Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Witam, zamierzam pomalować dach niestety w kilku miejscach pojawiła się rdza. Dlatego po wstępnym wyczyszczeniu rdzy chciałbym pomalować te miejsca farbą Hammerite prosto na rdzę. I tutaj moje pytanie, czy mogę malować dach farbą chlorokauczukową na Hammerite?


Nie maluj żadną farbą na rdzę. To nic nie daje. Kilka lat temu też myślałem że to rewolucyjna farba, ale organoleptycznie na własnych różnych sprzętach przekonałem się że to nie ma sensu. Ja mam zasadę czyszczę ile się da rdzę, traktuję odrdzewiaczem, następnie dobry podkład pod farbę (dobrany do farby powierzchniowej). Hammerite jest z tego co pamiętam farbą ostateczną więc nie trzeba go malować, ale ja odradzam takie wynalazki. Proponuję poczytać sobie fora lakierników samochodowych. W zasadzie na powierzchnie metalowe sprawdzają się tylko farby dwuskładnikowe z utwardzaczem.
Link do komentarza
Cytat

Witam, zamierzam pomalować dach niestety w kilku miejscach pojawiła się rdza. Dlatego po wstępnym wyczyszczeniu rdzy chciałbym pomalować te miejsca farbą Hammerite prosto na rdzę. I tutaj moje pytanie, czy mogę malować dach farbą chlorokauczukową na Hammerite?


W żadnym wypadku farba Hammerite prosto na rdze nie może być stosowana jako podkład. Jest to produkt przeznaczony do antykorozyjnego i dekoracyjnego malowania metali żelaznych (stal, żeliwo). Stosowanie emalii nawierzchniowych na wymalowanie farbą Hammerite nie jest technicznie rekomendowane. W załączeniu przesyłamy informacje techniczne nt. produktu Hammerite.

W razie dalszych pytań prosimy o kontakt poprzez bezpłatny numer infolinii 800 154 075 .

TDS_Hammerite_Prosto_na_Rdz__02_2013.pdf

TDS_Hammerite_Prosto_na_Rdz__02_2013.pdf

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...