Skocz do zawartości

Jak to jest z betonem komórkowym


Recommended Posts

To, że jakaś firma krzak sprzedaje pelikanom wybrakowany towar TYPU YTONG wcale nie oznacza, że istnieje YTONG drugiego gatunku ;)

Cytat

I jeszcze jedna sprawa. Oznaczenie PP to nic innego, jak informacja, że bloczek jest bardzo "dokładny" i przeznaczony do cienkiej spoiny.
Czyli jak nie trzyma wymiarów, to nie ma oznaczenia PP.



Nigdzie nie kupisz YTONGA bez oznaczenia PP icon_smile.gif
Edytowano przez passiv (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czyli mam rozumieć każdy bloczek pojedynczo jest frezowany przez operatora? icon_smile.gif
Zamawiałem YTONGA na jakieś 20 domów i jeszcze nigdy nie spotkałem się z rozróżnianiem na I i II gatunek...
No ale jeżeli tak mówisz to pewnie tak jest. A może dałeś się "przerżnąć" na kaskę? icon_biggrin.gif


Nie wiem czy każdego osobno czy taśmowo frezują.
Nie spotkałeś bo II gatunkiem handlują tylko wybrani sprzedawcy , i na kaskę się nie dałem naciągnąć bo I gatunek jest pakowany w żółtą folie z napisem firmowym a II w przeźroczystą bez napisu.

Cytat

aby rozwiać wątpliwości wrzucam to coś co mi wszechwiedząca wyszukiwarka wyswietliła


Tylko po pierwsze to nie sprzedaje firma Xella tylko jakaś tam podrzędna hurtownia, a po drugie wymiar podany w tym artykule to nie wymiar bloczków Ytong . Ytong ma wysokość 20 cm a nie 24,9 cm (chyba że te bloczki to Ytong sprowadzony z Niemiec),a po trzecie te bloczki są sprzedawane nie na sztuki tylko na m2 ,pisałem o tym wyżej że zakład produkcyjny w Miliczu takie bloczki sprzedaje jako "gruz" i cenę podaje za m3.
I jak mnie poinformowali w zakładzie w Miliczu z II gatunku dom można stawiać ,natomiast z tych uszkodzonych jedynie jakieś typu gospodarczego.

W razie kolejnych pytań ,czy niejasności macie tel do zakładu w Miliczu ,kto jest dociekliwi albo niedowiarek niech dzwoni ,co mu powiedzą przez telefon ,nie wiem ale sądzę że podzieli się z nami tymi informacjami icon_biggrin.gif
.(0–71) 384–14–63
Link do komentarza
Cytat

.... I gatunek jest pakowany w żółtą folie z napisem firmowym a II w przeźroczystą bez napisu.



Ważniejsze jest to

Cytat

Do każdej palety produktów YTONG idołączane są etykiety CE, będące potwierdzeniem pochodzenia i właściwości materiału. Prosimy o ich zachowanie.



Jak sądzę, ten (niby) II gatunek, czegoś takiego nie posiada - przypominam o Prawie Budowlanym. icon_cool.gif

Ytong jako taki nie "produkuje" i nie sprzedaje II gatunku.
Link do komentarza
Cytat

Ważniejsze jest to



Jak sądzę, ten (niby) II gatunek, czegoś takiego nie posiada - przypominam o Prawie Budowlanym. icon_cool.gif

Ytong jako taki nie "produkuje" i nie sprzedaje II gatunku.


Przecież tez o tym pisałem,że każda paleta bloczków posiada taka "karteczkę", II nie wiem czy taka posiada bo jego nie kupiłem A widziałem na placu w owym zakładzie produkcyjnym jak stały palety ustawione i owinięte w przeźroczystą folię.
Rysiu ,wiem co mowie i pamiętam co mi mówili - a dla jasności to nie Ytong produkuje tylko Xella produkuje Ytonga icon_biggrin.gif i Xella tak jak już kilka razy wspominałem w Miliczu sprzedaje II gatunek i jest dopuszczony jako materiał konstrukcyjny.
Proszę dzwonić i napisać co powiedzieli (ale tylko prawdą i tylko prawdą się podzielić) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

i to niezależnie od koloru kropki


ześ się doje.. do tej kropki :bezradny:
możliwe że znakują zanim ofoliują, żeby się nie pop... przy pakowaniu icon_rolleyes.gif

a drugi gatunek? jeżeli xella takiego nie produkuje formalnie to nie oznacza, że zakłady produkcyjne nie potrafią zrąbać partii materiału, wtedy niektórzy tłuką (szczególnie ceramika), a niektórzy pewnie sprzedają noname, a pochodzenie jest tajemnicą poliszynela
Link do komentarza
Cytat

