Skocz do zawartości

Cena za stan surowy otwarty


Recommended Posts

Gość adiqq
zaszokowaliście mnie trochę...z tą ceną 54tys za SSO bez dachu..
mnie robocizna wyszła następująco:
ławy:3tys
piwnica:5tys
strop:4tys
parter:5tys
strop:4tys
poddasze:5tys
kominy:2tys
czyli 28tys
wyszło więcej, bo wycenę robiłem dla trochę innego projektu(bez garażu 8x6)
w sumie zapłaciłem trochę więcej za ławy pod garażem,murowanie garażu,strop nad garażem
wyszło coś koło 33tyś.

dach dwuspadowy 174m2 - konstrukcja 14/m2
pokrycie dachówką ceramiczną+orynnowanie - 36/m2
ceny z 2009 roku.
podejrzewam, że teraz ceny są porównywalne
Link do komentarza
Cytat

Przypadkiem weszłam tutaj na forum i to co czytam mnie przeraża,skąd wy bierzecie te ceny??????
21 marca 2011 r rozpoczęłam budowe domu,2 miesiące póżniej stał stan surowy bez dachu,a po miesiącu z gotowym dachem.
Dom 140m z poddaszem.Ekipa wzięła 14 tys za postawienie a za dach 5tys.
Dom w stanie surowym koszt 80tys,czekam włąsnie na okna 7tys.
Wiadomo że ceny zależą od regionu,ja buduje w świętokrzystkim.
No ale ponad 50tys za postawienie domu to dla mnie lekka przesada,chyba bym wolała sama się nauczyć murowania niż komuś dac tyle kasy,tym bardziej ze jak policzyłam murarze poracowali dokładnie 30 dniówek reszta to schnięcie stropu.




Daj mi namiary na tą ekipę, chętnie ich zatrudnię na swoich budowach.
Aha, dołożę im jeszcze 5 tyś i ubezieczę.
Link do komentarza
Cytat

zaszokowaliście mnie trochę...z tą ceną 54tys za SSO bez dachu..
mnie robocizna wyszła następująco:
ławy:3tys
piwnica:5tys
strop:4tys
parter:5tys
strop:4tys
poddasze:5tys
kominy:2tys
czyli 28tys
wyszło więcej, bo wycenę robiłem dla trochę innego projektu(bez garażu 8x6)
w sumie zapłaciłem trochę więcej za ławy pod garażem,murowanie garażu,strop nad garażem
wyszło coś koło 33tyś.

dach dwuspadowy 174m2 - konstrukcja 14/m2
pokrycie dachówką ceramiczną+orynnowanie - 36/m2
ceny z 2009 roku.
podejrzewam, że teraz ceny są porównywalne


Proponowałbym podać link do projektu bo rozbieżności w wycenie mogą być spore.
Cena 54 tys była za domek o pow. około 244 m2, tj. 221 zł/m2
Twój domek z powierzchnią 174 m2 kosztował by przy takiej stawce 38508 zł a więc różnica jest już nie duża.
Do tego w wycenie za 54 tys z tego co rozumie jest żelbetowy strop nad piętrem. Czyli różnica robi się jeszcze mniejsza.
Wliczając jeszcze wyższe ściany piętra, pewnie tańsza okaże się ekipa za 54 tys. Edytowano przez profihouse (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

14 000 zł / 30 dni = 466,67 zł dziennie / 5 pracowników = 93,33 zł dziennie na osobę.
Jest to niezbyt duża dniówka. Standardowo tyle to zarabia pomocnik a nie murarz i to netto (na rękę). Proszę również postawić się na miejscu takich pracowników i zastanowić się jak z tej pensji opłacić składki ZUS ?
Chciała by Pani za tyle pracować i nie mieć dostępu dla siebie i dla rodziny do przychodni zdrowia, emerytury, co w przypadku wypadku i niemożliwości podjęcia dalszej pracy ? Chyba również nie liczy Pani na żadne gwarancje na wykonane prace, skoro nie brała Pani faktury za usługę to na 100% może Pani o niej zapomnieć.
Jak dalej będziecie tyle płacić za usługi budowlane to w końcu rzeczywiście wszyscy będą zmuszeni do tego żeby się przekwalifikować na budowlańców bo ci którzy mają już rzemiosło w rękach wyjadą za granicę. Tam podstawowa pensja za miesiąc pracy to 5 000 netto.


Pewnie zaraz miliony chcecie zarabiać,a zobacz za ile ludzie pracują . Na budowę biorą kredyty albo latami ciułali aby odłożyć na budowę a tu taki uciemiężony. A wyjeżdżaj za granicę jak Ci tu mało płacą. Z tych co znam którzy wyjechali to dobrym wykonawstwem nie grzeszyli a wołali ceny że włos się jeżył na głowie (mi taki jeden jegomość krzyknął za mury 30-40 tys a inny zrobił mi za 8,5 tys) którzy fachowcy robią tanio i solidnie to utrzymanie mają i będą mieć. Koniec, kropka!

