tzw. TORX lub ASSY).
Link do komentarza
Cytat

Pozwolę sobie skorygować powyższy, radosne, acz mało rzeczowe wypowiedzi mhtyla.

Wkręty do płyt g-k (fosfatowane) absolutnie nie powinny służyć do mocowania wieszaków!!!
Nie ze względu na hartowanie bądź nie (bo hartowane są oba rodzaje), ale po prostu ze względu na grubość, czyli wytrzymałość (do mocowania wieszaków minimum 4mm, a standardowo używam 35x5). To, że ktoś zrobił fosfatowanymi i jeszcze się nie zerwało...
co ma do standardu wykonania?


Aby tylko zasiać kolejne ziarno niezgody.
A co sądzisz ,że na jednym wkręcie wszystko się trzyma? Na każdy wieszak daje się po dwa wkręty ,które są solidne dociągnięte do drewna i na takim wieszaku możesz się powiesić a wkrętów nie urwiesz.
Faktycznie grubość 3,5 mm jakie używałem a grubość 4 mm to zarąbista różnica.
I nie wal takich tekstów czy podtekstów ,że się nie zerwało bo się nie zerwało i się nie zarwie.
Chcesz się wypowiadać (czy korygować jak to ładnie ująłeś) czy udzielać rad to pisz sam za siebie ,że tak czy siak robisz a nie porównujesz się ciągle do mnie, co ja jakaś wyrocznia jestem? icon_biggrin.gif .
Popadłeś w jakąś depresję na moim punkcie czy co?
Link do komentarza
Cytat

Pozwolę sobie skorygować powyższy, radosne, acz mało rzeczowe wypowiedzi mhtyla.

Wkręty do płyt g-k (fosfatowane) absolutnie nie powinny służyć do mocowania wieszaków!!!
Nie ze względu na hartowanie bądź nie (bo hartowane są oba rodzaje), ale po prostu ze względu na grubość, czyli wytrzymałość (do mocowania wieszaków minimum 4mm, a standardowo używam 35x5). To, że ktoś zrobił fosfatowanymi i jeszcze się nie zerwało...
co ma do standardu wykonania?

Co do krzyżyków - jeśli dysponujecie właściwym bitem to nie ma większego problemu. Pomimo podobnego wyglądu nacięć na wkrętach fosfatowanych do płyt gipsowych i wkrętach zółtych, każdy z nich wymaga innego bita (i nie mam tu na myśli rozmiaru bita, a inny profil "krzyżyka" - np. PZ czy PH i ich odmiany). W zastosowaniach profesjonalnych preferuję jednak nacięcie "gwiazdka" - podobnie jak w przypadku krzyżyków, mają one też różne standardy, ale każdy z nich jest lepszy (wymagający znacznie mniej uwagi i siły) od nacięcia krzyżyk. Ponadto są sytuacje kiedy nie widzę wkręta (np. przedłużka 40 cm i brak widoczności jej końca), a muszę mieć pewność, że wkręt został dokręcony - wtedy tylko gwiazdka (tzw. TORX lub ASSY).



zgadzam się z tym,że standardy to jedno a rzeczywistość to druga sprawa.
Pewnie większość stocuje fosfatyzowane (hartowane powierzchniowo).

A co do grubości samego wkręta jak Pan pisza
dlaczego w takim razie siniat (lafarge) zaleca 3,5*35?????



Cytat

Tak przykręcałem czarnymi.
Wkręty do płyt g-k Typ - D do drewna KSGD - 3,5X35
Wkręty do plyt g-k Typ - M do metalu KSGM - 3,5X35
Takie oznaczenia miałem na pudełku,pierwsze były do drewna D a drugie do metalu M.
Pisząc ,że do stelażu drewnianego zapewne chodzi o przykręcanie stelażu metalowego do drewna,bo jedne od drugich różnią się skokiem że tak powiem gwintu.
A które są wytrzymalsze? jedne i drugie zapewne są dobre ale nie spotkałem się jeszcze aby używać żółtych do rg.



Na opakowaniu było napisane wyraźnie płyt GK go drewna,
Link do komentarza
Cytat

Aby tylko zasiać kolejne ziarno niezgody.


Tu nie ma mowy o rolnictwie, a o standardach w budownictwie - wiem, wiem - ty nie jesteś od standardów tylko pomocnikiem altruistą ;)

Cytat

A co sądzisz ,że na jednym wkręcie wszystko się trzyma? Na każdy wieszak daje się po dwa wkręty ,które są solidne dociągnięte do drewna i na takim wieszaku możesz się powiesić a wkrętów nie urwiesz.
Faktycznie grubość 3,5 mm jakie używałem a grubość 4 mm to zarąbista różnica.
I nie wal takich tekstów czy podtekstów ,że się nie zerwało bo się nie zerwało i się nie zarwie.


Widzę, że nie rozumiesz słowa standard?! Nikt nie broni ci wiązać nawet sznurkiem, ale nie twórz standardu, który zaleca takie rozwiązanie.

