Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Cytat

Mili moi brzytwienie na stanach surowych odbija się potem na wykończeniu poprawki poprawki -- taka jest prawda. Krzywe ściany źle wypoziomowane wylewki marnotrawstwo materiału dużo innych atrakcji.Ekipa która zmienia telefon i po zejściu z placu budowy zapada się pod ziemie. Dzisiaj dobry murarz dostanie prace bez problemu w dużych firmach budowlany a pensje na poziomie 6000 . Weźcie to pod uwagę .Patrzcie na średni poziom . Mag



też sei zgodze że czesto oszczednosci na stanach surowych mozna przypłacic poprawkami na wykonczeniu, bo nawet dzis wyceniałem dom i za tydzien zaczne w nim robic wykonczenie gdzie np. za dach 205 m2 ekipa wziela 7 tys, a robili oni dom od podstaw, wiec reszta pewnie tez za psie pieniadze, sie przyznac nie chcieli za ile a poprawki sa prawie na kazdym miejscu od wylania samego chudziaka, po kominy itp. mniejasza o to

no ale.... 6000 na miesiac, no ja sie nie spotkałemw okolicy, może duze firmy ale tez w to watpie, współpracuje z BUDUS S.A. gdzie robimy centra i galerie handlowe i tam najwieksze zarobki to 4000- 4500 ale to cieśle i zbrojarze.
suma sumarum ja dobremu murarzowi płace 14-15 zł na godzine i jak narazie żaden nic lepszego nie znalazl.....
Link do komentarza
Cytat

Witaj, ja uważam, że skrobnie Cię to między 200 a 250 tysięcy. Ja chcę stawiać parterówkę bez piwnic, o pow użytkowej 112,5 m2 i celuję w sso za 120 tysięcy - wg wycen na II połowę 2008 powinno się zmieścić. U Ciebie koszt podraża dachówka ceramiczna, teriva i fakt że chcesz mieć święty spokój i nie myśleć jak tu wykombinować materiał taniej. Pozdrawiam.



Witaj Chris.
Miło spotkać kogoś o podobnym guście. My również zdecydowaliśmy się na projekt dom przy orzechowej http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb614-...orzechowej,97.h
Rozważamy podpiwniczenie całego budynku ze względu na kotłownie, miejsce do składowania opału i garaż w piwnicy+ jakiś warsztacik i spiżarka no i jakieś pomieszczenie na przydasie!
Interesuje mnie ile kosztowałoby nas podpiwniczenie pod całością tj. 112,3m²+(Kotłownia + pralnia 4,40 m²) czyli łącznie 116, 70. No i oczywiście jaki byłby koszt dorysowania jej do istniejącego projektu.
Warunki ziemne są sprzyjające- piaski. Chodzi mi o piwnicę, bez luksusów spełniającą funkcje budynku gospodarczego.
Ach i mamy jeszcze problem ze schodami do piwnicy gdzie je umiejscowić?Bo na stryszech to raczej te opuszczane byśmy zrobili! Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witaj Chris.
Miło spotkać kogoś o podobnym guście. My również zdecydowaliśmy się na projekt dom przy orzechowej http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb614-...orzechowej,97.h
Rozważamy podpiwniczenie całego budynku ze względu na kotłownie, miejsce do składowania opału i garaż w piwnicy+ jakiś warsztacik i spiżarka no i jakieś pomieszczenie na przydasie!
Interesuje mnie ile kosztowałoby nas podpiwniczenie pod całością tj. 112,3m²+(Kotłownia + pralnia 4,40 m²) czyli łącznie 116, 70. No i oczywiście jaki byłby koszt dorysowania jej do istniejącego projektu.
Warunki ziemne są sprzyjające- piaski. Chodzi mi o piwnicę, bez luksusów spełniającą funkcje budynku gospodarczego.
Ach i mamy jeszcze problem ze schodami do piwnicy gdzie je umiejscowić?Bo na stryszech to raczej te opuszczane byśmy zrobili! Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi!