Cytat

Kinka a jakie okna wybrałaś za te 7tys? ta cena to dla mnie dopiero zaskoczenie. nawet białe znajomi brali to prawie 10tys poszło. A tak w ogóle z czego budowaliście?
no i podstawowe pytanie - masz umowę i gwarancję z wykonawcą i ścian i dachu?


Wszystko zależy od rozmiaru,rodzaju ,koloru okien, no i oczywiście od firmy. Każdy podaje kwotę a nie podaje ile i jakie okna.Aby można zrobić porównanie należy porównywać takie same produkty.
Link do komentarza
Cytat

Możecie mi wycenić robociznę za wykonanie tarasu 39 m2 z dwoma stopniami i schodów (2 stopnie) przed domem 12 m2 - robocizna ekipy, która miała wykonać sso.


Mam 9 okien,zamiast tarasowego zwykłe 160x160,ponieważ wychodził by mi taras na ulice i musiałam zrezygnować.Jeśli chodzi o trójkątne to akurat jest najtańsze 300zł.7 tys to koszt okien w obustronnym kolorze.5,5tys w jednostronnym a 4,5tys w białym-taka dostałam wycenę od znajomego.W innym miejscy było to ok 9tys.Bedą jeszcze rolety zewnętrzne ale to dopiero po przeprowadzce.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Proponowałbym podać link do projektu bo rozbieżności w wycenie mogą być spore.
Cena 54 tys była za domek o pow. około 244 m2, tj. 221 zł/m2
Twój domek z powierzchnią 174 m2 kosztował by przy takiej stawce 38508 zł a więc różnica jest już nie duża.
Do tego w wycenie za 54 tys z tego co rozumie jest żelbetowy strop nad piętrem. Czyli różnica robi się jeszcze mniejsza.
Wliczając jeszcze wyższe ściany piętra, pewnie tańsza okaże się ekipa za 54 tys.



link do mojego dziennika budowy domu jest pod każdym moim wpisem.
174m2 - to powierzchnia dachu! pisze wyraznie...proszę czytać ze zrozumieniem
dom ma 75m2 piwnic, 75m2 parteru, 50m2 garażu,55m2 poddasza, więc powierzchnia całkowita to 255m2, czyli wychodzi 129/m2. Dodam, że w mojej cenie są 3 żelbetowe stropy!!!
tia...na pewno ekipa za 54tys bedzie tańsza, a świstak zawija...
Link do komentarza
Gość adiqq
to że będą trochę wyższe, to nie ulega wątpliwości...ale nie sądze żeby jakoś drastycznie....mam kontakt z moją ekipą, spytam ich przy okazji jak się ceny zmieniły...ale oni nie mają sztwnych cen za m2 - biorą projekt, oglądają, analizują i proponują cenę...
Link do komentarza
Cytat

Cytat


Możecie mi wycenić robociznę za wykonanie tarasu 39 m2 z dwoma stopniami i schodów (2 stopnie) przed domem 12 m2 - robocizna ekipy, która miała wykonać sso.


Mam 9 okien,zamiast tarasowego zwykłe 160x160,ponieważ wychodził by mi taras na ulice i musiałam zrezygnować.Jeśli chodzi o trójkątne to akurat jest najtańsze 300zł.7 tys to koszt okien w obustronnym kolorze.5,5tys w jednostronnym a 4,5tys w białym-taka dostałam wycenę od znajomego.W innym miejscy było to ok 9tys.Bedą jeszcze rolety zewnętrzne ale to dopiero po przeprowadzce.


Możesz napisać jaką logiką się kierowałaś udzielając takiej odpowiedzi na zadane pytanie.

Czytałem Twoją odpowiedź dwa razy, w tym raz na głos icon_biggrin.gif i nie mogę zrozumieć sensu tej odpowiedzi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam 9 okien,zamiast tarasowego zwykłe 160x160,ponieważ wychodził by mi taras na ulice i musiałam zrezygnować.Jeśli chodzi o trójkątne to akurat jest najtańsze 300zł.7 tys to koszt okien w obustronnym kolorze.5,5tys w jednostronnym a 4,5tys w białym-taka dostałam wycenę od znajomego.W innym miejscy było to ok 9tys.Bedą jeszcze rolety zewnętrzne ale to dopiero po przeprowadzce.

Możesz napisać jaką logiką się kierowałaś udzielając takiej odpowiedzi na zadane pytanie.

Czytałem Twoją odpowiedź dwa razy, w tym raz na głos icon_biggrin.gif i nie mogę zrozumieć sensu tej odpowiedzi.


