Skocz do zawartości

Gas płynny - prosze o POMOC!


Martaa

Recommended Posts

Planuję budowę niewielkiego domu na wsi. Chciałabym zaczerpnąć pomocy kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. W miejscu gdzie będę miała dom niestety nie ma dostępu do gazu ziemnego dlatego też chcąc nie chcąc jestem zmuszona postawić na gaz płynny. Czytałam co nieco o tym, ale chciałabym się upewnić. Czy ktoś mógłby polecić mi firmę godną uwagi i zaufania? Chodzi mi o minimum formalności, wydatków na początek.
Link do komentarza
Cytat

Planuję budowę niewielkiego domu na wsi. Chciałabym zaczerpnąć pomocy kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. W miejscu gdzie będę miała dom niestety nie ma dostępu do gazu ziemnego dlatego też chcąc nie chcąc jestem zmuszona postawić na gaz płynny. Czytałam co nieco o tym, ale chciałabym się upewnić. Czy ktoś mógłby polecić mi firmę godną uwagi i zaufania? Chodzi mi o minimum formalności, wydatków na początek.



Na co Ci firma, do czego? Butlę z gazem kupisz w wiejskim punkcie wymiany butli, podejrzewam że jest ich kilka (u mnie na wsi jest trzy: białe, niebieskie i zielone, czyli Orlen, Gaspol i BP). A jesli chcesz instalację np. do ogrzewania, to też oni (przedstawiciele tych firm) Ci podpowiedzą. I nie szukaj innego wyjścia, bo nie przejdziesz odbioru technicznego.
Link do komentarza
Osobiście dzierżawie zbiornik z gazem płynnym już ponad rok, jest to po prostu wygodniejsze. Sprawa wygląda tak, że na początku będziesz musiała zdecydować się czy wolisz kupić czy dzierżawić zbiornik. Uważam, że mając tyle obowiązków związanych z dwójką dzieci najlepiej dla Ciebie będzie dzierżawić zbiornik z gazem. Firma zajmie się papierkową robotą, instalacją zbiornika, kontroluje tez stan zbiornika i chroni go przed ewentualnymi awariami, a w razie gdyby się pojawiły zapewnia Ci fachowca.
Link do komentarza
Cytat

Planuję budowę niewielkiego domu na wsi. Chciałabym zaczerpnąć pomocy kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. W miejscu gdzie będę miała dom niestety nie ma dostępu do gazu ziemnego dlatego też chcąc nie chcąc jestem zmuszona postawić na gaz płynny. Czytałam co nieco o tym, ale chciałabym się upewnić. Czy ktoś mógłby polecić mi firmę godną uwagi i zaufania? Chodzi mi o minimum formalności, wydatków na początek.



Masz do wyboru dwie opcje.
1. Dzierżawa - niskie lub zerowe koszty początkowe, następnie ok. dwukrotnie wyższe koszty eksploatacji i związanie się umową na ładnych kilka lat.
2. Własny zbiornik - koszty początkowe ok. 10 000 zł i swoboda w zakupie propanu na wolnym rynku po cenach niższych ok. 2x.

Przy zużyciu 2 000 - 3 000 litrów inwestycja we własny zbiornik zwraca się po 2 - 3 latach.

Napisz więcej o swoim domku /m2, ocieplenie, ilość osób, planowane zapotrzebowanie na ciepło, OZC/ i gdzie planujesz inwestycję.
Poza tym jeśli dopiero planujesz to masz jeszcze duuuuuużo czasu na wybór rozwiązania - dostawcy.

PS. Chyba, że zaraz pojawi się wpis zadowolonej/-ego/ z woj. mazowieckiego wspaniale obsłużonych przez firmę xxxx do której nawet pojawi się kontakt i .... na tym temat się zakończy.

Cytat

Osobiście dzierżawie zbiornik z gazem płynnym już ponad rok, jest to po prostu wygodniejsze. Sprawa wygląda tak, że na początku będziesz musiała zdecydować się czy wolisz kupić czy dzierżawić zbiornik. Uważam, że mając tyle obowiązków związanych z dwójką dzieci najlepiej dla Ciebie będzie dzierżawić zbiornik z gazem. Firma zajmie się papierkową robotą, instalacją zbiornika, kontroluje tez stan zbiornika i chroni go przed ewentualnymi awariami, a w razie gdyby się pojawiły zapewnia Ci fachowca.



Przepraszam, że głupio zapytam.

Skąd wiesz, że Martaa ma dwójkę dzieci?

Sąsiadka?

Przy okazji. Jeśli już ponad rok dzierżawisz zbiornik to mógłbyś podzielić się ceną za propan z ostatniej dostawy?
Link do komentarza
Rozumiem ze wasza złośliwość i dociekliwość nie zna granic otóż Marta zakładając konto wpisała sobie informacje o sobie, nie wiem dlaczego już ich nie ma. Ale właśnie tam napisane było iż ma dwójkę dzieci i stąd mój komentarz. Co do cen dzierżawy to mam umowę standardową (12000 l.) pierwszy rok płaciłem 1,89 netto za litr. Dodam, że umowę mam na okres 4 lat.
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem ze wasza złośliwość i dociekliwość nie zna granic otóż Marta zakładając konto wpisała sobie informacje o sobie, nie wiem dlaczego już ich nie ma. Ale właśnie tam napisane było iż ma dwójkę dzieci i stąd mój komentarz. Co do cen dzierżawy to mam umowę standardową (12000 l.) pierwszy rok płaciłem 1,89 netto za litr. Dodam, że umowę mam na okres 4 lat.


Witam,
spamerów zwykle blokuję, ale przy wyjątkowej bezczelności pozwalam sobie na reakcję na piśmie.

Jeśli Martaa edytowałaby swój post zostawiłaby adnotację o godzinie edycji. Oczywiście nie ma znaczenia, że zarejestrowaliście się tego samego dnia z tego samego IP :bezradny:

Posty mimo to zostawiam, bo zawierają istotne informacje o cenach i tu pytanie do innych użytkowników gazu płynnego o weryfikację tych cen.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...