A jak myślicie, jaka byłaby orientacyjna cena wybudowania domu w stanie surowym zamkniętym (materiały+robocizna) takiego jak w projekcie: http://www.mgprojekt.com.pl/domki/wygodny2/index.php.
Z góry dziękuję
Link do komentarza
Buduję się pod Gdańskiem. W październiku zezła z budowy firma stawiająca stan syrowy otwarty (od początku, czyli wyrównania terenu i geodeta itp.), kominy i dach (dwuspadowy w kształcie litery T kryty dachówką) z oknami. Kosztowało mnie to 55 000 zł - po znajomości 100% zaufania, gwarancja, na budowę mogłem jeździc tylko na weekendy. Dom niepodpiwniczony z urzytkowym poddaszem 105 m2 + garaż i kotłownia
Link do komentarza
Cytat

Witam! My mamy ekipe ale jeszcze nie pewna na 100%, bo sie zastanawiam czy znajdę tańszych. Zaczynamy budowę domu na wiosnę. Domek parterowy z poddaszem do adaptacji 107,4 m2. ekipa nam powiedziała za robociznę 25 tyś za stan surowy z przykryciem dachu. To nie wim czy duzo czy mało? Mieszkam w Tarnowie w woj. małopolskim. Projekt domu można zobaczyć na stronie www.archon.pl pod nazwą "Dom w jagodach 2 (PD). Prosze doradzcie mi czy szukać tańszych?




witam cena jest godna nie powiem zależy na jaki region icon_biggrin.gif jesli na mazowszu to dobra cena ale wiem bo tez sie rozgladamy ale za metr to tak 300zł licza z wiezba bez deskowania icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

witam cena jest godna nie powiem zależy na jaki region icon_biggrin.gif jesli na mazowszu to dobra cena ale wiem bo tez sie rozgladamy ale za metr to tak 300zł licza z wiezba bez deskowania icon_sad.gif



Witam,

Dla porównania w 2003 roku za domek w stanie jak na załączonych zdjęciach ( od stanu 0, prace ziemne , ławy, fundamenty, ściany , strop monolityczny, ściany poddasza plus więźba dachowa) zapłaciłem w Wa-wie 34 tys zł ( stemple i wszystkie deski zapewniał wykonawca). Nie było to najtaniej, raczej średnia półka, ale co do jakości nie mam żadnych zastrzeżeń i teraz nie żałuję.

b5ffa9c5.jpg

Image-21.jpg

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam! My mamy ekipe ale jeszcze nie pewna na 100%, bo sie zastanawiam czy znajdę tańszych. Zaczynamy budowę domu na wiosnę. Domek parterowy z poddaszem do adaptacji 107,4 m2. ekipa nam powiedziała za robociznę 25 tyś za stan surowy z przykryciem dachu. To nie wim czy duzo czy mało? Mieszkam w Tarnowie w woj. małopolskim. Projekt domu można zobaczyć na stronie www.archon.pl pod nazwą "Dom w jagodach 2 (PD). Prosze doradzcie mi czy szukać tańszych?



witam cie taka przestroga dla wszystkich BIERZCIE OD PANÓW FAKTuRY WAT.. Poparte umowa na wykonanie..
faktura jest zabespieczeniem jeżeli bedziecie kogos scigali za ustrki.. Kolega zaproponował mi budowe ale odmówiłe bo za duzo pracy wzioł ekipe(nie firemke zarejestrowna) i powiem wam że do tej pory a już ponad rok ma problem z wyegzekwowaniem icon_sad.gif poprawek a nie mówiac juz o materiale zniszczonego ponad stan wiecej niż norma przewiduje.
pamietajcie FAKTURE.. jesli pan powie że nie ma to zaproponujcie mu cenę niższa o 30%
a propos ceny
my mamy od 250zł do 300zł za robocizne z materiałem stan otwarty sciana jednowarstwowa 700-750zł
to tak poza nawiasem
icon_biggrin.gif woj. mazowieckie
Link do komentarza
Cytat

Witam! My mamy ekipe ale jeszcze nie pewna na 100%, bo sie zastanawiam czy znajdę tańszych. Zaczynamy budowę domu na wiosnę. Domek parterowy z poddaszem do adaptacji 107,4 m2. ekipa nam powiedziała za robociznę 25 tyś za stan surowy z przykryciem dachu. To nie wim czy duzo czy mało? Mieszkam w Tarnowie w woj. małopolskim. Projekt domu można zobaczyć na stronie www.archon.pl pod nazwą "Dom w jagodach 2 (PD). Prosze doradzcie mi czy szukać tańszych?