Coś mi się wydaje,że pomyliła osoby którym miała udzielić odp.Odp kingi dotyczyła na pewno pytania od pumpaluna z postu nr612
Link do komentarza
Kinka jeszcze nie odkryła przycisku "szybka odpowiedź".
Tak mi się nasuwa myśl, że w większości przeglądające to forum osoby poszukują rozwiązań, które wykorzystałyby przy budowie własnego domu. Jeżeli ktoś ma zasobniejszy portfel, wynajmuje dużą firmę do budowy domu i nie przegląda godzinami postów o np. cenach stanu surowego, ponieważ go to nie interesuje. Z pewnością znalazłbym ekipę z ogłoszenia, która wzięła by mniej za sso mego domu, ponieważ w tej chwili nie ma żadnych zleceń i lepsze coś, aniżeli nic, ale wyceny sso mego domu (50 - 85 tys. zł) były od ekip z polecenia, ekip, które mają już zlecenia na wiosnę 2012 roku, ponieważ robotę wykonują rzetelnie i solidnie i nie muszą się ogłaszać, aby mieć pracę. Jeżeli ktoś (ekipa budowlana) z wieloletnim doświadczeniem w szczycie sezonu szuka pracy to może oznaczać, że jest "fleją" i dyletantem w swoim fachu, a że proponuje niską cenę (odbiegającą od innych wykonawców) powinno tylko wzmóc czujność inwestora. Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kinka jeszcze nie odkryła przycisku "szybka odpowiedź".


Nie ma co się dziwić , ja też bystrością nie grzeszyłem jak pierwsze posty pisałem na tym forum. No cóż nikt nie jest Alfą i Omegą icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

to że będą trochę wyższe, to nie ulega wątpliwości...ale nie sądze żeby jakoś drastycznie....mam kontakt z moją ekipą, spytam ich przy okazji jak się ceny zmieniły...ale oni nie mają sztwnych cen za m2 - biorą projekt, oglądają, analizują i proponują cenę...


Mógłbyś podać namiary na tą ekipę?Nam wycenili wykonanie fundamentów oraz piwnic ze stropem monolitycznym na ok 37tysięcy. Piwnica 72m2,garaż 58m.Budowa w Raciborzu
Link do komentarza
Cytat

Coś mi się wydaje,że pomyliła osoby którym miała udzielić odp.Odp kingi dotyczyła na pewno pytania od pumpaluna z postu nr612


W takim układzie to co innego... odpowiedź nabiera logicznego znaczenia.
A ja nie kumaty nie skojarzyłem... w takim układzie sorry kinka icon_redface.gif ... przyjmij przeprosiny.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

W takim układzie to co innego... odpowiedź nabiera logicznego znaczenia.
A ja nie kumaty nie skojarzyłem... w takim układzie sorry kinka icon_redface.gif ... przyjmij przeprosiny.


Uważam,że każdemu się to może przydarzyć,ja osobiście tez miałem kilka wpadek na tym forum i jakoś dalej brnę do przodu icon_mrgreen.gif Jak to mój koleś z pracy by w tym momencie powiedział - "Tylko umarłemu się nie przydarzy" icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Pewnie zaraz miliony chcecie zarabiać,a zobacz za ile ludzie pracują . Na budowę biorą kredyty albo latami ciułali aby odłożyć na budowę a tu taki uciemiężony. A wyjeżdżaj za granicę jak Ci tu mało płacą. Z tych co znam którzy wyjechali to dobrym wykonawstwem nie grzeszyli a wołali ceny że włos się jeżył na głowie (mi taki jeden jegomość krzyknął za mury 30-40 tys a inny zrobił mi za 8,5 tys) którzy fachowcy robią tanio i solidnie to utrzymanie mają i będą mieć. Koniec, kropka!


Proponuję ci pożyczyć od ekipy młotek i użyć go na swojej głowie. Ta ekipa nie ma racji bytu na rynku budowlanym.
Przy takich stawkach oczywiście nie opłacają podatków (dosyć popularny proceder wśród ekip wykonawczych z małych miejscowości). Ciekaw jestem co zrobią gdy pojawi się u nich urząd skarbowy na kontroli, z czego opłacą kary z odsetkami.
O gwarancjach na prace możesz zapomnieć, pozostanie ci jedynie modlitwa o łagodne warunki pogodowe w twojej miejscowości. Ewentualnie dociążenie dachu podczas wichury.
Ile lat mogą popracować ci ludzie w takich warunkach ? Co potem, emerytura, z czego skoro przy tej stawce nie mają możliwości odprowadzenia składek ?
Ile budów są w stanie postawić w ciągu sezonu ?
Z czego żyją w sezonie zimowym gdy nie mają zleceń (pewnie zasiłek z UP) ?
Skoro twierdzisz że ciułałeś na budowę, lub spłacasz kredyt to może czas się przekwalifikować skoro budowa za taką stawkę to złoty interes.
Wszyscy narzekają na to że rząd podnosi podatki i trzeba dopłacać do wszystkiego a z drugiej strony akceptują takie firmy.

