Skocz do zawartości

droga do dzialki


Recommended Posts

Witam. To moj pierwszy post.Zawsze staram sie rozwiazac problem samemu ale tym razem potrzebuje porady , jesli jest taka mozliwosc to prawnika lub osoby ktora miala podobny dylemat. Szukalem na forum ale nic nie znalazlem odnosnie mojego zapytania.Zaczne od poczatku mojej historii. Cztery lata temu nabylismy dzialke budowlana droga kupna . Dzialka ta po przeksztalceniu z rolnej stala sie budowlana ok.7 lat temu. Do dzialki prowadzi droga polna o konsystencji bagienno blotnej, wiec o dojezdzie betonu na fundamenty czy innych materialow budowlanych nie ma mowy.Jedyne co tam dojedzie to moja "zabawka". W grudniu 2010 za posrednictwem biura projektowego zaczelismy sie starac o pozwolenie na budowe oraz w miedzyczasie zlozylismy do lokalnego urzedu pismo o partycypacje w kosztach poszerzenia oraz utwardzenia drogi dojazdowej do dzialki.Podobno (internet) jesli jest dzialka budowlana to gmina musi zapewnic takze dojazd do niej o szerokosci min.3m . Oczywiscie decyzja byla odmowna (kasa).Na chwile obecna jestesmy szczesliwymi posiadaczami pozwolenia na budowe, moze sie komus wydawac dziwne ale dopiero od czerwca tego roku. Problem byl po stronie gminy gdyz ta nieszczesna droga byla wlasnoscia posiadaczy dzialek I pol uprawnych I sluzyla tylko do dojazdu na pola.Teraz kwestia prawna tej drogi jest juz wyjasniona. Ale do czego zmierzam.. Zaraz po uprawomocnieniu sie pozwolenia na budowe dostalismy pismo z urzedu o partycypacji w kosztach poszerzenia I utwardzenia drogi. Teraz , jesli juz mam pozwolenie na budowe takie rozwiazanie mnie juz nie interesuje. Chcialbym aby calosc zostala wykonana na koszt urzedu bo podobno jesli przeksztalcono dzialki z rolnych na budowlane powinno sie rowniez zapewnic do nich dojazd , nawet droga polna ale utwardzona. A moze sie myle ? Nie znam sie na takich przepisach dlatego pisze tutaj. Czy I jakiej tresci wystosowac do nich odpowiedz na ich pismo. Czy przystac na ich warunki czy dalej ich gnebic pismami o utwardzenie. Na rozpoczeciu budowy domu w tym roku juz mi nie zalezy.
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

ps. przepraszam ale moja klawiatura nie posiada polskich znakow.
Link do komentarza
wypnij się na nich
olej - Ty masz PnB (ostateczne!) i oni muszą Ci zapewnić dojazd,napisz, że Cię nie interesuje, po prostu to co tu napisałeś przelej na papier i wyślij do Gminy, bądź twardy, nie daj się wpuścić w maliny, inaczej będziesz rzadziakiem icon_mrgreen.gif



a później niech Ci wp... opłatę adiacencką z rentą planistyczną w pełnym wymiarze, żebyś się zes...ł!
bo przeca Ty się chcesz budować, a frajerzy powinni do tego dopłacić, śmierć frajerom icon_twisted.gif

ps. przepraszam, ale moja klawiatura nie pozwala na zajęcie neutralnego stanowiska...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...