witam cie taka przestroga dla wszystkich BIERZCIE OD PANÓW FAKTuRY WAT.. Poparte umowa na wykonanie..
faktura jest zabespieczeniem jeżeli bedziecie kogos scigali za ustrki.. Kolega zaproponował mi budowe ale odmówiłe bo za duzo pracy wzioł ekipe(nie firemke zarejestrowna) i powiem wam że do tej pory a już ponad rok ma problem z wyegzekwowaniem icon_sad.gif poprawek a nie mówiac juz o materiale zniszczonego ponad stan wiecej niż norma przewiduje.
pamietajcie FAKTURE.. jesli pan powie że nie ma to zaproponujcie mu cenę niższa o 30%
a propos ceny
my mamy od 250zł do 300zł za robocizne z materiałem stan otwarty sciana jednowarstwowa 700-750zł
to tak poza nawiasem
icon_biggrin.gif woj. mazowieckie
Link do komentarza
Cytat

Witam! My mamy ekipe ale jeszcze nie pewna na 100%, bo sie zastanawiam czy znajdę tańszych. Zaczynamy budowę domu na wiosnę. Domek parterowy z poddaszem do adaptacji 107,4 m2. ekipa nam powiedziała za robociznę 25 tyś za stan surowy z przykryciem dachu. To nie wim czy duzo czy mało? Mieszkam w Tarnowie w woj. małopolskim. Projekt domu można zobaczyć na stronie www.archon.pl pod nazwą "Dom w jagodach 2 (PD). Prosze doradzcie mi czy szukać tańszych?



witam cie taka przestroga dla wszystkich BIERZCIE OD PANÓW FAKTuRY WAT.. Poparte umowa na wykonanie..
faktura jest zabespieczeniem jeżeli bedziecie kogos scigali za ustrki.. Kolega zaproponował mi budowe ale odmówiłe bo za duzo pracy wzioł ekipe(nie firemke zarejestrowna) i powiem wam że do tej pory a już ponad rok ma problem z wyegzekwowaniem icon_sad.gif poprawek a nie mówiac juz o materiale zniszczonego ponad stan wiecej niż norma przewiduje.
pamietajcie FAKTURE.. jesli pan powie że nie ma to zaproponujcie mu cenę niższa o 30%
a propos ceny
my mamy od 250zł do 300zł za robocizne z materiałem stan otwarty sciana jednowarstwowa 700-750zł
to tak poza nawiasem
icon_biggrin.gif woj. mazowieckie
Link do komentarza
Cytat

jak za stan surowy zamknięty to cena ok




bierzcie faktury od panów lub firm oszczedzicie sobie problemów.. opisze jak miał mój kolega..
Nie wzioł faktur za prace i szuka ekipy na poprawki.. miał wypisane kW ale to tym tyłek może sobi..!!!
proponawał nam to zlecenie ale nie przyjelismy bo za duzo pracy było. A i pamietajcie umowa a po pracy lub etapie faktura..
Jesli pan powie ze nie wystawi to zastanówcie sie czemu.. bo najprosciej byc panem kaziem który ma 3 chłopaków i wali fuszerke.. w takiej sytuacji panu Kaziowi 30% mniej bez faktury

a propo nasza cena za stan surowy otwarty 250-300zł a z materiałem 700-750 zł 1m2
woj.mazowieckie
Link do komentarza
Cytat

a jest ktoś ze SZCZECINA ,kto już ma stan surowy i może polecić tez FIRMĘ z gwarancją?


znalazłeś może kogos ze szczecina, lub okolic? sam za chwile zaczyna budowę i ciekaw jestem czy nie przepłacę...
stan surowy, bez dachu, robocizna - 45 tys, dom 200 m2 z garażem dwustanowiskowym, pow. zabudowy 160m2.
Link do komentarza
Cytat

Wykonawca zaproponował za robociznę cenę 35tyś.zł za stan surowy otwarty (dom z poddaszem użytkowym,110m2,dach dwuspadowy). Czy według Was to dużo?
PS.okolice Rzeszowa (podkarpackie)



Podkarpackie - za stan surowy bez konstrukcji dachowej, bez tarasu za dom 230 m2 powierzchni całkowitej = 31 000.-zł sama robocizna bez wyżywienia tyle zapłaciłem po koniec 2008 roku
Link do komentarza
Cytat