Co do wyjazdu to dobrze mi w Polsce.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Proponuję ci pożyczyć od ekipy młotek i użyć go na swojej głowie. Ta ekipa nie ma racji bytu na rynku budowlanym.
Przy takich stawkach oczywiście nie opłacają podatków (dosyć popularny proceder wśród ekip wykonawczych z małych miejscowości). Ciekaw jestem co zrobią gdy pojawi się u nich urząd skarbowy na kontroli, z czego opłacą kary z odsetkami.
O gwarancjach na prace możesz zapomnieć, pozostanie ci jedynie modlitwa o łagodne warunki pogodowe w twojej miejscowości. Ewentualnie dociążenie dachu podczas wichury.
Ile lat mogą popracować ci ludzie w takich warunkach ? Co potem, emerytura, z czego skoro przy tej stawce nie mają możliwości odprowadzenia składek ?
Ile budów są w stanie postawić w ciągu sezonu ?
Z czego żyją w sezonie zimowym gdy nie mają zleceń (pewnie zasiłek z UP) ?
Skoro twierdzisz że ciułałeś na budowę, lub spłacasz kredyt to może czas się przekwalifikować skoro budowa za taką stawkę to złoty interes.
Wszyscy narzekają na to że rząd podnosi podatki i trzeba dopłacać do wszystkiego a z drugiej strony akceptują takie firmy.

Co do wyjazdu to dobrze mi w Polsce.


Młotkiem po głowie to se sam pier..j.Pisz sam za siebie jeżeli jesteś wykonawcą a nie dołuj innych bo wygląda to tak jakbyś się bał,że ktoś Ci chleb odbierze. Firma działa już z tego co wiem kilkadziesiąt lat i jakoś żaden urząd jej nie zamknął. Pewnie,że właściciel firmy prywatnej zarabia krocie,a ile pracownicy? I nie pieprz mi o zarobkach,bo każdy chce zarabiać jak najwięcej,ja robiłem u nie jednego prywaciarza więc wiem co piszę. Na wypłaty dla pracowników nie ma ,ale mercedesy to zmienia jak rękawiczki.A co ma ilość domów w ciągu roku? To niby co mają robić na ilość a nie na jakoś. Mi jak wybudowali to jestem zadowolony i mało tego kto jest u mnie na budowie dopytuje się kto budował,bo mu się podoba. Z mojego polecenia dwóch moich znajomych ich wzięło do budowania domu i też są zadowoleni.Mi wystarczy to co robię i nie widzę powodu aby zmieniać branżę. I nie mam nic co do Twoich stawek,każdy ceni swoją robotę wg siebie,tylko mnie denerwuje jak piszesz (nie tylko Ty) o stawka innych wykonawców,że za takie niskie stawki to buble budują a za wysokie honorarium to dom z papierami unijnymi stawiają.
Link do komentarza
Cytat

Młotkiem po głowie to se sam pier..j.Pisz sam za siebie jeżeli jesteś wykonawcą a nie dołuj innych bo wygląda to tak jakbyś się bał,że ktoś Ci chleb odbierze. Firma działa już z tego co wiem kilkadziesiąt lat i jakoś żaden urząd jej nie zamknął. Pewnie,że właściciel firmy prywatnej zarabia krocie,a ile pracownicy? I nie pieprz mi o zarobkach,bo każdy chce zarabiać jak najwięcej,ja robiłem u nie jednego prywaciarza więc wiem co piszę. Na wypłaty dla pracowników nie ma ,ale mercedesy to zmienia jak rękawiczki.A co ma ilość domów w ciągu roku? To niby co mają robić na ilość a nie na jakoś. Mi jak wybudowali to jestem zadowolony i mało tego kto jest u mnie na budowie dopytuje się kto budował,bo mu się podoba. Z mojego polecenia dwóch moich znajomych ich wzięło do budowania domu i też są zadowoleni.Mi wystarczy to co robię i nie widzę powodu aby zmieniać branżę. I nie mam nic co do Twoich stawek,każdy ceni swoją robotę wg siebie,tylko mnie denerwuje jak piszesz (nie tylko Ty) o stawka innych wykonawców,że za takie niskie stawki to buble budują a za wysokie honorarium to dom z papierami unijnymi stawiają.