Cytat

Chcesz się wypowiadać (czy korygować jak to ładnie ująłeś) czy udzielać rad to pisz sam za siebie ,że tak czy siak robisz a nie porównujesz się ciągle do mnie, co ja jakaś wyrocznia jestem? icon_biggrin.gif .
Popadłeś w jakąś depresję na moim punkcie czy co?


Ja nie jestem od tworzenia standardów - jako wykonawca staram się je znać i stosować aby unikać podstawowych błędów.
Twój problem polega na braniu wszystkiego do siebie, zamiast analizować i adaptować do własnych potrzeb standardy, czyli coś, co ktoś kompetentny wcześniej zbadał, przetestował i zaleca jako prawidłowe rozwiązanie. Pisząc "ktoś kompetentny" nie mam na myśli siebie ;) Nie trzeba do tego wiele - wystarczą chęci aby je poznać.

Chcesz się kopać z koniem, twoja sprawa, ale nie zachęcaj do takich rozrywek innych, bo tytuł "ostoja forum" do czegoś chyba zobowiązuje?

Ale może twoja pewność siebie wynika z tego, że obliczyłeś jakie mogą na takim wieszaku występować obciążenia: ciężar ocieplenia, płyt gipsowych, samego stelaża, uwzględniłeś siłę odkształcających się pod wpływem różnicy temperatur krokwi i wiele, wiele innych możliwych czynników i wyszło ci, że wkręt fosfatowany do płyt gipsowych, którego faktyczna grubość rdzenie mieści się w okolicy 1.5-2mm (bo 3.5mm to grubość razem z nacięciami gwintu - tyle ile potrzeba aby utrzymać płytę gipsową mnożąc wytrzymałość jednego wkręta przez ich ilość przypadającą zgodnie ze standardami na jedną płytę!!!)... W takim przypadku sorry!

Link do komentarza
Cytat

zgadzam się z tym,że standardy to jedno a rzeczywistość to druga sprawa.
Pewnie większość stocuje fosfatyzowane (hartowane powierzchniowo).

A co do grubości samego wkręta jak Pan pisza
dlaczego w takim razie siniat (lafarge) zaleca 3,5*35?????





Na opakowaniu było napisane wyraźnie płyt GK go drewna,


Bo Pan Ekspert pisze tylko po to aby pogrążyć,tylko nie rozumiem czy mnie czy samego siebie.
Pewnie ,że jak dasz grubszego wkręta to nic się nie stanie ,tylko po co?bo jakiś ekspert Ci tak napisał?

Jeżeli na opakowaniu pisze ,że do płyt gk do drewna to spokojnie te grzybki przykręcisz do drewna,obyś tylko nie przykręcał nimi płyt do stelażu icon_biggrin.gif
do drewna jest gwint rzadszy a do metalu gwint jest gęstszy ,różnice masz na tym rysunku co wyżej wkleiłem.
Link do komentarza
Cytat

zgadzam się z tym,że standardy to jedno a rzeczywistość to druga sprawa.
Pewnie większość stocuje fosfatyzowane (hartowane powierzchniowo).


Może większość, ta której bardziej się spieszy niż zależy na poprawności wykonania - wśród osób wykonujących ocieplenie dla siebie...

Cytat

A co do grubości samego wkręta jak Pan pisza
dlaczego w takim razie siniat (lafarge) zaleca 3,5*35?????


Sam wymiar nie jest wyznacznikiem niczego - wkręty na zachodzie maja dużo większą wytrzymałość, materiał i sposób wykonania decyduje o rodzaju zastosowania. Odnoszę tez wrażenie, że tam grubość wkręta to grubość rdzenia, a nie grubość "gwintu" - często miałem z tym problem zamawiając materiały w Polsce. Właściwe pytanie brzmi: jaką wytrzymałość powinien mieć wkręt którym przykręcimy wieszak. Znając tę wartość można by na piechotę dobrać grubość wkręta, ale nikt się nad tym tak naprawdę nie zastanawia, przyjmując, że wkręty do płyt gipsowych stosuje się do płyt, a wkręty do drewna też mają różne możliwe kombinacje, zwracać uwagę trzeba na grubość, kształt łba, nacięcie, pełny bądź ograniczony gwint i kilka innych czynników...

Cytat

Na opakowaniu było napisane wyraźnie płyt GK go drewna


O tym mówię.

Cytat

Bo Pan Ekspert pisze tylko po to aby pogrążyć,tylko nie rozumiem czy mnie czy samego siebie.

Jeżeli na opakowaniu pisze ,że do płyt gk do drewna to spokojnie te grzybki przykręcisz do drewna,obyś tylko nie przykręcał nimi płyt do stelażu icon_biggrin.gif



Te wkręty służą właśnie do przykręcania płyt gipsowych do stelażu drewnianego!!!
edit: Jak wyżej napisał Jani_63 wieszak do profili to nie płyta gipsowa, choć i to i to przykręcać możemy do drewna.

Ręce opadają.

