Skocz do zawartości

Czy łebki pchełek (wkrętów TEX ) przeszkadzają w przykręceniu płyt K-G?


Recommended Posts

Jako że jestem tu nowy, witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie montażu płyt kartonowo-gipsowych do stelaża z profili. Jest to taka półka w której mają być zamontowane halogeny. Półka ma wymiary 220cmX60cmX11cm(dł-szer-wys). Niestety albo stety stelaż już złożyłem w następujący sposób. Profil UD30 przykręciłem do ściany i do sufitu, z tego co jest przykręcony do sufitu stworzyłem taka poziomą drabinkę za pomocą profili CD60 aby poniżej (11cm) przykręcić do nich kolejny profil UD30. Z profilu przykręconego do ściany stworzyłem podobną drabinkę tylko ustawioną poziomo.Wszystkie profile CD60 skręcone są z profilami UD30 dla zachowanie sztywności konstrukcji. Następnie obie drabinki skręcone są ze sobą. Wszystko poskręcałem wkrętami samowiercącymi, niestety nie posiadam zdjęcia tego ustrojstwa icon_smile.gif. Teraz jednak zastanawiam się czy wystające łebki nie będą przeszkadzać w przykręcaniu płyt do konstrukcji, znaczy nie powygina się ona lub nie połamie ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
Link do komentarza
Witaj, Korben28, szkoda że nie masz fotki.
Wiesz, jak robiłem półkę w łązience, też nie mam fotki, to czasem mi się śruby niedowkręcały. Ale jak docisnąłem płytę, to wszystko się razem zaprasowywało i jakoś to było.
Ale...

Ale tak jest nieprawidłowo, na bank. Choć działa.
Link do komentarza
Cytat

Jako że jestem tu nowy, witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie montażu płyt kartonowo-gipsowych do stelaża z profili. Jest to taka półka w której mają być zamontowane halogeny. Półka ma wymiary 220cmX60cmX11cm(dł-szer-wys). Niestety albo stety stelaż już złożyłem w następujący sposób. Profil UD30 przykręciłem do ściany i do sufitu, z tego co jest przykręcony do sufitu stworzyłem taka poziomą drabinkę za pomocą profili CD60 aby poniżej (11cm) przykręcić do nich kolejny profil UD30. Z profilu przykręconego do ściany stworzyłem podobną drabinkę tylko ustawioną poziomo.Wszystkie profile CD60 skręcone są z profilami UD30 dla zachowanie sztywności konstrukcji. Następnie obie drabinki skręcone są ze sobą. Wszystko poskręcałem wkrętami samowiercącymi, niestety nie posiadam zdjęcia tego ustrojstwa icon_smile.gif. Teraz jednak zastanawiam się czy wystające łebki nie będą przeszkadzać w przykręcaniu płyt do konstrukcji, znaczy nie powygina się ona lub nie połamie ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Nie było potrzeby skręcać profile.
Po zamocowaniu profili UD do ściany i sufitu mocujesz pas płyty do profila zamocowanego do sufitu.
Kolejno: mocujesz dodatkowo lustrzanie profil UD do pasa płyty poziomo na wysokości profila na ścianie, przycinasz kawałki profila sufitowego CD i wsuwasz je pomiędzy lustrzane profile UD - odstęp co 50cm ale tak by nie przebiegały w miejscu planowanych pkt. świetlnych. Rozprowadzasz przewody zasilające i ostatecznie zakrywasz płytą.
Dalej już tylko otwory, narożnik, szpachlowanie.
Link do komentarza
No teraz też dochodzę do takiego wniosku, ale jak to mówią musztarda po obiedzie. Nie będę wszystkiego rozkręcał. Pytanie jaki będzie efekt po przykręceniu płyt na te łebki ? icon_smile.gif. Widziałem pare fotek takiego rozwiązania jak moje w internecie, ale może ktoś na forum też tak zrobił i podzieli się swoją opinią?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...