Skocz do zawartości

Okap kuchenny gdzie zostawić przewód elektryczny


Recommended Posts

Mam takie nie typowe pytanie

Gdzie tj na jakiej wysokości w jakim miejscu powinno się zostawić przewód elektryczny zasilający okap kuchenny.

Jak na razie nie wiem jaki będzie okap ale chciałbym jakieś uniwersalne rozwiązanie które będzie pasowało do każdego okapu jaki sobie wymyślę

Tak dzisiaj patrzyłem że miejsce w którym zostawił go elektryk chyba będzie do przerobienia.
Link do komentarza
Jeżeli zostawił duży zapas kabla to nie będzie problemu,najgorzej jak ze ściany wystaje kilka centymetrów a okap będzie przesunięty o kilkanaście.
A jaki okap planujesz zamontować?
Ja dałem czy raczej wypuściłem ze ściany kabel do okapu około 0,5 m niżej od sufitu w miejscu gdzie miał być okap i wszystko było OK icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli zostawił duży zapas kabla to nie będzie problemu,najgorzej jak ze ściany wystaje kilka centymetrów a okap będzie przesunięty o kilkanaście.
A jaki okap planujesz zamontować?
Ja dałem czy raczej wypuściłem ze ściany kabel do okapu około 0,5 m niżej od sufitu w miejscu gdzie miał być okap i wszystko było OK icon_smile.gif



Nie ma najmniejszego pojęcia jaki będzie okap to pieśń przyszłości.

Mam jeszcze szanse żeby przesunąć przewód i dobrze że o tym pomyślałem bo da się to naprawić i zrobić tak jak mówicie czyli na górnymi szafkami
Link do komentarza
Cytat

Nie ma najmniejszego pojęcia jaki będzie okap to pieśń przyszłości.

Mam jeszcze szanse żeby przesunąć przewód i dobrze że o tym pomyślałem bo da się to naprawić i zrobić tak jak mówicie czyli na górnymi szafkami


Jeżeli elektryk zostawi odpowiedni zapas kabla to nie będzie problemu.
Nie wiem jakie będziesz miał oświetlenie dodatkowe w kuchni,ale proponowałbym wypuścić jeszcze dodatkowy kabel do halogenów czy innego punktowego oświetlenia z szafek wiszących.

A kanał wentylacyjny to gdzie masz do okapu?
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli elektryk zostawi odpowiedni zapas kabla to nie będzie problemu.
Nie wiem jakie będziesz miał oświetlenie dodatkowe w kuchni,ale proponowałbym wypuścić jeszcze dodatkowy kabel do halogenów czy innego punktowego oświetlenia z szafek wiszących.

A kanał wentylacyjny to gdzie masz do okapu?




Kanał wentylacyjny muszę poprowadzić jakieś 2m po ścianie do komina wentylacyjnego.

Jakie średnicę kanału wentylacyjnego mają okapy kuchenne
Link do komentarza
Cytat

Kanał wentylacyjny muszę poprowadzić jakieś 2m po ścianie do komina wentylacyjnego.

Jakie średnicę kanału wentylacyjnego mają okapy kuchenne


To dość daleko,gdyby był ten kanał bliżej planowanego okapu to kabel mógłbyś dać w pobliże otworu.
Średnicą bym się nie martwił bo możesz dokupić redukcje,największa średnica to podajże 100 mm,ale co za problem wejdź na pierwszą lepsza stronę sklepu z okapami i tam w opisie produktu powinny być takie dane wymienione.
Link do komentarza
Cytat

To dość daleko,gdyby był ten kanał bliżej planowanego okapu to kabel mógłbyś dać w pobliże otworu.
Średnicą bym się nie martwił bo możesz dokupić redukcje,największa średnica to podajże 100 mm,ale co za problem wejdź na pierwszą lepsza stronę sklepu z okapami i tam w opisie produktu powinny być takie dane wymienione.




Trochę poczytałem i już wiem że większość kanałów wentylacyjnych ma średnicę fi 150 lub 120.

Tam gdzie jest fi 150mm jest zazwyczaj redukcja do 120mm.

Czy do okapu można zastosować plastykowe kanały czy muszą to być kanały metalowe?

Jakie stosowaliście u Siebie?

Link do komentarza
Cytat

Trochę poczytałem i już wiem że większość kanałów wentylacyjnych ma średnicę fi 150 lub 120.

Tam gdzie jest fi 150mm jest zazwyczaj redukcja do 120mm.

Czy do okapu można zastosować plastykowe kanały czy muszą to być kanały metalowe?

Jakie stosowaliście u Siebie?


Ty piszesz o kanale czy o średnicy jaka wychodzi z okapu?
Ja bym dał średnice kanału taką jaka jest w okapie.
Link do komentarza
Twoje.

Masz wnętrze urządzone w stylu loftowym, to pość srebrną rurę w poprzek kuchni.
Chcesz tą instalacje maksymalnie ukryć, to białe płaskie kanały ułożone bezpośrednio nad szafkami wiszącymi.
Liczy się każda złotówka - kieruj się ceną.
Ja ani na to patrzeć nie będę, ani z Twojej kuchni korzystać... nawet okazjonalnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...