Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam , mam budynek o wymiarach 9.20 x 5m chciałbym zapytać jak obliczyć ile drewna będzie potrzeba na więźbe - ile krokwii, jakie murłaty itd. Chodzi mi o przybliżone wymiary poszczególnych elementów. I przeliczyć to na kubik - żebym wiedział jaki to mniej wiecej bedzie koszt.
Z góry dziekuje za ew pomoc
Link do komentarza
Cytat

Witam , mam budynek o wymiarach 9.20 x 5m chciałbym zapytać jak obliczyć ile drewna będzie potrzeba na więźbe - ile krokwii, jakie murłaty itd. Chodzi mi o przybliżone wymiary poszczególnych elementów. I przeliczyć to na kubik - żebym wiedział jaki to mniej wiecej bedzie koszt.
Z góry dziekuje za ew pomoc


Wymiary krokwi np.8/18 cm i ilość powinieneś mieć w projekcie.Ja tak mam, tylko nie mam długości. Jak ktoś może mi powiedzieć jakie długie kupić to będę wdzięczna.Budynek o wymiarach 10x13 (wymiary po zewnętrznej już z ociepleniem). Dach dwuspadowy 35 stopni. Z góry dziekuję
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Przecież napisałam że przekroje mam tylko nie mam długości


Mój post tyczył się dwóch postów,raczej dwóch zapytań.
Co to za budowa?Nie masz projektu dachu?
Zresztą jeżeli będzie Ci ten dach robił cieśla to On wyliczy i poda długości.
Link do komentarza
Cytat

Mój post tyczył się dwóch postów,raczej dwóch zapytań.
Co to za budowa?Nie masz projektu dachu?
Zresztą jeżeli będzie Ci ten dach robił cieśla to On wyliczy i poda długości.


Jeżeli nie potrzebowałabym pomocy to nie było by mnie na forum. Jak masz jakiś problem to nie odpisuj i nie krytykuj. prosiłam o pomoc a nie o krytykę
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jeżeli nie potrzebowałabym pomocy to nie było by mnie na forum. Jak masz jakiś problem to nie odpisuj i nie krytykuj. prosiłam o pomoc a nie o krytykę


Jaka krytyka?!
Pohamuj nerwy bo nie tędy droga,ciesz się ,że w ogóle coś Ci napisałem.
Pytałem się o różne rzeczy wcześniej po to aby dać dobra radę a nie gdybać ,rozumiesz?
Więc jeżeli chcesz pomocy, to z łaski swojej odpowiedz na pytania które Ci zadałem.
Link do komentarza
Cytat

Wymiary krokwi np.8/18 cm i ilość powinieneś mieć w projekcie.Ja tak mam, tylko nie mam długości. Jak ktoś może mi powiedzieć jakie długie kupić to będę wdzięczna.Budynek o wymiarach 10x13 (wymiary po zewnętrznej już z ociepleniem). Dach dwuspadowy 35 stopni. Z góry dziekuję


Najlepiej jak korzystając z Twierdzenia Pitagorasa sama sobie wyliczysz.
Wtedy nie będziesz mieć pretensji do nikogo ani nie będziesz musiała przybierać postawy roszczeniowej.
Link do komentarza
Cytat

Jaka krytyka?!
Pohamuj nerwy bo nie tędy droga,ciesz się ,że w ogóle coś Ci napisałem.
Pytałem się o różne rzeczy wcześniej po to aby dać dobra radę a nie gdybać ,rozumiesz?
Więc jeżeli chcesz pomocy, to z łaski swojej odpowiedz na pytania które Ci zadałem.


Bo piszesz o jakiejś samowoli.Myślałam że to jakaś krytyka? Jeżeli źle to odebrałam to przepraszam.Mam już uprzedzenia z wcześniejszego kożystania z forum, niektórzy to tacy mądrusie.A tak apropo to pisałam że ma to być pod dom jednorodzinny wym.10x13 (wymiary zewnętrzne już z ociepleniem), dwuspadowy dach 35 stopni. Chodzi mi tylko o długość krokwi , bo jakie grube to mam w projekcie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Bo piszesz o jakiejś samowoli.Myślałam że to jakaś krytyka? Jeżeli źle to odebrałam to przepraszam.Mam już uprzedzenia z wcześniejszego kożystania z forum, niektórzy to tacy mądrusie.A tak apropo to pisałam że ma to być pod dom jednorodzinny wym.10x13 (wymiary zewnętrzne już z ociepleniem), dwuspadowy dach 35 stopni. Chodzi mi tylko o długość krokwi , bo jakie grube to mam w projekcie.


Pisałem o samowoli budowlanej bo w takim przypadku robi się "projekty" a raczej co mądrzejsi i bez wyobraźni tak robią.
I dalej jesteśmy w lesie.
Dom 10X13 ok,ale jaki dach dwuspadowy czy kopertowy? Jeżeli dwuspadowy to wzdłuż którego boku? A jeżeli masz projekt to i długości powinny być,powiem tak muszą być!
Najlepiej to zrób fotkę projektu więźby i przekrój pionowy domu ,wtedy coś konkretnego można będzie napisać.
Te uprzedzenia to chyba nie z forum BD? icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Jakie pytanie taka odpowiedź. W profesjonalnie wykonanym projekcie jest zestawienie drewna. Jak tego nie ma to są przekroje, jest rzut więźby a tam wielkość okapu. Jak i tego nie ma (co nie możliwe) to jest kierownik budowy! Do rzeczywistej długości projektowej należy dodać ~30 cm a w płatwiach i murłatach nawet 50 cm na zacięcia i łączenia. Prawda, że proste. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...