Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli działka graniczy z drogą publiczna to musisz mieć zezwolenia od zarządcy drogi /albo krajowego, albo powiatowego. albo gminnego/ zezwolenie na wjazd i pozwolenie ogrodzenia od strony drogi,

Pozostałą część działki o ile znasz przebiegającą granice możesz grodzić, płot nie może przekraczać 2,2 cm.

Jeśli budujesz mostek, to musisz mieć pozwolenie na jego budowe
Link do komentarza
Cytat

Jeśli działka graniczy z drogą publiczna to musisz mieć zezwolenia od zarządcy drogi /albo krajowego, albo powiatowego. albo gminnego/ zezwolenie na wjazd i pozwolenie ogrodzenia od strony drogi,

Pozostałą część działki o ile znasz przebiegającą granice możesz grodzić, płot nie może przekraczać 2,2 cm.

Jeśli budujesz mostek, to musisz mieć pozwolenie na jego budowe


icon_eek.gif

zapewne chodziło o metry icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

witam, mam pytanko jestem w trakcie załatwiania przepisów o pozwolenie na budowę ale w tym roku sie nie niestety nie wyrobie icon_cry.gif chciałbym zrobic ogrodzenie powiedzcie mi jakie papiery muszę mieć i ile sie na to czeka czy na wjazd tez trzeba pozwolenie?


Ja to miałem w warunkach zabudowy i pozwoleniu na budowę, z tym że to było niespełna 10 lat temu. Ogradzałem działkę po odbiorze domu i wykonaniu inwentaryzacji geodezyjnej podwykonawczej . tak na prawdę potrzebowałem w sumie wytyczenia 6 punktów, 2 dodatkowe wynikły z faktu że mam bramę wciętą w ogrodzenie. Z tym że ja budowałem 7 miesięcy. Jeżeli zależy Ci na ogrodzeniu placu budowy zrób ogrodzenie tymczasowe, choc moim zdaniem to jest zbyteczne i nie chroni przed niczym.
Link do komentarza
Cytat

witam, mam pytanko jestem w trakcie załatwiania przepisów o pozwolenie na budowę ale w tym roku sie nie niestety nie wyrobie icon_cry.gif chciałbym zrobic ogrodzenie powiedzcie mi jakie papiery muszę mieć i ile sie na to czeka czy na wjazd tez trzeba pozwolenie?



dwa razy wczoraj u mnie byłeś
Mika by Ci wytłumaczyła
dodatkowo uzgodnienia z wodociągami, jeżeli woda idzie przez Twoje
gazownia i energetyka
lepiej, żebyś nie miał u siebie przewodów z tepsy, wołają 50 zeta za uzgodnienia icon_evil.gif
pozostałe uzgodnienia za darmo
działkę od strony sąsiadów możesz grodzić
od strony drogi zapomnij bo nie jesteś właścicielem działki
miesiąc przed rozpoczęciem grodzenia od drogi musisz zgłosić w starostwie powiatowym ( teoretycznie)
wszystko załatwiane w zeszłym roku
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jeśli działka graniczy z drogą publiczna to musisz mieć zezwolenia od zarządcy drogi /albo krajowego, albo powiatowego. albo gminnego/ zezwolenie na wjazd i pozwolenie ogrodzenia od strony drogi,

Pozostałą część działki o ile znasz przebiegającą granice możesz grodzić, płot nie może przekraczać 2,2 cm.

Jeśli budujesz mostek, to musisz mieć pozwolenie na jego budowe


Jeśli ogrodzenie które graniczy z drogą publiczną (frontowe) to trzeba zgłosić to do starostwa powiatowego i miesiąc (30 dni) po zgłoszeniu jeżeli nie było sprzeciwu można robić ogrodzenie.
Co do tych 2,2m to zapewne chodzi o wysokość ale to też do końca nie jest prawdą,otóż ogrodzenie które przekracza wysokość ponad 1,8m wymaga pozwolenia na budowę, ogrodzenie do 1,8m wysokości nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jeżeli jest ono pomiędzy sąsiadami ,jedynie od drogi publicznej musi być zgłoszenie.