:bezradny:
Link do komentarza
Sklep sprzeda wszystko o co klient poprosi jeśli tylko ma na stanie icon_biggrin.gif
Problem z tymi fosfatyzowanymi 3,5X35 polega na tym że są bardzo kruche.
Wszystko jest OK jak jest OK, ale w przypadku większych naprężeń może "łeb urwać" , bo właśnie w tym miejscu one najczęściej "strzelają". Nawet przy mocniejszym dociąganiu.
Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby ten wkręt urwać w innym miejscu, w przeciwieństwie do np. śrub narzędziowych, które "rwą" się w rożnych miejscach od nasady łba do 1/3 długości rdzenia. Taki OT

Osobiście często używam wkrętów czarnych (fosfatyzowanych), ale też zmieniam średnicę na większą szczególnie jeśli muszę ich użyć do twardszego (dąb, buk) drewna.
Link do komentarza
Zgadza się ,mi też te czarne 3,5 kilka razy pękły przy łbie (ale o tym już wspominałem wyżej),gdy jak to się mówi na chama dociągłem icon_biggrin.gif
Do stosowania czarnych do innych celów to stosuję takie same zasady jak Ty.

A z tym sklepem to wiesz,nie kupiłem żółtych jak chciałem czarne icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

ok 2 pytania

1. to jak wcześniej montowałem na 3,5*35 czarnych to co może spaść? (jeszcze żaden się nie urwał przy wkręcaniu)

2. czy żółte 4*40 będą ok


lukalo montuj na te 3,5 i będzie spoko.
Ile razy mam Ci pisać ,że ja na takie przykręcałem i wszystko się trzyma. A to ,że kilka mi pękło to jest nic w porównaniu do całości.
Możesz dać te 4 ale będziesz dłużej wkręcał icon_biggrin.gif a tak nic nie przeszkadza aby je zastosować tylko się zapytam po co?
Link do komentarza
Cytat

Zgadza się ,mi też te czarne 3,5 kilka razy pękły przy łbie (ale o tym już wspominałem wyżej),gdy jak to się mówi na chama dociągłem icon_biggrin.gif


Przeceniasz swoją siłę - odkształcające się pod wpływem temperatury zewnętrznej krokwie stwarzają większe naprężenia.

Cytat

Do stosowania czarnych do innych celów to stosuję takie same zasady jak Ty.


U mnie pracownik, który użyłby wkrętów do płyt GK przy wykonaniu np. szalunku dla fundamentów, wylatuje z pracy!

Link do komentarza
Cytat

Przeceniasz swoją siłę - odkształcające się pod wpływem temperatury zewnętrznej krokwie stwarzają większe naprężenia.


I co z tego? A stelaż to jest na sztywno ,że te naprężenia aż takie ważne.
Teraz będziemy dorabiać psycho-konstrukcjo-filozofio terorie ,to jest zwykły inwestor i zadał zwykle zapytanie jakie wkręty użyć.
Nie róbmy z tego wykładu na miano politechniki.


Cytat

U mnie pracownik, który użyłby wkrętów do płyt GK przy wykonaniu np. szalunku dla fundamentów, wylatuje z pracy!


A ja używałem gwoździ do szalunku fundamentów,tak jak dawno temu używali gwoździ jak i teraz na budowach na których miałem zaszczyt być i widzieć.
Link do komentarza
U mnie pracownik, który użyłby wkrętów do płyt GK przy wykonaniu np. szalunku dla fundamentów, wylatuje z pracy!
[/quote]

to już chyba lekka przesada:)

Uważam że zapewne fosfatowe utrzymają stelaż (kilka pomieszczeń tak zrobiłem-bo nie wiedziałem że można było inaczej)
Ale skoro np twórcy systemu radzą aby to były np. żółte to dlaczego mam tak nie robić i starać się być mądrzejszym(wyważać otwarte drzwi)

Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
lukalo - słuchaj, nie zrobiłbyś kilku zdjęć poglądowych jak to robisz? Chętnie popatrzę bo tak jak w którymś z Twoich wątków pisałem za jakiś tydzień dwa zacznę u siebie powolutku bawić się ocieplanie poddasza. Interesuje mnie zwłaszcza wykończenie okien dachowych oraz połączenia GK-ściana-sufit.
Link do komentarza
Cytat

"U mnie pracownik, który użyłby wkrętów do płyt GK przy wykonaniu np. szalunku dla fundamentów, wylatuje z pracy!"

to już chyba lekka przesada:)


Zaczyna się od kręcenia szalunków gipsiakami, a może skończyć na wylewaniu elementów konstrukcyjnych np. zaprawą wapienną (bo akurat zostało - autentyk zaobserwowany u sąsiada). Wymagam minimum zaangażowania, a to znaczy, że przed pracą czyta się instrukcję producenta i nie wprowadza nowych zasad wynikających z tego, że ktoś gdzieś komuś i jakoś to się trzyma. Zawsze niedoróbki wynikają z luźnego podejścia do technologii.

