Skocz do zawartości

spadek dachu w kierunku sąsiada


Recommended Posts

Witam,

Mam następujący problem :

Kupiłem dom w stanie surowym na działce o szerokości 9,7m. Dom usytuowany był na granicy z sąsiadem. Kilka lat później dobudowałem wiatrołap w odległości w odległości 25cm. Wiatrołap posiada dach dwuspadowy ze spadkiem w stronę działki sąsiada. Dodam że zamontowane są śniegołapy a wody opadowe odprowadzone są do zbiornika. Budynek wraz z tym wiatrołapem został odebrany do użytku ale kilka lat później na wniosek sąsiadki nadzór budowlany uchylił wyżej wymienioną decyzję. Do dziś drążona jest sprawa spadku dachu. Jak rozwiązać ten problem ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Zrób spadek na swoja część działki i będzie po sprawie.
A swoja drogą to kto Ci udowodni,że to Ty dobudowałeś? Powiedz,że ten ganek już był jak kupiłeś.
O to ,że nadzór uchylił to coś nie teges.
Link do komentarza
Nadzór budowlany wskazał abym wykonał projekt zamienny całego domu wraz z wiatrołapem. Projekt został przedłożony ale w dalszym ciągu nadzorowi sprawa się nie podoba. Muszę przedstawić zakres prac koniecznych do wykonania aby doprowadzić do stanu zgodnego z prawem - nie wskazali o co im chodzi. Co można z tym fantem zrobić?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli prowadzone jest postępowanie administracyjne przez nadzór budowlany, to do nich należy wydanie decyzji, co z tym fantem zrobić.


Tylko, że oni nie są zobowiązani do wskazywania rozwiązań.
Ich decyzje ograniczają się do akceptacji rozwiązania, ewentualnie nakazu rozbiórki :(.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...