Skocz do zawartości

Słup elektryczny


rebepas

Recommended Posts

Cytat

chesz porady?
poszukaj na forum, nie Ty jeden zostałeś doceniony przez ZE

a w necie zapytaj wujka Gugla o służebność przesyłu


Ty, poeta - jestem na forum. Pewnie ci chodziło o google. Może ty masz sporo czasu na pisanie swoich mądrości ale ja nie mam czasu na ich czytanie. Więc następnym razem jak będziesz chciał coś konkretnego napisać (czytaj pomocnego) to zapraszam. Ale jak Ci się chce egipskie mądrości zamieszkać to zajmij się np. obieraniem ziemniaków. Przynajmniej czasy nie trwonisz. icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

zarobiony bidaku jesteś huh.gif
może i jesteś na forum, ale powinieneś z niego korzystać bardziej umiejętnie niż to czynisz
temat wielokrotnie poruszany, wręcz walkowany, co mogło być w tym temacie napisane - zostało napisane


O dzięki Ci forumowy wyjadaczu za radę. Przepraszam Cię za obraźliwe słowa... forumowy specu. Następnym razem zanim zadam pytanie to zastanowię się czy najpierw do Ciebie nie napisać z prośbą o niezwykle cenną opinię... pobawiliśmy się, było zabawnie a teraz pewnie masz ciekawsze rady i odpowiedzi. A jak nie masz to nie niszcz kompa.
Bo inaczej, albo masz sporo czasu, albo nie masz nic ciekawego do napisania, albo jesteś c...
Link do komentarza
Cytat

KC art. 305

+ forum jasnowidz.pl z uwagi na szczątkowe informacje.


Dzięki

To może zadam śmieszne pytanie, ale skoro nabyłem działkę ze słupem to czy teraz powinienem iść do Tauronu i powinni ze mną spisać umowę i za słup zapłacić? I czy ten słup da się przenieść?? Mnie się wydaje, że nie ale ja bym tak wolał. Słyszałem, że Tauron czasami bierze to pod uwagę ale jak mam się za to zabrać aby wyszło tak jak chcę. Jakieś pismo, uzasadnienie?? Rozmawiałem tam już z jednym sąsiadem i on wyraził gotowość to tego że też by pod takim pismem do Tauronu się podpisał.
Link do komentarza
Cytat

O dzięki Ci forumowy wyjadaczu za radę. Przepraszam Cię za obraźliwe słowa... forumowy specu. Następnym razem zanim zadam pytanie to zastanowię się czy najpierw do Ciebie nie napisać z prośbą o niezwykle cenną opinię... pobawiliśmy się, było zabawnie a teraz pewnie masz ciekawsze rady i odpowiedzi. A jak nie masz to nie niszcz kompa.
Bo inaczej, albo masz sporo czasu, albo nie masz nic ciekawego do napisania, albo jesteś c...


jak na zarobionego to nieźle się rozpisałeś, pewnie w budżetówce robisz :scratching:
jeszcze raz Ci poradzę: poszukaj na forum
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Dzięki

To może zadam śmieszne pytanie, ale skoro nabyłem działkę ze słupem to czy teraz powinienem iść do Tauronu i powinni ze mną spisać umowę i za słup zapłacić? I czy ten słup da się przenieść?? Mnie się wydaje, że nie ale ja bym tak wolał. Słyszałem, że Tauron czasami bierze to pod uwagę ale jak mam się za to zabrać aby wyszło tak jak chcę. Jakieś pismo, uzasadnienie?? Rozmawiałem tam już z jednym sąsiadem i on wyraził gotowość to tego że też by pod takim pismem do Tauronu się podpisał.



Wiem, że łatwo nie będzie z Tauronem. Mojemu wujowi niestety się nie udało i ma w spadku działkę ze słupem ale to dlatego, że kiedyś babka podpisała zgodę i tym podpierają... Życzę powodzenia!
Link do komentarza
rebepas

Coś sobie kupiłeś... Działkę, zdaje się...
Widziały gały co brały?
W KW masz służebności, jak masz. (ten słup).
Ty trzeźwy byłeś u tego notariusza?
(Bo jak u notariusza nie byłeś i działki nie widziałeś to.... mam smutne wieści.)