Przykładem mogą być łączniki stalowe do drewna - przybija się je lub przykręca wyłącznie specjalnymi gwoździami lub wkrętami, które w miejscach przejścia przez blachę mają pogrubienia, zwiększające odporność na ścinanie. Czy trzeba przekonywać, że ktoś to przemyślał i jest to najlepsze rozwiązanie? A zasada taka sama jak przy mocowaniu blaszanego wieszaka do drewnianej belki. Gwoździe te lub wkręty mają grubość standardową trzpienia 4mm, a w miejscu pogrubienia ok. 5mm - stąd moim zdaniem zastosowanie wkręta 5mm (grubość 5mm licząc razem z gwintem) jest jak najbardziej uzasadnione.

Cytat

Uważam że zapewne fosfatowe utrzymają stelaż


Zgodzisz się, że gdybyś przybił np. papiakami to też utrzymają?!


Cytat

Ale skoro np twórcy systemu radzą aby to były np. żółte to dlaczego mam tak nie robić i starać się być mądrzejszym (wyważać otwarte drzwi)


I dokładnie o to mi chodziło. Standardy powstają na naszych oczach - tak niewiele trzeba aby to co robimy było zrobione zgodnie z nimi (czytaj: dobrze).
Link do komentarza
Cytat

Zaczyna się od kręcenia szalunków gipsiakami, a może skończyć na wylewaniu elementów konstrukcyjnych np. zaprawą wapienną (bo akurat zostało - autentyk zaobserwowany u sąsiada). Wymagam minimum zaangażowania, a to znaczy, że przed pracą czyta się instrukcję producenta i nie wprowadza nowych zasad wynikających z tego, że ktoś gdzieś komuś i jakoś to się trzyma. Zawsze niedoróbki wynikają z luźnego podejścia do technologii.

Przykładem mogą być łączniki stalowe do drewna - przybija się je lub przykręca wyłącznie specjalnymi gwoździami lub wkrętami, które w miejscach przejścia przez blachę mają pogrubienia, zwiększające odporność na ścinanie. Czy trzeba przekonywać, że ktoś to przemyślał i jest to najlepsze rozwiązanie? A zasada taka sama jak przy mocowaniu blaszanego wieszaka do drewnianej belki. Gwoździe te lub wkręty mają grubość standardową trzpienia 4mm, a w miejscu pogrubienia ok. 5mm - stąd moim zdaniem zastosowanie wkręta 5mm (grubość 5mm licząc razem z gwintem) jest jak najbardziej uzasadnione.


Hellooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ten temat ,o szalunkach tu nie piszemy.
Link do komentarza
Cytat

jutro zadzwonię do lafarge i zapytam się jaki oni mają zalecenia bo w kartach jest tylko 3.5*35 (na instrukcji obrazkowej wyraźnie widać że jest czarny:)


Jeżeli ma to być jeden wkręt a powinien ?
Ma to znaczenie przy szybkości montażu sufitów dla firm montujących i możliwych ruchów więźby , mniejszej sztywności połączenia z drewnem na jednym wkręcie .
To tu jest filmik chyba Knaufa.


Nie ma znaczenia jakich i ilu wkrętów użyje się dla domorosłych wykonawców samodzielnie skręcających sobie stelaż jak popadnie .

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie żebym się czepiał, ale...
mocowanie płyty K-G do drewna (stelaż) to jednak nie to samo co
mocowanie wieszaków do krokwi.




Cytat

Te wkręty służą właśnie do przykręcania płyt gipsowych do stelażu drewnianego!!!
edit: Jak wyżej napisał Jani_63 wieszak do profili to nie płyta gipsowa, choć i to i to przykręcać możemy do drewna.

Ręce opadają.

:bezradny:


Panie czytający ze zrozumieniem ale chyba nie rozumiejący co piszą.
Jani napisał ,że mocowanie płyty K-G do drewna (stelaż) to jednak nie to samo co
mocowanie wieszaków do krokwi.
Jak na mój rozum to Jani pisze o dwóch rożnych czynnościach co jest zrozumiale,że mocowanie płyt jest jest całkiem inną czynnością co mocowanie wieszaków do krokwi.A wszystko wzięło się,że Ty kolego tak namieszałeś w temacie.
Zlituj się Irek i jak już coś poprawiasz to popraw to starannie.

I widzę,że Redakcja usunęła kompromitujące posty swojego Eksperta, kompromitujące samego siebie chce dodać.
Chodzi o ten post gdzie Irbis pisze zarzucając mi czytanie bez zrozumienia a sam jest mistrzem w owym czytaniu,że autor tematu pytał o mocowanie płyt rg do stelaża drewnianego co jest nie prawdą bo w temacie jest mowa o czym innym.