Podaj mi namiary na tą twoją firmę i gwarantuję ci że skończy się ich dobry czas skoro przez tyle lat ich nie odwiedził urząd skarbowy. Nie mam zamiaru ze swoich podatków dokładać do takich złodziei.
Co do ilości budów, stawek to niech pracują za te głodowe pensje, ale w sposób legalny. Może i robią to poprawnie, ale o tym można będzie się przekonać dopiero po czasie. Obserwując występujące w ostatnim czasie anomalie pogodowe może dojść do tego w niezbyt krótkim czasie.
Co do wynagrodzenia to osobiście pracowałem w firmach prywatnych i nie narzekałem, również moim obecni pracownicy nie mają powodów do narzekań. Wszystko zależy od kultury osobistej, a u ciebie jak widzę z tym niezbyt dobrze.
Jeśli ilość twoim zdaniem nie ma znaczenia tzn że wybudowanie jednego budynku w ciągu roku w takich cenach to dla nich i tak wystarczająco dużo aby zaspokoić ich oraz ich rodzin potrzeby życiowe ?
Będąc Inwestorem i słysząc taką kwotę za wybudowanie domku postukałbym się jednak w głowę i zastanowił czym jest to podyktowane, a z drugiej strony wstyd by mi było płacić tylko tyle za pracę w takich warunkach.
O certyfikatach unijnych chyba nic nie pisałem więc nie proszę nie pisać bzdur.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Podaj mi namiary na tą twoją firmę i gwarantuję ci że skończy się ich dobry czas skoro przez tyle lat ich nie odwiedził urząd skarbowy. Nie mam zamiaru ze swoich podatków dokładać do takich złodziei.
Co do ilości budów, stawek to niech pracują za te głodowe pensje, ale w sposób legalny. Może i robią to poprawnie, ale o tym można będzie się przekonać dopiero po czasie. Obserwując występujące w ostatnim czasie anomalie pogodowe może dojść do tego w niezbyt krótkim czasie.
Co do wynagrodzenia to osobiście pracowałem w firmach prywatnych i nie narzekałem, również moim obecni pracownicy nie mają powodów do narzekań. Wszystko zależy od kultury osobistej, a u ciebie jak widzę z tym niezbyt dobrze.
Jeśli ilość twoim zdaniem nie ma znaczenia tzn że wybudowanie jednego budynku w ciągu roku w takich cenach to dla nich i tak wystarczająco dużo aby zaspokoić ich oraz ich rodzin potrzeby życiowe ?
Będąc Inwestorem i słysząc taką kwotę za wybudowanie domku postukałbym się jednak w głowę i zastanowił czym jest to podyktowane, a z drugiej strony wstyd by mi było płacić tylko tyle za pracę w takich warunkach.
O certyfikatach unijnych chyba nic nie pisałem więc nie proszę nie pisać bzdur.


Widzę ,że drugi Pan TB znalazł się na forum i prokuratorem i urzędem skarbowym straszy. Chłopie robią i wybudowali niejeden dom i prosperują dalej to chyba z choinki się nie urwali. A czy ich odwiedził czy nie to nie moja sprawa ,ja w CBA czy w ABW nie pracuję.Jakbyś kulturą osobistą nie grzeszył to byś się za innych nie wypowiadał. Jak chcesz zmienić sytuację gospodarczą,podatkową czy jeszcze inną to do Sejmu,może wybiorą na posła. O certyfikatach to była taka przenośnia z mojej strony. I tak jak napisałem wcześnie,nie mam nic do Twoich stawek,wołaj sobie ile chcesz ale nie pouczaj innych ile mają brać,bo widzę że Twoje posty przeradzają się w samo reklamę.
Link do komentarza
Tak sobie czytam... profihouse, możesz żądać za swoja pracę i dwa razy tyle ile bierzesz do tej pory... Twoja sprawa i gajowego.
Ale zauważ że rynek obecnie rządzi (prawo podaży i popytu) i praca, usługa jest warta tyle ile jest wstanie ktoś za nią zapłacić.
Rożne firmy działają na różnym terenie, i jeśli jeszcze nie zauważyłeś że stawki nie są sztywne na terenie całego kraju, to nic tylko pozazdrościć życia w oderwaniu od rzeczywistości.
A zanim użyjesz kolejnych argumentów w postaci US, wybierz sobie dowolna profesje z listy zawodów i porównaj ile jest warta w dużych i bogatych ośrodkach miejskich, prężnych gospodarczo, a ile na tak zwanej prowincji.
A żeby dodać jeszcze trochę kolorytu... to żołądki wszyscy mają takie same... choć podniebienia już niekoniecznie.
Link do komentarza
więc - jak zwykle : punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .... inaczej napisze wykonawca , inaczej inwestor , to zrozumiałe icon_wink.gif
nie radzę tak czy siak .... jaka firma będzie budować to prywatna decyzja każdego inwestora ....
natomiast nie będę namawiać nigdy na zatrudnienie firmy "na czarno" , bo może i cena niska , ale sprawa gwarancji i reklamacji się tu kłania , a raczej jej brak ....
Link do komentarza
Cytat

Rożne firmy działają na różnym terenie, i jeśli jeszcze nie zauważyłeś że stawki nie są sztywne na terenie całego kraju, to nic tylko pozazdrościć życia w oderwaniu od rzeczywistości.


Mam tego świadomość ale to podane ceny/stawka dzienna jest oderwana od rzeczywistości. Województwo lubelskie ma podobny poziom bezrobocia co świętokrzyskie a ceny jakie tu widnieją to jest już przepaść. Do mnie do pracy pomocnik nie przyjdzie pracować za mniej niż 10 zł netto.
Link do komentarza
Wielkopolska, dom 120m2+garaż+pom.gospodarcze i taras, dach 300m2 koperta - ceny za samą robocizne wyceniono mi od 40tyś do 66tyś brutto za stan surowy otwarty ze ściankami działowymi i dachem na gotowo.

