Skocz do zawartości

filtry w studni


remik1911

Recommended Posts

Jakie bakterie?Jak coli to bardzo niedobrze icon_biggrin.gif
Robiłeś badania i nic ci ni powiedzieli!? ,chyba że te badania zleciłeś komuś z pod budki z pifem.


Dla uspokojenia dodam,że wszędzie występują bakterie,które są mniej lub bardziej szkodliwe dla człowieka a niektóre są wręcz potrzebne.
Link do komentarza
Ewidentnie studniarz zawalił robotę i nie dotarł do właściwej warstwy wodonośnej. Zmiksowanie wody napływającej z różnych poziomów to rozwiązanie raczej tymczasowe i nie gwarantuje dobrej jej jakości jak i wydajności. Oczywiście w niekorzystnych warunkach hydrogeologicznych może to być jakiś sposób na pozyskanie wody, ale prawdopodobnie trzeba będzie sięgnąć do głębszych warstw wodonośnych.
Link do komentarza
Cytat

Ewidentnie studniarz zawalił robotę i nie dotarł do właściwej warstwy wodonośnej. Zmiksowanie wody napływającej z różnych poziomów to rozwiązanie raczej tymczasowe i nie gwarantuje dobrej jej jakości jak i wydajności. Oczywiście w niekorzystnych warunkach hydrogeologicznych może to być jakiś sposób na pozyskanie wody, ale prawdopodobnie trzeba będzie sięgnąć do głębszych warstw wodonośnych.


Nie może tak być jak ten studniarz zrobił. Jeszcze pytanie jaka pompę remik1911 ma tam zamontowaną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Studniarz zamontował mi te filtry w rurze dlatego że stwierdził ze tej wody bedzie wiecej jak bedzie napływać z kilku warstw wodonośnych, a głębiej nie wiercil, bo zaczął sie ił a ta warstwa ma różne grubości i pewności nie daje, a sąsiad dowiercił sie do 40 metra a wode miał tylko na 17 m. Bakterie mam coli a badania dawałem do wodociągów. Pompke mam zwykłą z castoramy, ale próbke pobierałem bezpośrednio ze studni. teraz sie zastanawiam czy szukać dalej (choć miałem już trzy firmy i tylko jedna znalazła wode) czy próbować przeczyścić wode jakimiś filtrami czy lampami uv.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...