I napiszę raz jeszcze co napisałem w poście który został skasowany - Te wkręty można przykręcać i grzybki jak i płyty rg do stelażu drewnianego,nie ma żadnych różnic w tych wkrętach ,no chyba że w składzie chemicznym i w procesie produkcyjnym bo wizualnie wyglądają tak samo. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Więc sam widzisz kto pisze z doświadczenia a kto dorabia filozofie nowych standardów icon_biggrin.gif
A tak z ciekawości to powiedz czy widzisz różnice między wkrętem do tego stelaża drewnianego ,te co kupiłeś a wkrętami do do płyt do drewna ,jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

tak z ciekawości
na jednym wkręcie powiesiłem prawie dwa bloczki fundamentowe
jeszcze wkręt nie pękł
próbowałem go złamać , nie dało się , tylko się wygiął


1 m2 zabudowy g/k waży od 12-17 kg ,ale krokwie potrafią ciągnąc w przeciwne strony ,jak jest deskowanie dachu to połać pracuje stabilniej mniej klawiszuje . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

1 m2 zabudowy g/k waży od 12-17 kg ,ale krokwie potrafią ciągnąc w przeciwne strony ,jak jest deskowanie dachu to połać pracuje stabilniej mniej klawiszuje .


Czyli lukalo może być spokojniejszy bo ma pełne deskowanie dachu. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

tak z ciekawości
na jednym wkręcie powiesiłem prawie dwa bloczki fundamentowe
jeszcze wkręt nie pękł
próbowałem go złamać , nie dało się , tylko się wygiął


Jako ciekawostka.
W materiałoznawstwie odporność na:
-zrywanie
-ścinanie
-zginanie
-skręcanie
oblicza się osobno dla każdego parametru.
Ale przypadkiem nie próbuj tego teraz liczyć. To nie ten typ konstrukcji, żeby Tobie ta wiedza była do czegokolwiek potrzebna icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Panie czytający ze zrozumieniem ale chyba nie rozumiejący co piszą.


Nie kompromituj sie bardziej może co?

Cytat

Jani napisał ,że mocowanie płyty K-G do drewna (stelaż) to jednak nie to samo co
mocowanie wieszaków do krokwi.



Dokładnie tak, a ty zalecasz przykręcanie wkrętami przeznaczonymi do płyt gipsowych metalowych wieszaków.

Cytat

Jak na mój rozum to Jani pisze o dwóch rożnych czynnościach co jest zrozumiale,że mocowanie płyt jest jest całkiem inną czynnością co mocowanie wieszaków do krokwi.A wszystko wzięło się,że Ty kolego tak namieszałeś w temacie.


Tak, cały czas powtarzam jedno i to samo - wkręty do płyt nie służą do przykręcania wieszaków.

Cytat

I widzę,że Redakcja usunęła kompromitujące posty swojego Eksperta, kompromitujące samego siebie chce dodać.


Jeśli Redakcja uważa, że propagowanie takich jak twoje standardów na forum jest w jej interesie, to miała prawo usunąć mój post, co nie zmienia faktu, że sztuki budowlanej nie weryfikują pomocnicy altruiści.

Cytat

Chodzi o ten post gdzie Irbis pisze zarzucając mi czytanie bez zrozumienia a sam jest mistrzem w owym czytaniu,że autor tematu pytał o mocowanie płyt rg do stelaża drewnianego co jest nie prawdą bo w temacie jest mowa o czym innym.


Taak, ingerencja w treść dyskusji stwarza spore pole do popisu, jeśli ktoś chce podpierać swoje bzdurne stwierdzenia nieistniejącym już źródłem.

Cytat

I napiszę raz jeszcze co napisałem w poście który został skasowany - Te wkręty można przykręcać i grzybki jak i płyty rg do stelażu drewnianego,nie ma żadnych różnic w tych wkrętach ,no chyba że w składzie chemicznym i w procesie produkcyjnym bo wizualnie wyglądają tak samo.



Cóż, powtórzę jeszcze raz - ręce opadają :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

tak z ciekawości
na jednym wkręcie powiesiłem prawie dwa bloczki fundamentowe
jeszcze wkręt nie pękł
próbowałem go złamać , nie dało się , tylko się wygiął


Lukalo... jak szaleć to szaleć: spróbuj tego samego z papiakiem - głowę daję, że wytrzyma tyle samo...
Czy to znaczy, że wieszaki można przybijać papiakami?

Jest coś takiego jak sztuka budowlana, czyli podstawy, których nikt rozsądny nie musi udowadniać, bo są po prostu oczywiste dla każdego kto zajmuje się budowaniem na co dzień. Pytałeś doradców klienta firm które stworzyły konkretne rozwiązania i otrzymałeś odpowiedzi. Może były one nieco różniące się od siebie, ale czy jesteś pewien, że pytanie było na tyle jednoznaczne, że nie powinny się te odpowiedzi różnić?

Na tym ruszcie, może wisieć ocieplenie plus dwie warstwy płyt, bywa jednak że stosuje się jedną warstwę płyt(!).
Kąty nachylenia dachu również są różne - podałeś kąt jaki jest u Ciebie? Raczej nie...
Drewno użyte do wykonania więźby powinno mieć wilgotność ok. 15%, jesteś w stanie zagwarantować, że doradca wiedział jakie drewno było u Ciebie wbudowane? Raczej nie, a znając realia polskich budów wilgotność budulca drewnianego oscyluje wokół wartości 25% I tak można pytać i uszczegóławiać aż do znudzenia.
Dlatego bez większych ceregieli zastosowanie wkrętów hartowanych do drewna o grubości równej lub większej niż 4mm gwarantuje poprawność rozwiązania, czego nie można powiedzieć o wkrętach do płyt gipsowych zastosowanych w tym przypadku.