Z tymże ekipie za 40tyś trzeba organizować towar na budowe a ekipy oscylujące około 60-65tyś same zamawiają, organizują, mają własny transport, usuwają humus itd. Praktycznie nic inwestora nie interesuje. Wiadomo że wcześniej uzgodnione z czego budujemy i co i jak, jaka dachówka itd. Ale towar kupują sami, faktura na inwestora wiec nic nie doliczają a wręcz korzysta się z ich wyrobionych upustów. Więc kwestja wyboru i policzenia się co bedzie korzystniejsze:)

pozdr Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
witam
proponuję nie ciągnąć już tematu "dom za wino i puszkę tyrolskiej" bo to zwyczajna prowokacja
ekipa muruje na babę z nosa ... sam takich znam ... na prawdę nie ma czego zazdrościć osobom, które wybrały
takich fachowców.

Jakie są ceny aktualnie w województwie pomorskim ?

ile mury :
  • bloczek betonowy
  • gazobeton
  • cegła
  • pustak typu - porotherm / termopor
  • inny pustak

ile strop:
  • gęstożebrowy
  • filigran
  • monolityczny szalowany na budowie


ile więźba:
  • prosta [ stodoła z lukarną ]
  • kopertowy


ile fundamenty : ( nie licząc wykopu )

planuję otworzyć firmę w przyszłym sezonie i przygotowuję się do biznesplanu ( pozyskanie środków z unii ) chcę zobaczyć jak wygląda sytuacja na rynku.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Jednym z lepszych sposobów aby dowiedzieć się ile jaki fachowiec sobie woła za robotę jest podzwonienie lub powysyłać emaile do firm budowlanych,murarzy,cieśli itd i podszycie się pod inwestora. W ten sposób dowiesz się ile wołają na dzień dobry a ile jeszcze mogą opuścić.To chyba najbardziej wiarygodny cennik usług budowlanych zdobyty w ten sposób,bo nie jak walka o inwestora w realu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale towar kupują sami, faktura na inwestora wiec nic nie doliczają a wręcz korzysta się z ich wyrobionych upustów. Więc kwestja wyboru i policzenia się co bedzie korzystniejsze:)

pozdr


Oj naiwny, naiwny... a czemu?... śledztwo we własnym zakresie icon_biggrin.gif

Cytat

witam
proponuję nie ciągnąć już tematu "dom za wino i puszkę tyrolskiej" bo to zwyczajna prowokacja
(...)
planuję otworzyć firmę w przyszłym sezonie i przygotowuję się do biznesplanu ( pozyskanie środków z unii ) chcę zobaczyć jak wygląda sytuacja na rynku.


O, o to to... to rozumiem... konkretne pytanie...
- Dawać mi tu odpowiedź ile mogę zarobic i w jakim czasie, a nie gupotach gadać.
Mnie to nie interesuje. :foch:
Link do komentarza
Cytat

proponuję nie ciągnąć już tematu "dom za wino i puszkę tyrolskiej" ...
planuję otworzyć firmę w przyszłym sezonie i przygotowuję się do biznesplanu ( pozyskanie środków z unii ) chcę zobaczyć jak wygląda sytuacja na rynku.


Zapożyczone z Wikipedii: Choroba wywołana wirusem H5N1 jest w dużym odsetku śmiertelna.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Kinka a jakie okna wybrałaś za te 7tys? ta cena to dla mnie dopiero zaskoczenie. nawet białe znajomi brali to prawie 10tys poszło.


Wszystko zależy od ilości okien i czy są to normalne czy fix-y.
Ja mam "tylko" 5szt+salonowe a szwagier ma 13szt+salonowe(pow.użytkowa podobna).
Ja mam w tych pięciu część fix-ów a szwagier ma pełne i różnica kolosalna mimo tego,że ja mam 3 szyby a on 2:) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Widzę ,że drugi Pan TB znalazł się na forum i prokuratorem i urzędem skarbowym straszy. Chłopie robią i wybudowali niejeden dom i prosperują dalej to chyba z choinki się nie urwali. A czy ich odwiedził czy nie to nie moja sprawa ,ja w CBA czy w ABW nie pracuję.Jakbyś kulturą osobistą nie grzeszył to byś się za innych nie wypowiadał. Jak chcesz zmienić sytuację gospodarczą,podatkową czy jeszcze inną to do Sejmu,może wybiorą na posła. O certyfikatach to była taka przenośnia z mojej strony. I tak jak napisałem wcześnie,nie mam nic do Twoich stawek,wołaj sobie ile chcesz ale nie pouczaj innych ile mają brać,bo widzę że Twoje posty przeradzają się w samo reklamę.



