Skocz do zawartości

za wysoko nadproże! wiercenie w nadprożu?


Recommended Posts

Witam serdecznie,
Szanowni forumowicze wczoraj miałem wstawiane drzwi zewnętrzne. Jak się okazało nadproże było wyżej od górnej krawędzi ościeżnicy o jakieś 20cm. Monterzy uzupełnili różnicę poprzez wklejenie suporeksu i dodatkowo zakotwienie go na 3 śruby w nadprożu. I tutaj mam dylemat czy można wiercić w nadprożu (element konstrukcyjny)? Monterzy uzasadnili to faktem iż samo wklejenie suporeksu może być niewystarczające i powodować z czasem pęknięcia na obróbce drzwi.
Bardzo proszę o komentarze. Pozdrawiam Jacek

Ps. Nadproże: betonowe typu typu L-19 Edytowano przez jacoslavz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie,
Szanowni forumowicze wczoraj miałem wstawiane drzwi zewnętrzne. Jak się okazało nadproże było wyżej od górnej krawędzi ościeżnicy o jakieś 20cm. Monterzy uzupełnili różnicę poprzez wklejenie suporeksu i dodatkowo zakotwienie go na 3 śruby w nadprożu. I tutaj mam dylemat czy można wiercić w nadprożu (element konstrukcyjny)? Monterzy uzasadnili to faktem iż samo wklejenie suporeksu może być niewystarczające i powodować z czasem pęknięcia na obróbce drzwi.
Bardzo proszę o komentarze. Pozdrawiam Jacek

Ps. Nadproże: betonowe typu typu L-19



Mogli wkleić twardy styropian ,raczej nie przewiercili prętów głównych ,najprawdopodobniej wiercili po środku ściany to trafia w nadbeton ( wypełnienie) , to nadproże składa się z dwóch elek 9 cm po brzegach dla ściany 24-25 cm a środek wypełnia się betonem około 6 cm pomiędzy elkami patrząc od dołu w tym nadbetonie śmiało można wiercić , w dodatku rozpiętość otworu drzwiowego jest niewielka. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...