Podkarpackie - za stan surowy bez konstrukcji dachowej, bez tarasu za dom 230 m2 powierzchni całkowitej = 31 000.-zł sama robocizna bez wyżywienia tyle zapłaciłem po koniec 2008 roku




Włąśnie szukam ekipy na stan surowy otwarty o podobnym metrażu na śląsku, okolice Tychów.
Piwnica pod garażem, 230 użytkowej +garaż 40 mkw, dach 380 mkw do pokrycia ceramiką niemiecką, chcę rozpocząć wiosną tego roku, kasa o której piszesz chyba nie jest tragiczna - chętnych do pracy lub polecenia zapraszam i oczekuję na kontakt.
Link do komentarza
za przytulny mg projekt pod Gdańskiem surówka zamknieta 70 tys!!!! Ciekaw jestem waszej opinii jaka jest wg was rozsądna cena icon_surprised.gif) bo juz sam dostaje kociego rozmumu icon_smile.gif o cenach firm budowlanych to się nawet nie wypowiadam icon_smile.gif

Dane techniczne:

* Kubatura: 516 m3
* Powierzchnia zabudowy: 118,46 m2
* Powierzchnia użytkowa: 124,26 m2
* Powierzchnia netto: 155,78 m2
* Powierzchnia całkowita: 190,36 m2
* Wymiary domu: 10,64 m x 14,46 m
* Minimalne wymiary działki: 18,64 m x 23,36 m
* Wysokość do kalenicy: 8,10 m
* Powierzchnia dachu: 210,64 m2
* Kąt nachylenia dachu: 42 stopnie
* Wysokość pomieszczeń: 2,68 m



Ekipa z Mazur chciała 70tys - z Kaszebscie dogadałem sie na 45 tys chyba oki

DSC01446.jpg

Link do komentarza
wiadomo budowa to nie prosta sprawa jakby sie komu zdawalo. za trzy miesiace rozpoczynam budowe mojego wymarzonego domu,ale mam ekipe z kaszub ktorzy budowali dom mojej sasiadki i musze wam powiedziec,ze nie taki diabel straszny jak go maluja. 15tys za kondygnacje przy domu 10x12 to nie malo,ale ekipa pewna.wiec niema nad czym sie zastanawiac, oczywiscie jesli chcemy budowac raz a dobrze.pozdrawiam wszystkich szukajacych,ja juz znalazlem.
Link do komentarza
MOJ DOM:
WOJ .dolnoslaskie -JAWOR MIASTO 40 TYS --45 km od wroclawia lub 14 od legnicy
DOMEK MALY projekt MIODEK 68 m2 POMALY ZWIEKSZENIU-WYDLUZYLEM GO TROSZKE ok 80 m2


KOSZTY:
ETAP 1 --SPRAWY PAIERKOWE "geodeta,kierownik budowy,pozwolenia,projekty itd" -- 10tys
ETAP2-- ZACZYNAMY KOPAC KOMPLETnu fundament z wykopami
Link do komentarza
Moj dom:
Woj .dolnoslaskie -jawor miasto 40 tys --45 km od wroclawia lub 14 od legnicy
Domek maly projekt miodek 68 m2 z poddaszem uzytkowym po malym zwiekszeniu-wydluzylem go troszke ok 80 m2 ...
Dzizalka za darmo-dostalem polowe od rodzicow-fakt mala 15 metrow szerokosci na 24 dlugosci,ale wole to niz mieszkanie w bloku ze starej plyty icon_smile.gif

Koszty:
Etap 1 --sprawy paierkowe "geodeta,kierownik budowy,pozwolenia,projekty itd" -- 10tys

Etap2-- zaczynamy kopac kompletnu fundament z wykopami,nic mnie nie obchodzi wjezdzaja kopia zalewaj -ekipa fachowa ,miejscowa sprawdzona wszytsko lacznie materialy +robocizna 14 tys zl

Etap3--ekipa swoja po malej znajomosci icon_smile.gif,robota fachowa materialy +robocizna 10 tys zl

Etap4--wybralem strop drewniany wiec zrobia go razem z dachem 0robi kolega od dziecka wiec troszke zaoszczedze icon_smile.gif,dach prosty 2 spadowy,powierchnia dach 125 m2...koszty stropu i komplenego dachu z dachwoka i orynnowaniem zamykaja mi sie w 22 tys

