Skocz do zawartości

Pokój dla chłopaka 18 lat


Mateusz159

Recommended Posts

Cytat

Witam, mam możliwość samemu zaprojektowania pokoju. Niestety projektowanie i widzenie przestrzenne, dobieranie kolorów to zupełnie nie moje dyscypliny ;) Proszę o pomoc w ustawieniu mebli, koloru ścian itp. W załączniku jest plan mojego pokoju. Pozdrawiam


Brak załącznika!!! Ale jak coś to ściągnij sobie program PRO100 (demówka darmo) i projektuj sam.

Nie zrzucaj roboty na innych.
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam możliwość samemu zaprojektowania pokoju.


Jeżeli masz możliwość to do dzieła, nie zdawaj się na innych bo to jest Twój pokój i Ty w nim będziesz mieszkał a nie inni.
Zrób jakiś zarys co byś chciał i w czym czujesz się dobrze to wtedy po takim naprowadzeniu będzie można bardziej coś doradzić lub odradzić.
Link do komentarza
a jaki styl lubisz, co tam musisz wstawić (szafę przecież możesz mieć w przedpokoju, więc musisz to doprecyzować). Kolory ścian od szarości, przez zieleń, błękit, aż po tradycyjny biały. Do tego naklejki lub fototapetę, ba nawet są płytki naścienne z różnymi postaciami (np. piłkarzy, aktorów) lub grafikami - z motywem/zdjęciem czegoś, co lubisz (piłka, koszykówka, pływanie, surfing itd. i itp.)
Link do komentarza
Cytat

a jaki styl lubisz, co tam musisz wstawić (szafę przecież możesz mieć w przedpokoju, więc musisz to doprecyzować). Kolory ścian od szarości, przez zieleń, błękit, aż po tradycyjny biały. Do tego naklejki lub fototapetę, ba nawet są płytki naścienne z różnymi postaciami (np. piłkarzy, aktorów) lub grafikami - z motywem/zdjęciem czegoś, co lubisz (piłka, koszykówka, pływanie, surfing itd. i itp.)


Konieczne do wstawienia to szafa, łóżko, biurko na komputer, telewizor do powieszenia na ścianie i jakiś fotel, lub ten telewizor mniej więcej na przeciw łóżka. Kolor praktycznie dowolny (oprócz różowego i pochodnych) żeby pasowało do mebli i wyglądało normalnie icon_smile.gif Właśnie sprawdzam coś w stylu tej fototapety zaproponowanej przez Ciebie. Dzięki za pomoc ;)
Link do komentarza
jeśli decydujesz się na fototapetę to dałabym ją za łóżko (jako rodzaj zagłówka). Np. wieżowce, które będą z niego niejako wyrastać. W pierwszej części pokoju dałabym biurko i fotel, na tej najdłuższej ścianie. Szafę masz już? czy chcesz kupić, bo to dość istotne czy to zwykły prostokąt czy można myśleć o narożnej?
Link do komentarza
Cytat

jeśli decydujesz się na fototapetę to dałabym ją za łóżko (jako rodzaj zagłówka). Np. wieżowce, które będą z niego niejako wyrastać. W pierwszej części pokoju dałabym biurko i fotel, na tej najdłuższej ścianie. Szafę masz już? czy chcesz kupić, bo to dość istotne czy to zwykły prostokąt czy można myśleć o narożnej?


Szafy nie mam, dzięki za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

w sumie może być albo z lustrem, albo jakaś gładka i na niej możesz użyć podobnej naklejki co na ścianie..


Ustalilem mniej wiecej co gdzie będzie, tak jak plan w pierwszym poście, po prawej stronie na najbliższej ścianie bliżej okna łóżko, na przeciwko na ścianie 250cm bliżej okna telewizor na ścianie, pod nim jakaś szafka, kompa czy coś w tym stylu. Biurko będzie zaraz obok telewizora bliżej tego kąta. Szafa pójdzie w róg najdłuzszej ściany i tej na samej górze, albo po prostu na najdłuższa ścianę. Miedzy telewizorem a biurkiem pójdzie wieża i dwie kolumny. Wszystko tak ulozylem żeby było dobrze z gniazdkami i podłączeniem. Teraz jeszcze coś na ściany, już teraz nie wiem czy zwykła farba czy ta fototapeta. Można jakaś sensowną kupić w castoramie/leroy czy tylko internet?
Link do komentarza
@arrowek kamień dekoracyjny zabiera przestrzeń, a pokój nie jest zbyt dużych rozmiarów.

Wg mnie trzeba pomanewrować z kolorem + jakieś naklejki, napisy itp to jest teraz modne i dzieciaki lubią, a do tego dorzucić jakieś fajne rolety dzień i noc i będzie ładnie się komponować.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

ja zdecydowanie polecam jakies zwariowane tapety do pokoju..tylko broń boże fototapety - tapety graficzne wyglądaja rewelacyjnie..na całą ściane można sobie wrzucić fajna grafikę....



moim zdaniem fototapeta tez byłaby ciekawa. np na jednej ścianie fototapeta, resztę pomalowac na kolor pasujący do niej, żeby nie przedobrzyć
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...