Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w domku do którego planuję się przeprowadzić jest dość spory problem, nie ma szamba.
Ale od początku: domek jest w Niemczech 20 km od Szczecina.
Problemów jest kilka i jeżeli ktoś orientuje się odnośnie tego jak to wygląda w dzielnicy Brüssow to byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

Mianowicie, wcześniej dom był podłączony do szamba sąsiadów i nie było problemu. Jednak sąsiad postanowił nas odłączyć.
szamba nie ma gdzie wstawić, bo domek jest szeregowy, w miejsce między domem a ulicą nie ma dojścia bo rury są wyprowadzone w drugą stronę, a gdybyśmy chcieli to zrobić, to trzeba by było robić na całą szerokość domu przeciągać rurę ( bo piwnica jest ale tylko do połowy domu.)
Więc pozostaje jedynie miejsce między domem a swego rodzaju szopą również szeregową. i tu nie było by problemu, gdyby:
nie fakt że jest w ziemi zbiornik z gazem. Dodając do tego rury położone jak się komu chciało, pozostaje naprawdę niewiele miejsca, na szambo o jednej z szerokości 1,5 m , długość może wynosić 2 m.

Pytania są takie:
Może ktoś się orientuje czy:
- w tej dzielnicy są regulacje prawne odnośnie tego czy szambo może znajdować się tak blisko zbiornika z gazem.
- jakie są regulacje prawne odnośnie prac związanych z zakładaniem szamba/oczyszczalni ekologicznej? (wiem że odnośnie tego drugiego to w Polsce trzeba złożyć wniosek)

Może ktoś wie gdzie dostanę szamba o wymiarach takich jak podałem? (ew. mniejsze ) Bo znaleźć nie mogłem za cholerę.


Pozdrawiam, jak bd. miał więcej pytań to dopiszę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...