Skocz do zawartości

osadzenie docieplenie parapetu


Recommended Posts

witam.
kolejny problem przy remoncie :/
mianowicie chodzi o osadzenie parapetu wewnętrznego. wcześniej były parapety betonowe z lastryko, teraz maja być z MDF.
sytuacja przestawia się jak na foto. miałem zrobić szalunek i brakujący mur uzupełnić betonem/cegłą do krawędzi ramy ale ponoć powstanie gigantyczny mostek i efekt "zimnego parapetu". Dodatkowo jest ta nieszczęsna wnęka grzejnikowa.

Co można z tym zrobić?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Link do komentarza
Każde rozwiązanie systemowe jest droższe niż niż wykonanie własnoręcznie protezy opartej właśnie na rozwiązaniu systemowym.
Ty ponieważ nie będziesz osadzał okna na ciepłym parapecie możesz zastosować jako podbudowę parapetu styropian podłogowy. Jego nośność jest w zupełności wystarczająca.
Link do komentarza
Czym już wiem. A jak to technicznie wykonać? Wysokość do krawędzi okna 11,5cm. Na szerokość licząc od ramy 8-9 i 14-15cm. Wyciąć taki cały element z płyty styropianu podłogowego 10? Po drugiej stronie grzejnika/wnęki jest tak samo. Kleić jak największym kawałkiem potem wyciąć nad grzejnikiem?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez huhra (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
wznawiam temat ponieważ mam pytanko.
podbudowa ze styropianu już jest. parapety miały być z blatu, jednak nastąpiła zmiana koncepcji i będą z aglomarmuru.
czym mocować taki parapet na piankę czy na jakiś klej? czy 12 mm pianki to nie za dużo? z powodu pewnych założeń parapet nie będzie kotwiczony w ścianie oraz nie będzie wchodził pod ramę, a do czoła. czy podczas ewentualnego mycia okien i stanięcia na parapet na takiej ilości pianki nie ugnie się (pianka)?
Link do komentarza
Cytat

wznawiam temat ponieważ mam pytanko.
podbudowa ze styropianu już jest. parapety miały być z blatu, jednak nastąpiła zmiana koncepcji i będą z aglomarmuru.
czym mocować taki parapet na piankę czy na jakiś klej? czy 12 mm pianki to nie za dużo? z powodu pewnych założeń parapet nie będzie kotwiczony w ścianie oraz nie będzie wchodził pod ramę, a do czoła. czy podczas ewentualnego mycia okien i stanięcia na parapet na takiej ilości pianki nie ugnie się (pianka)?


Problemem nie jest zamocowanie parapetu - pianka w zupełności wystarczy, ale wytrzymałość samej płyty parapetowej, gdyż w przedstawionym na fot. sytuacji, parapet praktycznie będzie oparty jedynie na końcach i pod dużym obciążeniem może się po prostu złamać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...