Całą resztę masz tu, na forum, po sto razy.
Rusz szukaczkę!
I...
Przepraszamy Cię za to, ze tam ten słup stoi...

Adam M.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Gość mhtyl
Nie chce siać zamętu, ale odszkodowanie można dostać jeżeli łup jest nowo stawiany albo wymieniają stare słupy na nowe. Bynajmniej było tak kilka ładnych lat do tyłu, jak dzisiaj to wygląda to nie wiem bo nie spotkałem się z takim czymś.
Przy starych słupach już istniejących o odszkodowaniu można zapomnieć.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Teoretycznie możesz ubiegać się o odszkodowanie za posadowienie tego słupa na twojej nieruchomości, jednakże, musisz spełniać przynajmniej jeden z 2 kluczowych warunków. Wg kodeksu cywilnego zasiedzenie w złej wierze wynosi 30 lat. Jeżeli sam słup energetyczny nie jest starszy niż rzeczone 30 lat i nie doszło do zasiedzenia gruntu, to możesz starać się o odszkodowanie. Alternatywnym warunkiem jest sama własność gruntu. Jeżeli ziemia jest w rękach prywatnych nie dłużej niż 30 lat, to nie doszło do zasiedzenia i możesz próbować z odszkodowaniem. Mam tu na myśli jednak pierwszego właściciela który kupił ziemię od podmiotu Państwowego, czy to lasów, czy PGRu, czy od Agencji Rolnej Skarbu Państwa. To, że obecny właściciel posiada ziemię, przykładowo 5 lat, to nie znaczy, że przed nim nie było kilkunastu innych właścicieli. To należy sprawdzić. Gdzie? W starostwie powiatowym w wydziale geodezji powinni Ci udostępnić tak zwaną historiografię działki, na której są wyszczególnione wszelkie ruchy ziemia i zmiany jakie tam zachodziły, włącznie z podziałami działki na mniejsze parcele. Nie ma tam danych osobowych, więc nie powinni robić problemu. Co do samego słupa, to możesz wystąpić do Taurona z pismem w którym podasz jego nr, jest napisany na słupie i poprosisz o informację kiedy była linia budowana. Pamiętaj, że zmiana słupa na nowy, to nie jest zmiana położenia linii. Jeżeli warunek formalny 30 lat zasiedzenia jest spełniony, czyli do zasiedzenie nie doszło, śmiało możesz starać się o kasę. W pierwszym kroku o płatną służebność płatną co roku, za rok z góry, dożywotnio. Następnie o odszkodowanie za ostatnie 10 lat bezprawnego korzystania z twojego gruntu. Tauron nie sprzedaje skóry tanio i na twoje żądania co najwyżej zaproponują darmowe uregulowanie prawne sprawy w Księdze Wieczystej. Bez procesu sądowego się nie obejdzie, a ten trwa zawsze ponad rok. Co do historiografii działki, to sam Tauron zawsze o niego wzywa. Ile można wyciągnąć. Zazwyczaj sąd każe powołać biegłego, ale wyliczenie wygląda z grubsza następująco: Wartość 1 metra kwadratowego działki x długość zajętej działki przez linię x szerokość. Szerokość to ok. 2 do 4 metrów z każdej ze stron pod linią, w zależności, czy jest to linia wysokiego napięcia, czy średniego. Reasumując długość linii biegnącej nad działką x jej szerokość x cena metra kwadratowego rynkowej wartości działki. Można wyciągnąć kilkanaście tysi ;)
Jeżeli okaże się, że doszło do zasiedzenia, to nie masz szans już na odszkodowanie, bo Tauron przy pierwszej okazji podniesie zarzut przedawnienia i po ptakach. Pozostaje ci czekać na wejście w życie specustawy o korytarzach powietrznych, albo do awarii linii na twojej działki, wtedy nie wpuścisz ekipy remontowej i sami będą biegać z propozycjami, bo są zobowiązani umowami do nieprzerwalnego dostarczania napięcia, niestety w takiej stytuacji, ty też zostaniesz bez prądu.
Mam nadzieje, że naświetliłem z grubsza temat. Powodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...