Tak to wyglada narazie,,,,teraz troche sam wkrocze dopracy po godzinach sam z ojcem ocieple dom styropianem,sam zamontuje wszytskie okna i dzrwi ,we wnatrz sam zrobie podlogi,sciany i sufity z plyt gipsowych,elektryka zajmie sie moj ojciec,glazura kolega tescia ,ogrzewanie tez mam dobrego niedrogiego fachowca w planach icon_smile.gif

Wiec jak widzicie przy odrobinie checi ,szukania ,troche roboty wlasnej mozna tanio postawic nieduzy domek

Ja przynajmiej wole taka opcje niz placic za smieszne mieszkania w starej plycie po 3,5 tys za metr +wysoki czynsz w niektorych dzilnicach ,a tu mam sowj taras balkonik podowrko ,sniadanko wsrod zieleni to jest to icon_smile.gif))


w razie pytan sluze pomoca icon_smile.gif

pzdr tomek
Link do komentarza
Cytat

Witam!
W kwietniu ruszam z budową domu parterowego bez użytkowego poddasza,niepodpiwniczony, strop drewniany, pow. zabudowy 134 m2. Znalazłem fachowca który zrobi fundamenty, postawi ściany i krokwie za 20 tys. Jak uważacie, dobrze dałem.
woj. mazowieckie





jeżeli posiadają referencje to nie ma się nad czym zastanawiać tylko brać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam jestem tu nowy i mam nadzieje ze zasięgne tutaj troche informacji
Mama zamiar zaczac budowac dom w woj.małopolskim

http://www.archeton.pl/projekt/sybilla3-12...29a21fd23148231

Dom bedzie bez garazu i podpiwniczony tylko w polowie, reszta zostanie bez zmian,ze wstepnego rozeznania dowiedzialem sie ze koszt za za stan surowy otwarty to bedzie ok 70 Tys,tyle powiedziala mi pierwsza ekipa, troche mnie to przerazilo bo myslalem ze teraz ceny sa troche nizsze wiem ze dom bedzie duzy i podpiwniczony ale czy ta cena to troche nie zaduza,jaki moze byc orientacyjny koszt budowy do stanu do wprowadzenia (deweloperskiego) czy kwota ok 350 tys jest kwota realna czy nie ,czesc prac bede sie starac wykonywac metoda gospodarcza,dziekuje za wypowiedzi i pozdrawiam
Link do komentarza
Witaj,
70 tyś za 200 m użytkowej to jest realna cena za robociznę. W okolicach Szczecina za 150m wyceny są od 60 do 90 tyś (sama robota).
Jeśli ktoś proponuje cenę za robociznę na poziomie 20 tyś za 200 m2 to trzeba się mocno zastanowić: cudów na tym świecie nie ma. Za niskimi cenami za robociznę zawsze jest ukryte jakieś ale.........a to nie wliczony jest geodeta, a to nie ma szalunków, a to koparkowego trzeba brać na własny koszt, itp, albo na budowie pracuje tylko jeden murarz przez co budowa stanu surowego zamiast w ciągu 3 do 4 miesięcy trwa dużo dużej.
Nie chcę nikomu podcinać skrzydeł ale 350 tyś do stanu deweloperskiego to nie jest cena realna.
życzę Wam i sobie bezproblemowej budowy i odpowiedzialnych fachowców icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Moj dom:
Woj .dolnoslaskie -jawor miasto 40 tys --45 km od wroclawia lub 14 od legnicy
Domek maly projekt miodek 68 m2 z poddaszem uzytkowym po malym zwiekszeniu-wydluzylem go troszke ok 80 m2 ...
Dzizalka za darmo-dostalem polowe od rodzicow-fakt mala 15 metrow szerokosci na 24 dlugosci,ale wole to niz mieszkanie w bloku ze starej plyty icon_smile.gif

Koszty:
Etap 1 --sprawy paierkowe "geodeta,kierownik budowy,pozwolenia,projekty itd" -- 10tys

Etap2-- zaczynamy kopac kompletnu fundament z wykopami,nic mnie nie obchodzi wjezdzaja kopia zalewaj -ekipa fachowa ,miejscowa sprawdzona wszytsko lacznie materialy +robocizna 14 tys zl

