Skocz do zawartości

Drzwi ThermoPro Plus - nowość Hörmann


Recommended Posts

Gość asteriks
"Współczynnik przenikania ciepła UD drzwi ThermoPro Plus w drzwiach z pełną płytą wynosi 0,8 W/(m2K)"

mam pytanie: czy jakikolwiek inny producent oferuje drzwi o zblizonym wspolczynniku prezenikania ciepla? czy ktos moze odpowiedziec?

szczerze mowiac, uwazam, ze to znakomity wspolczynnik. mowie to z praktyki, bo ostatnimi czasy termoizolacja to moje hobby - wymuszone checią obniżenia rachunków za ogrzewanie domu :)
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Znakomity jak znakomity, ale na pewno bardzo dobry.
Może być nawet jeszcze niższy, przynajmniej teoretycznie icon_smile.gif

Drzwi Eforte



Nie znalazłem niższego icon_smile.gif z tego co jest dostepne na rynku. Dowiadywałem sie u innych z gornej polki, póki co hormann z drzwiami ThermoProPlus faktycznie nie ma konkurencji. Ta informacja jest dla mnie ważna, bo jestem projektantem. Tak czy owak, dzieki za odpowiedz
Link do komentarza
Cytat

Nie znalazłem niższego icon_smile.gif z tego co jest dostepne na rynku. Dowiadywałem sie u innych z gornej polki, póki co hormann z drzwiami ThermoProPlus faktycznie nie ma konkurencji. Ta informacja jest dla mnie ważna, bo jestem projektantem. Tak czy owak, dzieki za odpowiedz


Coś masz słaby internet chyba, skoro nie znalazłeś i twierdzisz że ThermoProPlus nie ma konkurencji.
Nie dojść że ma konkrecję (choćby wspomniany Vikking), to jeszcze są lepsi na tym polu.
Drzwi ThermoProPlus - 0,8W/mK (1,0W/mK w drzwiach z przeszkleniem)
Drzwi Eforte - 0,6W/mK
0,2W/mK różnicy w współczynniku przenikania ciepła to o 25% lepszy wynik, a Ty piszesz o jakiejś bezkonkurencyjności.

Nie mówimy oczywiście o stosunku uzyskanego "U" do ceny, bo to osobna "konkurencja" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Arctic Vikking'a ma współczynnik 0,81




No tak, ale to są drzwi kompozytowe. Klienci, z którymi miałem kontakt, podchodża do nich, poki co, nieufnie. Jest sporo na forach informacji zwrotnych na temat jakosci i to ludzi zniechęca.

nie napisalem w poscie - moja wina - ze szukam stalowych drzwi o podobnych parametrach
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
Gość jaskier
Czy dobrze rozumiem, że drzwi ThermoProPlus Hormanna są w tej chwili optymalnym produktem jesli chodzi o dedykację dla budownictwa energooszczędnego? Czy ktoś może podsunąć lepsze rozwiązanie na dziś?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...