Cytat

dodatkowo uzgodnienia z wodociągami, jeżeli woda idzie przez Twoje
gazownia i energetyka
lepiej, żebyś nie miał u siebie przewodów z tepsy, wołają 50 zeta za uzgodnienia icon_evil.gif
pozostałe uzgodnienia za darmo


Pierwsze słyszę aby do wykonania ogrodzenia trzeba było mieć jakieś uzgodnienia,tego raczej prawo nie wymaga,więc po mojemu niech się bujają ,as tym bardzie tepsa, za co ma się płacić?!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszta Twojej wypowiedzi nie budzi więcej we mnie emocji icon_biggrin.gif wiec + icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeśli ogrodzenie które graniczy z drogą publiczną (frontowe) to trzeba zgłosić to do starostwa powiatowego i miesiąc (30 dni) po zgłoszeniu jeżeli nie było sprzeciwu można robić ogrodzenie.
Co do tych 2,2m to zapewne chodzi o wysokość ale to też do końca nie jest prawdą,otóż ogrodzenie które przekracza wysokość ponad 1,8m wymaga pozwolenia na budowę, ogrodzenie do 1,8m wysokości nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jeżeli jest ono pomiędzy sąsiadami ,jedynie od drogi publicznej musi być zgłoszenie.


Pierwsze słyszę aby do wykonania ogrodzenia trzeba było mieć jakieś uzgodnienia,tego raczej prawo nie wymaga,więc po mojemu niech się bujają ,as tym bardzie tepsa, za co ma się płacić?!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszta Twojej wypowiedzi nie budzi więcej we mnie emocji icon_biggrin.gif wiec + icon_smile.gif



akurat u mnie idzie woda, tepsa i nad działką energetyka
woda około 1,5m od granicy w działce a tepsa i energetyka w granicy

o wjazd to dopytaj u zarządcy drogi ( raczej gminna)
nie powinni robić problemu z umiejscowieniem zjazdu
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

akurat u mnie idzie woda, tepsa i nad działką energetyka
woda około 1,5m od granicy w działce a tepsa i energetyka w granicy

o wjazd to dopytaj u zarządcy drogi ( raczej gminna)
nie powinni robić problemu z umiejscowieniem zjazdu


Wiesz, u każdego przeważnie coś "idzie" i na prawdę nie słyszałem aby zdobywać jakieś pozwolenia a już żeby za nie płacić? Przecież tepsa nie jest właścicielem gruntu aby się ich prosić,tak samo jak woda,prąd czy inne media.
Nie chcę za bardzo sie rzucać icon_smile.gif ale trzeba by było poszperać w przepisach czy takie coś jak u Ciebie to zgodne z prawem.
Co do zjazdu to będzie miał uzgodnione przy adaptacji projektu domu i wpisanie go w mapce do celów projektowych.
Link do komentarza
Cytat

Co do tych 2,2m to zapewne chodzi o wysokość ale to też do końca nie jest prawdą,otóż ogrodzenie które przekracza wysokość ponad 1,8m wymaga pozwolenia na budowę, ogrodzenie do 1,8m wysokości nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jeżeli jest ono pomiędzy sąsiadami ,jedynie od drogi publicznej musi być zgłoszenie.



PB prawdę Ci powie icon_biggrin.gif, Art. 30.1.3 :
Cytat

1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga
3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych
miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m ........





Cytat

Pierwsze słyszę aby do wykonania ogrodzenia trzeba było mieć jakieś uzgodnienia,tego raczej prawo nie wymaga,więc po mojemu niech się bujają ,as tym bardzie tepsa, za co ma się płacić?!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszta Twojej wypowiedzi nie budzi więcej we mnie emocji icon_biggrin.gif wiec + icon_smile.gif



Jeśli wypełnia art.30.1.3. (czyli od ulicy,..., lub ponad 2,2m wysokości, to uzgodnienia (takie) mogą być wymagane art.30.2.

Cytat

2. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót budowlanych
oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie,
o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2, oraz, w zależności od potrzeb, odpowiednie
szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane
odrębnymi przepisami...................




uzupełniłem - cytat Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...