Etap3--ekipa swoja po malej znajomosci icon_smile.gif,robota fachowa materialy +robocizna 10 tys zl

Etap4--wybralem strop drewniany wiec zrobia go razem z dachem 0robi kolega od dziecka wiec troszke zaoszczedze icon_smile.gif,dach prosty 2 spadowy,powierchnia dach 125 m2...koszty stropu i komplenego dachu z dachwoka i orynnowaniem zamykaja mi sie w 22 tys

Tak to wyglada narazie,,,,teraz troche sam wkrocze dopracy po godzinach sam z ojcem ocieple dom styropianem,sam zamontuje wszytskie okna i dzrwi ,we wnatrz sam zrobie podlogi,sciany i sufity z plyt gipsowych,elektryka zajmie sie moj ojciec,glazura kolega tescia ,ogrzewanie tez mam dobrego niedrogiego fachowca w planach icon_smile.gif

Wiec jak widzicie przy odrobinie checi ,szukania ,troche roboty wlasnej mozna tanio postawic nieduzy domek

Ja przynajmiej wole taka opcje niz placic za smieszne mieszkania w starej plycie po 3,5 tys za metr +wysoki czynsz w niektorych dzilnicach ,a tu mam sowj taras balkonik podowrko ,sniadanko wsrod zieleni to jest to icon_smile.gif))


w razie pytan sluze pomoca icon_smile.gif

pzdr tomek



Witam,

Proszę GARIO Z Jawora o namiar jeżeli jest taka możliwosc na ekipe do fundamentów a moze i do stanu surowego. Widze ze tanio wyniesie budowa tego domu.

Ja tez jestem z dolnego sląska dokłanie okolice LUBINA. Na wiosnę chce ruszyc z budową domu 120 m2 pow. użytkowej + garaz 20 m2.

Dopiero zaczynam szukac ekipy bądź fachowców do pomocy.

MOZE KTOS Z WAS MOZE POLECIC TANIĄ EKIPĘ W OKOLICACH LUBINA!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam Kasia
Link do komentarza
dzien dobry
Jestem tu nowa. Zamierzam w tym roku postawic stan surowy otwarty.
Domek na indywidualny projekt (przy drugim domu człowiek robi sie bardziej wymagajacy) w poblizu Gdyni.
Szukam dobrej, sprawdzonej ekipy i na dodatek niedrogiej, bo niestety budzet ograniczony...

Czy ktos moze cos polecic?

Dane dot domu:
- garaz 2stanowiskowy
- parter + poddasze uzytkowe
- pow zabudowy 139m2
Link do komentarza
Cytat

Moj dom:
Woj .dolnoslaskie -jawor miasto 40 tys --45 km od wroclawia lub 14 od legnicy
Domek maly projekt miodek 68 m2 z poddaszem uzytkowym po malym zwiekszeniu-wydluzylem go troszke ok 80 m2 ...
Dzizalka za darmo-dostalem polowe od rodzicow-fakt mala 15 metrow szerokosci na 24 dlugosci,ale wole to niz mieszkanie w bloku ze starej plyty icon_smile.gif

Koszty:
Etap 1 --sprawy paierkowe "geodeta,kierownik budowy,pozwolenia,projekty itd" -- 10tys

Etap2-- zaczynamy kopac kompletnu fundament z wykopami,nic mnie nie obchodzi wjezdzaja kopia zalewaj -ekipa fachowa ,miejscowa sprawdzona wszytsko lacznie materialy +robocizna 14 tys zl

Etap3--ekipa swoja po malej znajomosci icon_smile.gif,robota fachowa materialy +robocizna 10 tys zl

Etap4--wybralem strop drewniany wiec zrobia go razem z dachem 0robi kolega od dziecka wiec troszke zaoszczedze icon_smile.gif,dach prosty 2 spadowy,powierchnia dach 125 m2...koszty stropu i komplenego dachu z dachwoka i orynnowaniem zamykaja mi sie w 22 tys

Tak to wyglada narazie,,,,teraz troche sam wkrocze dopracy po godzinach sam z ojcem ocieple dom styropianem,sam zamontuje wszytskie okna i dzrwi ,we wnatrz sam zrobie podlogi,sciany i sufity z plyt gipsowych,elektryka zajmie sie moj ojciec,glazura kolega tescia ,ogrzewanie tez mam dobrego niedrogiego fachowca w planach icon_smile.gif