Edit: proszę tylko nie pytać jakie znaczenie dla zastosowania konkretnego mocowania ma wilgotność drewna konstrukcyjnego icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Więc sam widzisz kto pisze z doświadczenia a kto dorabia filozofie nowych standardów icon_biggrin.gif
A tak z ciekawości to powiedz czy widzisz różnice między wkrętem do tego stelaża drewnianego ,te co kupiłeś a wkrętami do do płyt do drewna ,jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń.



czarne łatwiej się wkręcają , mają głębszy gwint
żółte mają proporcjonalnie grubszy rdzeń w odniesieniu do samego gwintu, trudniej zacząć wkręcanie
niestety porównuję czarne 3,5*35 i żółte 4*40 (nie znalazłem żółtych 3,5*35) więc raczej ciężkoje porównać

ale tak jak pisałem wcześniej zgadzam się z IRBISEM.
Nie wiem czy ty jesteś wykonawcą, czy masz na ten temat teoretyczną bądź praktyczną wiedzę, bo ja nie.....
skoro jakieś firmy certyfikują system zabudowy (bądź cokolwiek innego) to dlaczego mam robić jakieś odstępstwa które w tym przypadku nie przyniosą naprawdę żadnych oszczędności. Ktoś za mnie sprawdził wytrzymałość poszczególnych elementów itd.
Akurat przy zabudowie używałem czarnych bo nie wiedziałem , że to może nie źle ale poprawnie jest użycie żółtych do drewna.

Cytat

1 m2 zabudowy g/k waży od 12-17 kg ,ale krokwie potrafią ciągnąc w przeciwne strony ,jak jest deskowanie dachu to połać pracuje stabilniej mniej klawiszuje .


a na każy m2 przypada 6 wieszaków czyli na a każdy ma 2 wkręty czyli razem 12 czyli to wszystko utrzyma powiedzmy delikatnie licząc1,5 bloczka na 1wkręt to daje minimum 18 bloczków
oczywiście jeszcze waga ocieplenia???

Cytat

Jako ciekawostka.
W materiałoznawstwie odporność na:
-zrywanie
-ścinanie
-zginanie
-skręcanie
oblicza się osobno dla każdego parametru.
Ale przypadkiem nie próbuj tego teraz liczyć. To nie ten typ konstrukcji, żeby Tobie ta wiedza była do czegokolwiek potrzebna icon_lol.gif



każdy parametr sprawdziłem osobiście
ścinanie -powiesiłem bloczki
skręcanie wkręcałem na max momencie kilka razy ten sam wkręt
zginanie -zginałem ko kombinerkami nie pękł
zrywanie-kilka razy nim szarpnąłem

oczywiście to żarty;)))))))))))))))

Cytat

Lukalo... jak szaleć to szaleć: spróbuj tego samego z papiakiem - głowę daję, że wytrzyma tyle samo...
Czy to znaczy, że wieszaki można przybijać papiakami?

Jest coś takiego jak sztuka budowlana, czyli podstawy, których nikt rozsądny nie musi udowadniać, bo są po prostu oczywiste dla każdego kto zajmuje się budowaniem na co dzień. Pytałeś doradców klienta firm które stworzyły konkretne rozwiązania i otrzymałeś odpowiedzi. Może były one nieco różniące się od siebie, ale czy jesteś pewien, że pytanie było na tyle jednoznaczne, że nie powinny się te odpowiedzi różnić?

Na tym ruszcie, może wisieć ocieplenie plus dwie warstwy płyt, bywa jednak że stosuje się jedną warstwę płyt(!).
Kąty nachylenia dachu również są różne - podałeś kąt jaki jest u Ciebie? Raczej nie...
Drewno użyte do wykonania więźby powinno mieć wilgotność ok. 15%, jesteś w stanie zagwarantować, że doradca wiedział jakie drewno było u Ciebie wbudowane? Raczej nie, a znając realia polskich budów wilgotność budulca drewnianego oscyluje wokół wartości 25% I tak można pytać i uszczegóławiać aż do znudzenia.
Dlatego bez większych ceregieli zastosowanie wkrętów hartowanych do drewna o grubości równej lub większej niż 4mm gwarantuje poprawność rozwiązania, czego nie można powiedzieć o wkrętach do płyt gipsowych zastosowanych w tym przypadku.

Edit: proszę tylko nie pytać jakie znaczenie dla zastosowania konkretnego mocowania ma wilgotność drewna konstrukcyjnego icon_cool.gif



zgadzam się z Panem.
Teraz już wiem jakich wkrętow powinienem prawidłowoużywać.
Tam gdzie mam już skończone sufity nic już nie zrobię
tam gdzie miałem przykręcone po jednym wkręcie czarnym dam drugi żółty -czy tak
a tam gdzie jeszcze nic nie zrobiłem będe robił jak należy.

