Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Tak jak w temacie, szykuję generalny remont pokoju. I mam kilka problemów , mam nadzieję że coś poradzicie.
1. Problem z tapetą na ścianie gipsowej, ( na ścianie są dwie tapety jedna , a potem przyklejona druga). Jak się tego pozbyć, czym to usunąć? Ściana ma być malowana.
2. Grzyb na ścianach ( nie wielki ) ale zaczyna się rozrastać i „wchodzić” na panele, jak pozbyć się tego dziadostwa. Próbowałem różnymi preparatami z reklam ale nic nie dawało , grzyb pojawia się po paru tygodniach znów.

Z góry dzięki za odpowiedzi!!!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

1. Problem z tapetą na ścianie gipsowej, ( na ścianie są dwie tapety jedna , a potem przyklejona druga). Jak się tego pozbyć, czym to usunąć?


Moczyć tapetę, moczyć, moczyć (można z dodatkiem środka zwiększającego penetrację, tak jak radzi karla*) i zrywać, pomagając sobie szpachelką. Jeśli tapeta była wykańczana czy zdobiona watstwą jakiejś folii, trzeba ją mechanicznie zerwać, pokaleczyć rogiem szpachelki albo nożykiem tak, aby dało się namaczać papierowy podkład tapety
i moczyć, moczyć i zrywać icon_rolleyes.gif Nie ma możliwości, żeby przy tym nie uszkodzić powierzchni ściany - musisz liczyć się z tym, że konieczne będzie gipsowanie tej ściany przed malowaniem icon_rolleyes.gif

Cytat

2. Grzyb na ścianach ( nie wielki ) ale zaczyna się rozrastać i „wchodzić” na panele, jak pozbyć się tego dziadostwa. Próbowałem różnymi preparatami z reklam ale nic nie dawało , grzyb pojawia się po paru tygodniach znów.



Grzyb na ścianie, jeśli JUŻ jest - to nigdy nie jest NIEWIELKI - on JUŻ jest ZA DUŻY!!!

Grzyba tylko chemicznie nie da się wyeliminować - najwyraźniej w tym pokoju jest mizerna wentylacja, cyrkulacja powietrza i ogrzewanie... Musisz się temu przyjrzeć - jest tu kilka tematów temu poświęconych - znajdź i czytaj, no i zastosuj tam przedstawione rady.
Na Twoim miejscu te panele - jeśli są nie klejone, tylko na "clicki" - oznaczyłbym położenie paneli, szczególnie tych docinanych pod scianami (naklej kawałki taśmy malarskiej i opisz każdy kawłek, zrób zdjęcie) i rozebrał i gdzieś na kupce zabezpieczył (po wysuszeniu i chemicznym struciu grzyba). Wtedy bezpiecznie będziesz mógł moczyć sciany przy zdejmowaniu tapety, nie bojąc się, że woda podejdzie pod panele i dostarczy dodatkowej wody, potrzebnej do rozwoju grzyba i pleśni. Tapet bez "wielkiego moczenia" nie zerwiesz. Po całym remoncie szybko, w ciągu godziny, dwóch położysz z powrotem panele.
Może się okazać, że panele nie nadają się do ponownego położenia icon_confused.gif to wtedy powiększą się koszty remontu...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...