Wiec jak widzicie przy odrobinie checi ,szukania ,troche roboty wlasnej mozna tanio postawic nieduzy domek

Ja przynajmiej wole taka opcje niz placic za smieszne mieszkania w starej plycie po 3,5 tys za metr +wysoki czynsz w niektorych dzilnicach ,a tu mam sowj taras balkonik podowrko ,sniadanko wsrod zieleni to jest to icon_smile.gif))


w razie pytan sluze pomoca icon_smile.gif

pzdr tomek






tomek podtrzymałeś mnie na duchu,bo bedziemy zaczynac budowe domku 118m pow calkowita,95 m2 uzytkowa,bryla calkowicie prosta,dach dwuspadowy,postawi mi go moj tato,wiec mysle ze koszty nie beda takie wysokie.Wydawalo mi sie,ze budowa nawet takiego nieduzego domku jak twoj,to niesamowite koszty,tak sie wydaje czytajac prawie wszystkie posty na forach,dbrze ze mozna znalezc jeszcze optymistyczna wersje budowy taka jak twoja,pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Zachodniopomorskie, ile wam liczą ekipy za wybudowanie stanu surowego z dachem?



Witaj,
jesteśmy na etapie szukania ekipy i mam dwie "cieplutkie" oferty:
Ustka, dom Tyberiusz - z poddaszem użytk., dach kopretowy, trochę uproszczony (rezygnacja z dwóch balkonów, łukowtych okien itd),
140m2 uzytkowej, ceny SSO (dachówka) :
1) 58.000zł
2) 81.000zł
Rozrzut bardzo duzy, obie ekipy polecane, jesteśmy umówieni na rozmowy z kolejenymi. Wg mnie ceny sa z okresu bumu budowlanego, ale dzwnym trafem wszyscy moga zaczynać juz od marca icon_wink.gif.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko zależy od projektu domu, proszę podawać nazwy domów wtedy mogę podać ceny za stan surowy icon_biggrin.gif


czy ktos moze budowal albo wycenilby koszt stanu surowego:

dom TYMEK z horyzontu pow uz. ok 130m2 prosta bryla dach 2-u (pow dachu ok 200m2) spadowy bez wiekszych zmian w projekcie material porotherm 25cm dach z balchodachowki.
Link do komentarza
Cytat

czy ktos moze budowal albo wycenilby koszt stanu surowego:

dom TYMEK z horyzontu pow uz. ok 130m2 prosta bryla dach 2-u (pow dachu ok 200m2) spadowy bez wiekszych zmian w projekcie material porotherm 25cm dach z balchodachowki.


Koszt budowy Tymka (jak i każdego domu) zależy wielu czynników czyli kosztu robocizny, materiałów i jeszcze raz robocizny.

Odpowiedź na tak ogólne pytanie zawsze wypada niewiarygodnie. Ja strzelam, ze możesz wydać od 250 tyś w górę.
Link do komentarza
Cytat

Koszt budowy Tymka (jak i każdego domu) zależy wielu czynników czyli kosztu robocizny, materiałów i jeszcze raz robocizny.

Odpowiedź na tak ogólne pytanie zawsze wypada niewiarygodnie. Ja strzelam, ze możesz wydać od 250 tyś w górę.



hmm to w jakim my dziale jestemy chyba wlsnie tutaj rozmawiamy o robociznie (tak mi przynajmniej wydaje). Pytam bo moze ktos akurat budowal ten dom niedawno i moze mi powie za ile go zbudowal. Podalem ogolnie rodzaj materialu bo chyba inna cena robocizny jest za budowanie z betonu komrkowego (taki jest w projekcie przyjety) i inny koszt jest budowy dachu z balchodachowki w porownaniu z ceramika.
Link do komentarza
Cytat

Mi wykonawca zaproponował 27 tys za stan surowy otwarty z tarasami, schodami, ścianami wewnetrznymi, wylewka , za dach 6 tys dom ma 129 m2 plus garaż 20 m2. Pozdrawiam aha okolice Koszalina