P.S. ci doradcy pewnie też nie wiedzą co to za parametry

sprostowanie: Pytałem tylko jednego doradcy który odpowiedział mi że prawidłowe rozwiązanie to żółty 4*40
do innych się nie dodzwoniłem ale jeszcze spróbuję Edytowano przez lukalo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Skoro systemodawca suchej zabudowy dopuszcza używanie wkrętów gips-drewno do zamocowania wieszaków to, tak dla tego systemu trzeba zrobić ;).

A dla rozluźnienia. Producenci płyt OSB nie zezwalają na montaż płyt OSB wkrętami gips-drewno, a mimo to wykonawcy domów szkieletowych nagminnie używają wkrętów gips-drewno do montażu poszyć z płyt OSB icon_biggrin.gif.
Link do komentarza
Cytat

Zaraz, żeby się nie pogubić, podsumujmy: powinno się wieszaki przykręcać żółtymi, tak?



tak odpowiedziął mi doradca jadnej z firm

Cytat

Skoro systemodawca suchej zabudowy dopuszcza używanie wkrętów gips-drewno do zamocowania wieszaków to, tak dla tego systemu trzeba zrobić ;).

A dla rozluźnienia. Producenci płyt OSB nie zezwalają na montaż płyt OSB wkrętami gips-drewno, a mimo to wykonawcy domów szkieletowych nagminnie używają wkrętów gips-drewno do montażu poszyć z płyt OSB icon_biggrin.gif.



w tym temacie nie było napisane ,że producent zezwala na stosowanie tych wkrętów-w specyfikacjach nie znalazłem nic na temat wkrętów (czy czarne czy żółte) jest podana zazwyczaj wielkość

a ty jakich używasz???
Link do komentarza
Cytat

tak odpowiedziął mi doradca jadnej z firm



w tym temacie nie było napisane ,że producent zezwala na stosowanie tych wkrętów-w specyfikacjach nie znalazłem nic na temat wkrętów (czy czarne czy żółte) jest podana zazwyczaj wielkość

a ty jakich używasz???


Podałeś informację, że rozmawiałeś z działami technicznymi. I podałeś co zalecają.
"W wytrasowanych miejscach za pomocą wkrętów do drewna NIDA przykręcamy wieszaki do poddaszy" i występuje w kalkulatorze jako wkręt do drewna Nida 3,5x35 lecz już w klasyfikacji ogniowej firma podaje jedynie informację o wkrętach do drewna.
Rigips w kalkulatorze idzie dalej i podsuwa wkręty TD25.
Lepiej wypada Knauf. Edytowano przez GipsKartonITD (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W d..pę!
Wychodzi na to, że producenci sami nie wiedzą albo ściemniają. Zupełnie jak z tym bocianem w kampanii atlasu. Jak robiłem elewację, przeczytałem karty tech atlasa i kreisela. W obu jest wzmianka o testach na szczurach. I co tu robi bocian???? Kreisel nie ściemnia, dlatego mam tynk kreisela.

Podobnież, coś czuję, że jest z tymi wkrętami! Irbis pisze o średnicy bez gwintu, i to wydaje mi się kluczowe, a poza tym - wsio ryba, co kto woli!

Lukalo bloczki powiesił na śrubie. To nie jest dowód?
(BTW, uwaga o papiakach to czysta demagogia, Irbisie.)

Zastanawialiście się, sprawdzaliście klasę stali którą kupowaliście na zbrojenie? StS...itd. Czy ktoś wie, co kupił?
A marka cegły?
A samo drewno? Wg normy klasę mieć powinno C4, bodajże i cokolwiek to znaczy.
A kupujemy co? "Drewno z lasu" kupujemy i tyle. Patrzymy tylko jak wygląda, czy ma przekroje.
Link do komentarza
Cytat

Lukalo bloczki powiesił na śrubie. To nie jest dowód?
(BTW, uwaga o papiakach to czysta demagogia, Irbisie.)

Zastanawialiście się, sprawdzaliście klasę stali którą kupowaliście na zbrojenie? StS...itd. Czy ktoś wie, co kupił?
A marka cegły?
A samo drewno? Wg normy klasę mieć powinno C4, bodajże i cokolwiek to znaczy.
A kupujemy co? "Drewno z lasu" kupujemy i tyle. Patrzymy tylko jak wygląda, czy ma przekroje.


To nie dowód bo to obciążenie krótkotrwale ,statyczne itd..

Tak używałem zbrojenie St3SX i 18G2 strzemiona A-0 (ciekawostka pręty żebrowane mają żebra icon_lol.gif a te żebra są ułożone różnie zależnie od gatunku stali więc patrząc na żebra można powiedzieć jaki to gatunek stali )
w projektach w opisie są nazwy do ogarnięcia .jaka stal. drewno. marka betonu itd....
Drewno sam wybierałem z lasu ale to już mocno nie na temat . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie kompromituj sie bardziej może co?



Dokładnie tak, a ty zalecasz przykręcanie wkrętami przeznaczonymi do płyt gipsowych metalowych wieszaków.


Tak, cały czas powtarzam jedno i to samo - wkręty do płyt nie służą do przykręcania wieszaków.


