Skocz do zawartości

poszukuję właściciela domu


Recommended Posts

Jak w temacie. Przypadkowo znalazłem bardzo fajny opuszczony segment. Na początku podpytałem sąsiadów, ale dowiedziałem się, że właściciel umarł, a teraz należy dom do syna, który nie był tu od 15 lat! Udało mi się zdobyć numer i odpis księgi wieczystej, w której mam imię i nazwisko właściciela (syna). Przeszukałem google, wszelkie portale społecznościowe, znalazłem 3 osoby o tym imieniu i nazwisku (dość nietypowe), udało mi się z nimi skontaktować, ale to niestety nie one. I tu moje pytanie, czy macie jakieś pomysły bo mi się skończyły. Dodam tylko, że nieruchomość znajduje się w Łodzi.

Za wszelką pomoc będę bardzo zobowiązany. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Z tego co mi wiadomo człowiek ten nie miał żadnego rodzeństwa, żona zmarła dużo wcześniej, a Pan dostał udaru. Syn zabrał go do siebie około 1998 roku (podobno gdzieś na pomorze jak twierdzą sąsiedzi). Obecny właściciel (syn - w 2008 przeprowadził sprawę spadkową) jak twierdzili sąsiedzi jest osobą majętną, co tłumaczyło by brak zainteresowania tym domem. Mi na dobrą sprawę przychodzi jeszcze tylko do głowy jakiś znajomy policjant który mógłby znaleźć go po danych, lub jakiś detektyw.
Link do komentarza
Cytat

więc tak:
Ołowiana .....* / Łódź 91-614
F*....... Bogusław

za wszelką pomoc śliczne dzięki icon_biggrin.gif


Przypominam że działa ustawa o ochronie danych osobowych icon_smile.gif .
Ktoś musi się tym domem opiekować roić opłaty zgłaszać np.włamanie właścicielowi itd może firma ochroniarska ma nad nim pieczę .Przeważnie jakiś zaprzyjaźniony sąsiad znajomy ma telefon do właściciela,
tylko czy się przyzna że ma jak ma np .płacone za opiekę . Zawiesić kartkę z telefonem i czekać aż ktoś zadzwoni. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Działa, ale nie obejmuje tego (takiego) przypadku:

Cytat

Art. 3a. 1. Ustawy nie stosuje się do:

1) osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych,


Tego rodzaju wykładni nie można jednak mechanicznie przejąć na potrzeby udostępniania przez osoby fizyczne "cudzych" danych osobowych w sieci Internet.
Cytat

Do wniosku takiego prowadzi wykładnia celowościowa wyłączenia z art. 3a ust. 1 Uodo, wzorowanego na art. 3 ust. 2 dyrektywy 95/46/WE.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ale "na dzisiaj" wobec obowiązujących zapisów art.3.2. jest jasna sprawa (i wykładnia) nie jest to w celach zarobkowych.

Cytat

Cytat


Do wniosku takiego prowadzi wykładnia celowościowa wyłączenia z art. 3a ust. 1 Uodo, wzorowanego na art. 3 ust. 2 dyrektywy 95/46/WE.




A czytając dokładnie i ze zrozumieniem, że autor tego stwierdzenia postuluje, własnie wykreślenie rzeczonego sformułowania - jasno widać, że w tym (takim) przypadku, puki co ustawa tego nie obejmuje -FINITO.
Link do komentarza
Cytat

Ale "na dzisiaj" wobec obowiązujących zapisów art.3.2. jest jasna sprawa (i wykładnia) nie jest to w celach zarobkowych.

A czytając dokładnie i ze zrozumieniem, że autor tego stwierdzenia postuluje, własnie wykreślenie rzeczonego sformułowania - jasno widać, że w tym (takim) przypadku, puki co ustawa tego nie obejmuje -FINITO.


A skąd ta pewność może skupuje nieruchomości domy,a potem z zyskiem sprzedaje . icon_lol.gif
W takiej sytuacji bardzo wysokie jest ryzyko naruszenia prywatności osoby (udostępniania przez osoby fizyczne "cudzych" danych osobowych w sieci Internet). Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to ja podsunę jeszcze jeden trop; LISTONOSZ. oni czasem wiedzą więcej, niż się nam zdaje (moi rodzice są przedstawicielami tego zawodu). Na poczcie muszą wiedzieć, dokąd przesyłać korespondencję lub właściciel ma skrzynkę na poczcie i się tam pojawia od czasu do czasu by wyjąć zawartość.


Ja jestem w podobnej sytuacji mieszkanie od 2 lat stoi puste ,wszystkie umowy mam przepisane na nowy adres tam nic nie przychodzi ,więc opłaty robię z innego adresu .Mógłbym mieszkać "Bóg wie gdzie ".
Gdyby ktoś z Urzędu Miasta podał adres, przecież wystawiają co roku podatek od nieruchomości,gruntu i muszą gdzieś to wysyłać .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...