nie podniecaj się
Przecież profihouse tylko "bywa" - nie widzisz ? -icon_smile.gif
Link do komentarza
Panie "profihouse" nie lubie sie wypowiadac na temat plac itd gdyz kazdy inaczej mysli i jest to temat kontrowersyjny icon_smile.gif Gdy pan pisze 10zl neto musi dac i ze to duzo to u nas za 10h pracy na budowie pomocnik nie wykwalifikowany bierze okolo 15zl/h do tego jedzenie plus okolo 2 piwa.Czy jest to tak malo...hmm niewiem.Majster czyli murarz zarabia okolo 22-25zl za 1h....Ostatnio mialem tynkarzy na budowie i za tydzien pracy 3 osob dalem im 9tys zl[czyli 3 tys za tydzien na chlopa] Na pytanie czy maja firme powiedzieli"nie bo i tak nikt niechcial rachunku"czyli sens taki ile by sie nie zaplacilo to i tak polak szuka oszczednosci.Wiec czy jest sens najmowac firme za grube tysiace gdzy mozna taniej a poziom ten sam...wiem wiem gwarancja ale pare razy widzialem jak firmy budowlane [za ciezkie pieniadze] poprawial..przyszedl tzn pan "Edek" i cos dlubal i picowal byle bylo...jak sie zaplaci cala kwote a nie dopatrzy uchybien to generalnie gwarancja ciezka sprawa..Ja postawilem dom metoda szukania tanich wykonawcow ale nie materialow plus swoja ciezka praca.I nie mam kompleksow jak odwiedzam domy stawiane przez "profesionalne firmy" .Prawda taka ze w duzych firmach jest czesto przemial ludzi i zanim ktos naprawde pojmnie tajniki stawiania to juz nie pracuje icon_biggrin.gif Edytowano przez wuwok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Panie "profihouse" nie lubie sie wypowiadac na temat plac itd gdyz kazdy inaczej mysli i jest to temat kontrowersyjny icon_smile.gif Gdy pan pisze 10zl neto musi dac i ze to duzo to u nas za 10h pracy na budowie pomocnik nie wykwalifikowany bierze okolo 15zl/h do tego jedzenie plus okolo 2 piwa.Czy jest to tak malo...hmm niewiem.Majster czyli murarz zarabia okolo 22-25zl za 1h....Ostatnio mialem tynkarzy na budowie i za tydzien pracy 3 osob dalem im 9tys zl[czyli 3 tys za tydzien na chlopa] Na pytanie czy maja firme powiedzieli"nie bo i tak nikt niechcial rachunku"czyli sens taki ile by sie nie zaplacilo to i tak polak szuka oszczednosci.Wiec czy jest sens najmowac firme za grube tysiace gdzy mozna taniej a poziom ten sam...wiem wiem gwarancja ale pare razy widzialem jak firmy budowlane [za ciezkie pieniadze] poprawial..przyszedl tzn pan "Edek" i cos dlubal i picowal byle bylo...jak sie zaplaci cala kwote a nie dopatrzy uchybien to generalnie gwarancja ciezka sprawa..Ja postawilem dom metoda szukania tanich wykonawcow ale nie materialow plus swoja ciezka praca.I nie mam kompleksow jak odwiedzam domy stawiane przez "profesionalne firmy" .Prawda taka ze w duzych firmach jest czesto przemial ludzi i zanim ktos naprawde pojmnie tajniki stawiania to juz nie pracuje icon_biggrin.gif


Nie za bardzo rozumie sensu Pańskiego wpisu.
Co chce mi Pan zarzucić ? Że niby moje stawki są za wysokie bo można taniej ? Tak wynika z całości wypowiedzi.
Wgryzając się zaś w szczegóły:
Piszę o tym że pomocnikowi muszę zapłacić 10 zł/h, a Pan piszę że niewykwalifikowany pracownik bierze u Was 15 zł/h plus jedzenie i dwa piwa. Murarz 22-25 zł/h, do tego nie otrzymuje Pan rachunku więc o gwarancji można zapomnieć. Tynkarzom płaci Pan około 60 zł/h.
Podane przez Pana ceny są z kosmosu, nie mam pojęcia gdzie Pan szukał tych oszczędności.