Witaj,
33 tyś to jest bardzo dobra cena. Jeśli wykonawca jest sprawdzony to nie ma się nad czym zastanawiać. Szkoda że w okolicach Szczecina nie można takich znaleźć

powodzenia
Link do komentarza
Mój domek ma 174,4 pow. użytkowej. Murarz zażyczył sobie 12 tys. za stan surowy otwarty, z fundamentamy, ścianami działowymi, stropem.
Mam zamiar wziąśc tego samego do stawiania krokiew, nie wiem jeszcze ile sobie policzy.
Dziśiaj robili wycenę dachu, zwykły dwuspadowy z jedną lukarną, obok w bryle garaż i daszek nad wejściem.
O zgrozo....28 000 za materiał i 8700 za robotę, ale z łatami kontrłatami, membraną, rynnami, 4 veluxy,
Dodam, że blacha Lindab i takie same rynny. Dużo????
Pozdrawiam, dach ok. 300m. kw.
Link do komentarza
Cytat

Mój domek ma 174,4 pow. użytkowej. Murarz zażyczył sobie 12 tys. za stan surowy otwarty, z fundamentamy, ścianami działowymi, stropem.
Mam zamiar wziąśc tego samego do stawiania krokiew, nie wiem jeszcze ile sobie policzy.
Dziśiaj robili wycenę dachu, zwykły dwuspadowy z jedną lukarną, obok w bryle garaż i daszek nad wejściem.
O zgrozo....28 000 za materiał i 8700 za robotę, ale z łatami kontrłatami, membraną, rynnami, 4 veluxy,
Dodam, że blacha Lindab i takie same rynny. Dużo????
Pozdrawiam, dach ok. 300m. kw.



Dach masz duży ,cena trochę zawyżona (wszystko od regionu zależny)
ale wracając do stanu surowego otwartego te 12 tys to tak jak napisałeś "z fundamentami, ścianami działowymi, stropem" to mało zapłaciłeś
Link do komentarza
Cytat

Witam.

To ja w tym temacie mam dwa pytanka:
1) ile za robociznę, za stan surowy otwarty, za domek: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/agatka/151 - z garażem 2-stanowiskowym?
2) zamierzam budować jesienią - jakie według Was będą wtedy ceny materiałów? Może warto już teraz kupić cegły/drut ?



Witaj,
ceny robocizny za stan surowy bardzo się różnią w zależności od regionu: najtaniej jest budować na południu, najdrożej na północy.
Mogę Ci powiedzieć że w Zachodniopomorskim za wybudowanie podobnego domu cena netto za robociznę stanu surowego (z dachem) wyniesie od 60 do 85 tyś w zależności od firmy. Jestem pewna że na południu za ten sam dom zapłacisz 50% mniej.
Co do materiałów myślę że nie ma co kupować na zapas tym bardziej że Twoja budowa zaczyna się dopiero za 8,9 miesięcy i to w okresie jesiennym kiedy zazwyczaj materiały budowlane tanieją a nie drożeją. Teraz zaczyna się sezon budowlany który potrwa do końca lata, jesieni więc ceny na pewno nie będą niższe niż w okresie jesienno-zimowym.
Link do komentarza
Witam, jestem nowym.

Jak byscie wycenili SSO ponizszego domku?
Adres www Borków4

w skrocie:
powierzchnia użytkowa
168.31m?
+garaż
24.03m?
powierzchnia zabudowy
141.00m?
powierzchnia całkowita
281.20m?
kubatura
714.00m?
wysokość kalenicy
8.70m
kąt nachylenia dachu
40.00?

Dom bez piwnicy. Koło działki ( w granicach z 2 stron) jest mały potoczek w regulowanym korycie. Prawdopodobnie będzie potrzebne konkretne izolowanie fundamentów i solidny drenaż. Potok średnio jest głęboki na 30 cm i szeroki na ok.1 m. Działka jest wyżej od lustra wody ok. 2,5 m.

- blachodachówka

Chodzi mi o robociznę.

Lokalizacja: okolice Kłaju 20 km od Krakowa

Właśnie jestem na etapie szukania ekipy , zamierzam postawić w tym roku SSO.

Proszę o radę od jakich kwot można zacząć rozmowę z przyszłymi wykonawcami. Oczywiście nie szukam "Koroli" z "chopakami".

Cena ma być poniżej średniej.

Zaczynam pod koniec kwietnia.


pozdrawiam i dziękuję za każdą pomoc.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...