Jeśli Redakcja uważa, że propagowanie takich jak twoje standardów na forum jest w jej interesie, to miała prawo usunąć mój post, co nie zmienia faktu, że sztuki budowlanej nie weryfikują pomocnicy altruiści.


Taak, ingerencja w treść dyskusji stwarza spore pole do popisu, jeśli ktoś chce podpierać swoje bzdurne stwierdzenia nieistniejącym już źródłem.



Cóż, powtórzę jeszcze raz - ręce opadają :bezradny:


Sam się skompromitować bo piszesz sam nie wiesz o czym, a Redakcja skasowała owego posta bo zapewne było wstyd ,że takie głupoty wypisujesz ,w temacie jakich wkrętów użyć do mocowania wieszaków do zabudowy Ty piszesz o przykręcaniu płyt rg do stelaża drewnianego!Oczy Ci dalej krwią zachodzą,więc odpuść se bo wylewu ocznego dostaniesz i wtedy nic nie będziesz widział.

Tak powtórzę to raz jeszcze jak nie rozumiesz ,zalecam wkręty do stelaża drewnianego do przykręcania wieszaków. Jak takiś mądry to pokaz mi różnicę między jednym a drugim wkrętem tzn między wkrętem do przykręcania płyt rg do stelaża drewnianego a wkrętem do przykręcania wieszaków do drewna.
Źródłem nie istniejącym na forum ale w pamięci się podpieram (a Ty jak zwykle nie masz nic sobie do zarzucenia choć dobrze wiesz o co chodzi) ono jest i się podpieram i to ,że posta już nie ma to nic innego jak zacieranie śladów Twojej bzdurnej wendety na moim punkcie.
Najlepiej pokasować ,edytować co nie na rękę a potem się wyśmiewać z przeciwnika .
Wstyd Panie Ekspert takiego podejścia.

Cytat

Podałeś informację, że rozmawiałeś z działami technicznymi. I podałeś co zalecają.
"W wytrasowanych miejscach za pomocą wkrętów do drewna NIDA przykręcamy wieszaki do poddaszy" i występuje w kalkulatorze jako wkręt do drewna Nida 3,5x35 lecz już w klasyfikacji ogniowej firma podaje jedynie informację o wkrętach do drewna.
Rigips w kalkulatorze idzie dalej i podsuwa wkręty TD25.
Lepiej wypada Knauf.


A Ty jako fachowiec od tych spraw powiedz,ale tak szczerze jakich wkrętów używałeś,używasz i będziesz używał icon_biggrin.gif bo kto jak kto ale uważam ,że Twoje zdanie się liczy w tym temacie jak mało kogo. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Owszem, dach inaczej pracuje, ale jeśli Lukalo powiesi sufit na rusztowaniu, i pizgnie mu któryś wkręt, to rusztowanie i tak jest pospinane w kratownicę, siły się rozkładają, a i sama płyta też usztywnia.


Rożnica jest taka jak długo będzie nam służyć ,zrobiony w tej technologi i w tamtej .Dodam jeszcze że w grę wchodzi jeszcze wilgoć zmagazynowana w wełnie w sezonie zimowym (wełna zwiększa ciężar,uchwyty rdzewieją ) wszystko się zużywa (rdza żre nasz samochód nawet jak my śpimy) to samo jest z domem i jego elementami . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Sam się skompromitować bo piszesz sam nie wiesz o czym, a Redakcja skasowała owego posta bo zapewne było wstyd ,że takie głupoty wypisujesz ,w temacie jakich wkrętów użyć do mocowania wieszaków do zabudowy
Tak powtórzę to raz jeszcze jak nie rozumiesz ,zalecam wkręty do stelaża drewnianego do przykręcania wieszaków. Jak takiś mądry to pokaz mi różnicę między jednym a drugim wkrętem tzn między wkrętem do przykręcania płyt rg do stelaża drewnianego a wkrętem do przykręcania wieszaków do drewna.
Źródłem nie istniejącym na forum ale w pamięci się podpieram (a Ty jak zwykle nie masz nic sobie do zarzucenia choć dobrze wiesz o co chodzi) ono jest i się podpieram i to ,że posta już nie ma to nic innego jak zacieranie śladów Twojej bzdurnej wendety na moim punkcie.
Najlepiej pokasować ,edytować co nie na rękę a potem się wyśmiewać z przeciwnika .
Wstyd Panie Ekspert takiego podejścia.


Cóż ja mogę powiedzieć - ty zalecasz... a kimże ty jesteś aby zalecać? Ostoją forum, która produkuje jedno zdaniowce, bez ładu i składu. Jakie masz doświadczenie? Ile dziesiątek kilogramów wkrętów rocznie wkręcasz? Ile domów w swojej karierze zrobiłeś? Napisałeś już gdzieś, kiedyś, że pomagałeś znajomym i tyle, więc może spróbuj się czegoś nauczyć zamiast klepać buńczucznie bzdury bez pokrycia. Nie musimy bić piany na potęgę - pozwólmy czytającym wątek wybrać właściwe rozwiązanie. Dalszą dyskusję uważam za zbyteczną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...