Skocz do zawartości

Wylewka na gruzie


Recommended Posts

Witajcie,

Kupiłem mieszkanie na zaadaptowanym strychu. Podłogi z desek sosnowych na legarach marnie dość wykonane, bo skrzypią i bujają gdzieniegdzie.

Zabrałem się za remont i zerwałem jedną z nich. Legary ułożone na wylewce, która miejscami jest spękana. Generalnie grubość wylewki nie przekracza 2cm, ale są miejsca gdzie jest mniej - i tam są spękania. Pod wylewką gruz ceglany zaprawa w kawałkach i skruszona. Tego śmiecia będzie ze 25cm, a pod nim strop Kleina.

Chcę odbudować podłogę na legarach i OSB ale co zrobić z wylewką? Czy pousuwać spękane miejsca i wypełnić jakąś wylewką? czy robić wylewkę na nowo? Jak na nowo, to jaka powinna być gruba? Edytowano przez vx77 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,

Kupiłem mieszkanie na zaadaptowanym strychu. Podłogi z desek sosnowych na legarach marnie dość wykonane, bo skrzypią i bujają gdzieniegdzie.

Zabrałem się za remont i zerwałem jedną z nich. Legary ułożone na wylewce, która miejscami jest spękana. Generalnie grubość wylewki nie przekracza 2cm, ale są miejsca gdzie jest mniej - i tam są spękania. Pod wylewką gruz ceglany zaprawa w kawałkach i skruszona. Tego śmiecia będzie ze 25cm, a pod nim strop Kleina.

Chcę odbudować podłogę na legarach i OSB ale co zrobić z wylewką? Czy pousuwać spękane miejsca i wypełnić jakąś wylewką? czy robić wylewkę na nowo? Jak na nowo, to jaka powinna być gruba?


Generalnie powinien ktoś sprawdzić ,obejrzeć ,zaprojektować ,przeliczyć ten strop czy on może przyjąć dodatkowy ciężar i jaki czyli użytkowy oraz materiału do zbudowania z tych podłóg ścianek działowych itd... i prawnie papierologia oraz nadzór nad robotami .

Jeżeli nie rozbierzesz elementów konstrukcyjnych ,czyli stropu Kleina ,to proponuję pozbyć się całego zbędnego ciężaru ze stropu, zrobić podłogi drewniane z OSB na legarach ,resztę przestrzeni wypełnić wełną .
Odciążając ze zbędnego wypełnienia twój strop,dom, będziesz miał pewność ,że zastępując ten ciężar ciężarem koniecznym do adaptacji strychu ,nie przeciążysz stropu. Ciężarem użytkowym ,oraz materiału do zbudowania z tych podłóg ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych ,glazury ,drzwi,itd.... Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Generalnie powinien ktoś sprawdzić ,obejrzeć ,zaprojektować ,przeliczyć ten strop czy on może przyjąć dodatkowy ciężar i jaki czyli użytkowy oraz materiału do zbudowania z tych podłóg ścianek działowych itd... i prawnie papierologia oraz nadzór nad robotami .



O załatwianiu w urzędzie to mowy nie ma, bo wykonawca umówiony na następny tydzień. Dodatkowego obciążenia również nie będzie, bo to mieszkanie było w użytku przez ponad 20 lat w podobnej konfiguracji. Tu mi chodzi o to czy skuć całą wylewkę, czy tylko popękane fragmenty. Ewentualnie mogę usunąć trochę gruzowego wypełnienia i zrobić przez to grubszą warstwę wylewki.

Cytat

Jeżeli nie rozbierzesz elementów konstrukcyjnych ,czyli stropu Kleina [...]



Jestem w dobrych stosunkach z sąsiadami z dołu ale nie wiem czy by to znieśli.
Link do komentarza
Cytat

O załatwianiu w urzędzie to mowy nie ma, bo wykonawca umówiony na następny tydzień. Dodatkowego obciążenia również nie będzie, bo to mieszkanie było w użytku przez ponad 20 lat w podobnej konfiguracji. Tu mi chodzi o to czy skuć całą wylewkę, czy tylko popękane fragmenty. Ewentualnie mogę usunąć trochę gruzowego wypełnienia i zrobić przez to grubszą warstwę wylewki.

Zadaj sobie pytanie czy i do czego Tobie potrzebna jest ta wylewka jak potrzebna to uzupełnij ,jeżeli legary oprzesz na treglach przełożonych filcem .pomieszczenie może jeszcze zyska na tym będzie wyższe ,więcej powietrza itd..
Jeżeli włożysz do pełna wełnę w strop to sąsiad już nie będzie musiał ogrzewać twojego mieszkania ,bo gdybyś miał sam beton i terakotę na stropie bez podłogi drewnianej to sąsiad będzie grzał twoje mieszkanie jak ogrzewanie podłogowe . icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...