Skocz do zawartości

Izolacja pionowa fundamentu


Recommended Posts

Mam pewien problem z fundamentem. Chodzi mi o budynek inwentarski. Rok temu właśnie firma postawiła u mnie oborę. Jej fundament jest dość wyeskponowany ponad poziom terenu. Majstrowi chodziło zapewne o to, by zabezpieczyć budynek w razie wiosennych roztopów przed wodą z pola. W celu uniknięcia cięcia cegieł leżących bezpośrednio na fundamencie oraz ze względu na dosyć sporą długość budynku (40m) fundament wykonano w postaci schodków ( zgodnie ze spadkiem terenu) . Wszystko pięknie wyglądało dopóki nie przyszła zima. Majster nie dawał izolacji pionowej na fundament. W efekcie tego dochodziło do przemarzania fundamentów i na wiosnę w obszarze fundamentu po stronie wewnętrznej wyszedł grzyb. Zapewne trzeba będzie dać papę na zewnątrz. I tutaj mam pytanie czy papa może pozostać na fundamencie powyżej naziomu jako nieprzykryta? Z góry dziękują za odpowiedź.
Link do komentarza
Ok może sprecyzuję temat icon_biggrin.gif Na razie nie mam możliwości wykonania zdjęć. Majster przy wykonywaniu budynku nie dał izolacji pionowej na fundament i w efekcie tego po zimie wyszedł grzyb. Zapewne trzeba dać na zewnątrz papę, wkopując się troszkę poniżej poziomu. Fundament jest wyeksponowany ponad 0,5m nad poziom terenu. Czy jeśli papa nie będzie przykryta żadną warstwą to czy będzie ona pełnić prawidłowo swą funkcję ?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...