Bloczki ytonga są też w II gatunku i o ile dobrze pamiętam to I gatunek jest znakowany farbą zieloną ,jedno maźnięcie na jednym bloczku od czoła na całą paletę, a II gat jakimś innym kolorem.


żem się doj...ł bo to dla mnie bzdura

tzn może i są maźnięcia ale do tego musi być też wyraźna informacja
Link do komentarza
Cytat

żem się doj...ł bo to dla mnie bzdura

tzn może i są maźnięcia ale do tego musi być też wyraźna informacja


To nie bzdura,jakby tak nie było to bym głupot nie pisał.
Czy wszystkie zakłady stosują takie oznakowanie?,nie wiem , ten z którego brałem bloczki takie coś mają.
A co do wyraźnej informacji to też pisałem ,że taka każda paleta posiada, kawałek karteczki z różnymi danymi technicznymi.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jesli chodzi o klasy dokładności BK:
za:archeton
"Oznaczenie bloczka z betonu komórkowego jako GPLM mówi nam, że produkt przeznaczony jest do wznoszenia murów ze spoinami wykonanymi z zapraw zwykłych lub lekkich. Dla bloczków GPLM tolerancja odchyleń jest największa i - w przypadku długości i szerokości - może wynosić do 3 mm więcej lub 5 mm mniej od wartości deklarowanej przez producenta. Do wznoszenia murów o cienkich spoinach przeznaczone są bloczki określane jako TLMA i TLMB. W przypadku wyrobów TLMA wysokość i szerokość nie może różnić się od deklarowanej niż ?2 mm, natomiast tolerancja wymiarowa dla długości wynosi ?3 mm. Najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące dokładności wymiarowej odnoszą się do bloczków TLMB. Tolerancja dla długości i szerokości takich wyrobów wynosi ? 1,5 mm, a dla wysokości ? 1 mm."

Jeśłi mówimy o producentach to poza YTONG mamy H+H i SOLBET (które mi sprzedano), THERMALICA

Jesli masz ścianę dwuwarstwową, to kupuj najtańsze dostępne (oczywiscie w TLMB jesli cienka spoina).
Ciepło w Twoim domu i tak trzyam nie bloczek tylko styropian.

Do murownia używam kleju systemowego.
Wzmocnienia pod oknami (nie wiem czy nie wzmocnić winkli) czyli cienkie siatki w fudze
Nadproża z belek do 2,4m (trochę drogo... ale trzyma spójność) powyżej 2,4m trzeba rzeźbić kształtkami U albo dawać zwykłe z żelbetu.
W środku dam już nadproża żelbetowe - w końcu walory cieplne nie maja tu sensu.

Technika montażu jest prosta:
Jeżeli warstwa bloczka jest nie równa można ją lekko zestrugać w celu wyrównania przed nałożeniem kleju.
Jeżeli masz bloczki P+W w pionie nie trzeba dawać kleju, jak gładkie, to trzeba.
Klej nakładasz łycha która ułatwia dozowanie. Instrukcja do kleju na opakownaiu (mieszsz tylko z wodą)

Jeżeli zapytasz czemu wybrąłem BK a nie ceramikę?
Dziś już nie jestem pewien. ale chyba przekonało mnie, pytanie kumpla: "jak na ceramice powiesić szafki w kuchni, albo wieszak w przedpokoju?" - "na słowo honoru"

Nie wiem co jeszcze może Cie interesować? 24cm jest ok. Wygląda solidnie. 12cm to ścianka działowa (na sztukę). Edytowano przez micro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...