Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jani_63

Międzynarodowe światłowody z furtką dla władz USA? To więcej niż PRISM

Recommended Posts

Firmy kontrolujące międzynarodowy ruch internetowy są zobowiązane do współpracy z władzami USA i posiadają personel, który zapewnia im dostęp do kluczowej infrastruktury - donosi The Washington Post. Amerykańska inwigilacja może znacznie wykraczać poza PRISM.

Amerykańska elektroniczna inwigilacja, której rozmiary ukazały ostatnie wycieki, kojarzona jest głównie z programem PRISM. Warto jednak pamiętać, że PRISM może być tylko elementem większej układanki, być może nie najważniejszym.

Slajdy z tajnej prezentacji, które ujawniły PRISM, wspominały o stosowaniu równolegle dwóch metod zbierania informacji. PRISM to wyciąganie danych z serwerów firm IT, ale dodatkowo slajdy wspominają o metodzie "Upstream", która ma być zorientowana na zbieranie danych przepływających przez światłowody.

Firmy trzymają u siebie szpiegów?

W ubiegłą niedzielę The Washington Post opublikował kolejną partię informacji na temat amerykańskich praktyk. Zdaniem gazety Amerykanie zabezpieczyli sobie dostęp do międzynarodowej infrastruktury telekomunikacyjnej, podpisując odpowiednie porozumienia z firmami, które są operatorami sieci szkieletowych.

Jedno z takich porozumień zostało podpisane jeszcze w 2003 roku z firmą Global Crossing, której sieć łączyła 27 krajów na czterech kontynentach. Władze USA wymagały od firmy utworzenia specjalnego "centrum operacyjnego" na terenie USA, które w razie potrzeby miało być do dyspozycji władz w ciągu 30 minut.

Według The Washingotn Post władze USA naciskają na inne firmy, aby te podpisywały podobne porozumienia. W przeciwnym razie przyznawanie niezbędnych licencji przez Federalną Komisję Łączności (FCC) może się opóźniać. Firmy mogą być zobowiązywane np. do tworzenia specjalnych komórek zatrudniających pracowników amerykańskich służb, którzy zapewniają dostęp do infrastruktury, gdy władze USA tego chcą.

PRISM to wierzchołek góry lodowej

Już w ubiegłym miesiącu amerykańska przedstawicielka kongresu przyznała, że PRISM to wierzchołek góry lodowej. Pojawiały się też informacje o tym, że amerykańskie władze współpracują z tysiącami firm, w ramach tajnych porozumień, a wśród tych firm są także operatorzy sieci telekomunikacyjnych. Wydaje się to pasować do doniesień The Washington Post.

http://www.washingtonpost.com/business/tec...7a01_story.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Mam dokładnie te meble łazienkowe https://bokaro.pl/oferty/lara z tym, że ja kupiłam dwa słupki, nic się z nimi nie dzieję,  meble są bardzo dobrej jakości.
  • To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
  • Co jest za Twoją działką, patrząc od drogi? Jest to jakaś dolinka rzeki, czy dalej położone jeszcze niżej działki?
  • Cześć. Mam zagwozdkę jak w temacie. Komin do pieca kondensacyjnego mam z pustaka 36x36 cm, w którym jest otwór o średnicy ok 27cm. Tego juz nie zmienie. Natomiast teraz wykonawca radzi mi aby przed zalaniem czapy kominowej wsadzić do niego przewód spalinowy z odpowiednimi obejmami stabilizującamy, bo podobno potem, gdy zostawi otwór troche większy niż sama rura, to juz nie da rady tych obejm tak rozłozyc, aby stabilizowały ta rurę. czy np gdybym chciał wsadzić rurę koncentryczną 125/80, to po zrobieniu otworu ok 14 cm nie dłoby sie potem rozłożyć obejmy. Kontaktowałem sie w tej sptrawie z jednym hydraulikiem i stwierdził, że przewód spalinowy wsadza juz po zrobieniu komina, i ze nie będzie problemu z tym ze rura będzie niestabilna i że służące do tego pajaczki się rozszerza i będą stabilnie trzymały rurę i ze nie trzebatego robić na tym etapie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, która z tych racji jest bardziej prawdziwa, czy musze teraz robić system spalinowy do pieca zanim zostanie wylana czapa, czy mozna to zrobic spokojnie później? Inna sprawa - czy wg Was dobrym pomysłem byłoby ustabilizowanie takiej rury koncentrycznej poprzez wsypanie do wnetrza komina perlitu? Wtedy stabilizowałby komin i troche go izolował wewnątrz termicznie. Po przeliczeniu wyszło mi ok 0,5m3 perlitu, koszt ok 100 zł.
  • Nie będę negował Twojego wyboru ale nie rozumiem co anhydryt ma takiego cudownego, jak dla mnie jest to niepotrzebnie wydana kasa. Jeżeli skład został tak dobrany to zapewne firma ma taką recepturę i jej się trzyma i co najważniejsze na pewno udzielana gwarancji. Więc nic nie ruszaj tylko jak masz obawy co do jakości wylewki to wołaj ekspertów i najlepiej nie z firmy która wylewała tyko niezależnych i niech sprawdzą jakoś wylewki, gdy będziesz sam coś przy niej majstrował firma może nie uznać gwarancji. Zobaczysz co ekspert powie na temat jakości wylewki i wtedy uderz do firmy która wylewała posadzkę.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...