Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Brama garażowa - koniecznie z napędem

Recommended Posts

Radzę zainstalować napęd od razu z bramą. Nasza brama jest szeroka i ciężka. Żona nie miała szans obsłużyć jej ręcznie. Nie wjeżdżała samochodem do garażu, by się z nią nie mocować! Ja też musiałem się trochę natrudzić. Z napędem jest o niebo wygodniej. - mówi Robert, czytelnik Budujemy Dom.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/garaz/17553-brama-garazowa-koniecznie-z-napedem

Gość _klarnet
muszę przyznac, ze troche drogo to wychodzi - mam na mysli kalkulacje. zwlaszcza cena napedów.
zgadzam się, że warto od razu instalowac napęd i bramę - jednoczesnie/ warto tez, msz szukac sprawdzonych producentow, ktorzy nie znikna z rynku.
ja doradzilbym jeszcze jedna opcje: zeby pilnowac promocji. sąsiad kupil miesiac temu brame segmentowa ocieplaną w komplecie z napedem i zaplacil za wszystko ok 3500 - naped i brama. to oczywiscie promocja ale gra warta swieczki jesli zestawic cenę, jaką zapłacił z wyliczeniem z artykułu

Gość Rychu
Nie wychodzi drogo jak od razu kupujesz bramę z napędem, wtedy jest jeszcze znośnie. Ja tak zrobiłem kiedy budowałem garaż, zaoszczędziłem kilkaset złotych a i wygoda jest nieporównywalna. No i żona kiedy była w ciąży nie musiała nawet wychodzić z samochodu by otworzyć bramę.

Gość Horman
Przykro mi to mówić ale inwestycja przepłacona co najmniej o 5 tysięcy niestety. Całkowicie nieprzemyślany zakup, Jak można taką wielka bramę kupić bez napędu ??!! gdzie tu wyobraźnia i zdrowy rozsądek? kto na siłę utrudnia sobie zycie kupując coś z czym musiał by się już szarpać fizycznie przez wiele lat zima czy deszcz, wychodzić, szarpać, otwierać, zamykać...koszmar. Gratuluję zakupu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
    • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
    • Gość rgaczol@wp.pl
      Witam, to coś wspaniałego, gratuluję pomysłu. TYLKO ZAZDROŚCIĆ. Czy ten kosztorys to wszystkie koszty? Proszę o uściślenie, 400 zł na środki chemiczne to koszt roczny , czy miesięczny? Jestem emerytem z niewielkim dochodem. Dlatego takie może naiwne pytanie. Mam dom letniskowy na wsi . Drewniany z możliwością mieszkania całorocznie. Problem z ogrzewaniem . Mam kominek , który spala duże ilości drewna i w zasadzie zimą tam nie bywam. Państwa rozwiązanie związane z miejscem do hydromasażu może zmienić moje podejście do eksploatacji "działki".
    • Też się nad tym zastanawiam i plnuję ale dopiero za 3 lata a Ty już nie za wcześnie? Nie chodzi chyba o malowanie??
    • Jest to stary budynek i w niektórych miejscach ściana ceglana ma 12 cm grubości i w tych miejscach gdzie mam możliwość wkładałem dodatkowe ocieplenie. Druga sprawa to ściana kolankowa, która jest tak naprawdę cofnięta o jakieś 0,5 metra od faktycznej zewnętrznej ściany. Tzn. ścianka kolankowa jest zbudowana ze stelażu pod GK a przed nim jest 15 cm warstwa wełny.   Pomiędzy legary a sam stelaż nie planowałem już wkładać wełny, nie będzie tam na nią miejsca ponieważ stelaż będzie wisiał o "włos" od legarów. Jedynym więc ociepleniem sufitu będzie 15 cm warstwa wełny między belkami stropowymi a strych powyżej będzie miał wypełnione między krokwiami również 15 cm warstwą wełny.
  • Popularne tematy