Skocz do zawartości

Półśrubunek pp a wodomierz


shawping

Recommended Posts

Robię remont w łazience i przy okazji wyrzuciłem stare rury i dałem w ich miejsce rury pp. Wywaliłem wszystko aż do samych pionów łącznie z zaworami i wodomierzami. Do pionu wkręciłem kształtki pp z gwintem zewnętrznym potem dałem kawałek rurki pp,półśrubunek pp, następnie wkręciłem zawór kulowy potem znowu półśrubunek pp,kawałek rurki pp, półśrubunek pp, wodomierz, znowu półśrubunek pp za wodomierzem i dalej rozprowadziłem instalacje. Teoretycznie wszystko jest ok. Niestety te półśrubunki nie dają mi spać. Czy przed i za wodomierzem mogą zostać te półśrubunki pp?. Wcześniej myślałem, żeby przed wodomierzem przejść na śrubunek mosiężny i dalej wodomierz, ale to bez sensu i zajmuje miejsce. Czy mogę zostawić tak jak jest, czyli półśrubunek pp za i przed wodomierzem? Czy robić przejścia na normalne śrubunki i czy na te półśrubunki pp wejdzie ta plastikowa plomba którą sie zakłada na wodomierz?
Link do komentarza
Plombą się nie przejmuj. Zawsze ją założą, jakoś.
Sądzę, że zasada ze śrubunkami i półśrubunkami jest taka, iżby wstawiać je w miejscach i w sposób umożliwiający zmontowanie instalacji i - przede wszystkim - wymianę urządzeń, które mogą się popsuć.
A reszta - hulaj dusza.
Byle niezbyt często odkręcać i zakręcać śrubunki, bo im się uszczelki niszczą i potem trzeba kombinować.
Link do komentarza
Cytat

Robię remont w łazience i przy okazji wyrzuciłem stare rury i dałem w ich miejsce rury pp. Wywaliłem wszystko aż do samych pionów łącznie z zaworami i wodomierzami. Do pionu wkręciłem kształtki pp z gwintem zewnętrznym potem dałem kawałek rurki pp,półśrubunek pp, następnie wkręciłem zawór kulowy potem znowu półśrubunek pp,kawałek rurki pp, półśrubunek pp, wodomierz, znowu półśrubunek pp za wodomierzem i dalej rozprowadziłem instalacje. Teoretycznie wszystko jest ok. Niestety te półśrubunki nie dają mi spać. Czy przed i za wodomierzem mogą zostać te półśrubunki pp?. Wcześniej myślałem, żeby przed wodomierzem przejść na śrubunek mosiężny i dalej wodomierz, ale to bez sensu i zajmuje miejsce. Czy mogę zostawić tak jak jest, czyli półśrubunek pp za i przed wodomierzem? Czy robić przejścia na normalne śrubunki i czy na te półśrubunki pp wejdzie ta plastikowa plomba którą sie zakłada na wodomierz?


Mogłeś zrobić to prościej Z rury pionu przejście mosiężne z gwintem zew dać zawór kulowy- pół śrubunek - wodomierz - półśrodek - zawór kulowy - zawór antyskażeniowy (powinien być aby nie skazić wody gdyby się cofnęła woda z Twojej instalacji) .


O plombę się nie martw bo teraz zakładają takie plastykowe opaski,na fotce z prawej strony wodomierza.


Zwróć jeszcze uwagę czy wodomierz może być w takim położeniu jakim go założyłeś,tzn czy pionowo czy poziomo bo kiedyś były takie wodomierze ,że było trzeba je montować w odpowiednim położeniu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...