Co do dłubania przez Pana Edka to ma Pan wogóle szczęście że ktoś taki się pojawił. Wszystko zależy od umowy jaka została spisana z wykonawcą a mam świadomość że zazwyczaj Inwestorzy spisują umowę na 2 stronach i czują się zadowoleni. Znane są również sytuacje gdy wykonawca bierze zaliczkę i tyle go widzieli.
Co do nie wystawiania rachunków i niepłacenia podatków to moje zdanie jest ogólnie znane. A ostatecznie i tak te podatki będziemy musieli zapłacić my wszyscy i to ze sporymi odsetkami.
Co do stawiania pracownikom piwa icon_eek.gif Tak sobie myślę jaką jakość realizacji mogą zapewnić robotnicy motywowani codziennie w ten sposób.
Link do komentarza
Chodzilo mi o to ze pisze pan ze musi duzo placic pracownikowi a u nas nikt niechcialby slyszec o pracy za te pieniadze jesli chodzi o prace w budowlance.. Mieszkam w malopolsce i takie sa stawki +/- Zreszta sam mialem okazje pracowac u prywaciazy i zarabialem niezle ale ubezpieczenie najnizsze plus zero urlopu[nie jestem wyjadkiem ]Cala smietanke spijal wlaciciel ktory zmienial samochody ale twierdzil ze nic na nas niema:D .Sens taki jest ze jak sie najmnie firme to wlasciciel zbija kase a pracownik jak wszedzie ma.. Oczywisce pan moze byc wyjadkiem ale znow jesli pan tak uczciwy wzgledem pracownikow to tylko podziw:) .Realia sa takie ze kazdy z nas budujac dom liczy sie z kosztami i chce tanio i dobrze [ciezkie do pogodzenia ale mozliwe].A odnosnie piwa...przez caly dzien to nawet chlopy nie poczuly a pracowali rzetenie[na dowod tego to ze jak byl elektryk czy hydraulik to mowili ze ladnie dom postawiony itd...tynkarze tez byli zadowoleni z jakosci murow czyli bylo oki].A oszczednosci w budowaniu mam bo mam dom 10x14 a podasze 10x10 [skosy murowane] ,zrobione instalacje od wody,centralnego,parapety wytynkowan caly dom i podlogowke na calym dole i wylewki wszedzie czyli okolo 250m2 ] i na to wszystko wystarczylo mi tylko az 145tys zl icon_smile.gif mysle ze kwota nieglupia Edytowano przez wuwok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
witam, mam na oku dom powierzchnia ok.270m2 stan surowy otwarty z 1989r. na działce o powierzchni ok.800m2. dom jest zabezpieczony tj zabito deskami otwory okienne i drzwiowe. czy mozecie mi powiedziec czy dom przez tyle lat nie uzywany (ogrzewany) nie ma jakis ukrytych wad? czy sie nie rozsypie? nie jest podpiwniczony zbudowano go z cegły i pustaków. Proszę o opinie
Link do komentarza
Cytat

witam, mam na oku dom powierzchnia ok.270m2 stan surowy otwarty z 1989r. na działce o powierzchni ok.800m2. dom jest zabezpieczony tj zabito deskami otwory okienne i drzwiowe. czy mozecie mi powiedziec czy dom przez tyle lat nie uzywany (ogrzewany) nie ma jakis ukrytych wad? czy sie nie rozsypie? nie jest podpiwniczony zbudowano go z cegły i pustaków. Proszę o opinie


A kto Ci coś powie jak tego nie widzi. Opinie do tego opisu to będą jak w totolotku,ktoś może trafi z prawidłową odpowiedzią albo i nie.Daj jakieś fotki bo jasnowidzem to tu mało kto jest. A tak moim zdaniem zdaniem to strasznie duży ten dom i wydasz majątek aby go docieplić.A po ile teraz takie cuda się kupuje?Jak można wiedzieć oczywiście.
Link do komentarza
Cytat

22 lata .... odradzam ....


Dlaczego ?
Być może jest to budynek znacznie solidniejszy niż budowane obecnie. Nawiązując do tematu z innego wątku, skoro do tej pory mu nie zerwało dachu więc nie ma się co martwić na przyszłość icon_smile.gif

Cytat

kosztorys jest deczko ze tak napisze przesadzony mysle bo jak sie czyta fora to taniej mozna wybudowac niz wyliczenia biur


Można zrobić i prawie gratis. Na Muratorze jest z tego co pamiętam wątek w którym opisywana jest budowa domku samodzielnie przez chłopaka. Co prawda trwa już chyba ze 3 lata, no ale całkiem przyjemne hobby.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego ?
Być może jest to budynek znacznie solidniejszy niż budowane obecnie. Nawiązując do tematu z innego wątku, skoro do tej pory mu nie zerwało dachu więc nie ma się co martwić na przyszłość icon_smile.gif



nie wiem czy sobie zdajesz sprawę z tego, że pisząc to bierzesz na siebie część odpowiedzialności .... jeśli kupi rozsypującą się ruderę , to podaj Mu od razu swój numer telefonu żeby wiedział do kogo uderzyć z pretensjami ...

22 lata to bardzo dużo czasu ....
Link do komentarza
Wszystko można kupić – nawet zamek krzyżacki, który też może być „opłacalny”.
Ale posiłkowanie się opiniami z tego Forum, lub polecanego (wyżej) jasnowidza, sprowadzi się do tego, że albo się uda, albo nie uda.
Razem są dwa uda, a w środku (pomiędzy nimi) albo cuda, albo …….

Dlatego decyzję należy podjąć myśląc głową, a nie fiutem.

A głowa podpowiada; jeśli z jakiś powodów jest to dla Ciebie przedsięwzięcie warte zachodu – wynajmij fachowca (budowlańca) i niech ten „organoleptycznie” sprawdzi stan tej budowli.


poprawiłem: literowkę Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...