Skocz do zawartości

Czym wylać chudziaka ? I ile go trzeba?


Recommended Posts

Mam 2 opcje do wyboru i zastanawiam się która będzie lepsza i tańsza.
1. Murarze którzy budują stan surowy wylewają chudziak , tylko , że oni jak mi powiedział zamawiają gruszkę i przywozi beton jak mniemam B10 w tym mam robociznę zapłaconą.
2. Murarz mówi , że taniej wyjdzie mnie wziąć miksokreta niż by to oni robili. Czy teraz , rzeczywiście taniej wyjdzie? Zakładając robociznę ok 10zł/m2 no i do tego prąd,piasek i cement?
Dom ma 10x11m , chudziak maks 10cm jak mniemam w garażu trochę mniej bo będzie niżej posadzka niż w reszcie domu. Jak różnica wyjdzie mniej więcej w cenie w tych 2 opcjach?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam 2 opcje do wyboru i zastanawiam się która będzie lepsza i tańsza.
1. Murarze którzy budują stan surowy wylewają chudziak , tylko , że oni jak mi powiedział zamawiają gruszkę i przywozi beton jak mniemam B10 w tym mam robociznę zapłaconą.
2. Murarz mówi , że taniej wyjdzie mnie wziąć miksokreta niż by to oni robili. Czy teraz , rzeczywiście taniej wyjdzie? Zakładając robociznę ok 10zł/m2 no i do tego prąd,piasek i cement?
Dom ma 10x11m , chudziak maks 10cm jak mniemam w garażu trochę mniej bo będzie niżej posadzka niż w reszcie domu. Jak różnica wyjdzie mniej więcej w cenie w tych 2 opcjach?


Co ten murarz pierd...li , do mixokreta potrzebny jest przede wszystkim piasek płukany a tak po fachowemu to z mixokreta wylewa się na gotowo posadzki a nie chudziaki.
Jaka różnica ,ano taka ze za każdy metr z miksokreta zapłacisz 10 zł a jeżeli zamówisz z gruszki to jeżeli masz pojęcie jako takie to za pomocą rodziny sam wylejesz chudziaka a koszt to w zależności od abstynencji rodziny icon_biggrin.gif literek ewentualnie dwa.na tego chudziaka z dwie gruszki musisz zamówić i zanim druga przyjedzie to beton z pierwszej dawno już rozciągniesz ,czasowo to powinno zająć Ci pół dnia.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Zadzwoń do miejscowego producenta betonu, zapytaj o cene.

Potem policz ile będzie to kosztować mixokretem - na początek 1 tyś. za robocizne + ceny potrzebnych materiałów + koszt energii + woda

Będziesz wiedział co taniej wyjdzie


Stokrotka tu nie trzeba liczyć, miksokretem zapłaci krocie ,toszto chudziak a nie posadzka gotowa. Do zaciągnięcia chudziaka z gruszki wystarczy min trzy osoby i jak wspomniałem potrwa to max pół dnia,więc 1 tys za robociznę to chyba trochę za dużo za prace nie wymagająca wiedzy fachowej.
Link do komentarza
A dlaczego chudziak nie może być z mixa? U mnie ludzie tak zalewają posadzki czy chudziaki więc chyba nie ma w tym nic dziwnego. Kolega wylewał posadzkę w hali gdzie będzie jeździł ciężkim sprzętem i żadnego specjalnego piasku nie kupował tylko czysty aby był. Koleżance robili to kupował piasek rzeczny czy jakoś tak.
Koszt betonu gotowego to ok 2,5 tys.
Wiem ,że robota z a mika to ok 1tys ale nie wiem ile pójdzie wlaśnie cementu więc Sławomir nie chcesz to się nie wypowiadaj i bo nic nie wnosi to do tematu. Jak np ktoś powie ile trzeba piasku i cementu na 1m3 na beton b10 to sobie policzę
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A dlaczego chudziak nie może być z mixa? U mnie ludzie tak zalewają posadzki czy chudziaki więc chyba nie ma w tym nic dziwnego. Kolega wylewał posadzkę w hali gdzie będzie jeździł ciężkim sprzętem i żadnego specjalnego piasku nie kupował tylko czysty aby był. Koleżance robili to kupował piasek rzeczny czy jakoś tak.
Koszt betonu gotowego to ok 2,5 tys.
Wiem ,że robota z a mika to ok 1tys ale nie wiem ile pójdzie wlaśnie cementu więc Sławomir nie chcesz to się nie wypowiadaj i bo nic nie wnosi to do tematu. Jak np ktoś powie ile trzeba piasku i cementu na 1m3 na beton b10 to sobie policzę


Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jak szukałem fachowców z miksokretem to żaden nie zgodził się na zwykły piasek tylko na płukany. Więc to już podbija cenę posadzki z miksokreta.
A że u Ciebie tak ludzie zalewają posadzki to normalka a jak zalewają chudziaki to widocznie maja dużo kasy.
Nic nie piszesz czy dasz rade sam zaciągnąć chudziaka. Co do proporcji jak uzyskać beton B10 to poszperaj na googlach, jedno ci powiem,że nie opłaca się samemu mieszać w betoniarce ,po pierwsze będziesz cały dzień kręcił ,po drugie betonu takiego jak z betoniarni nie zrobisz.
Link do komentarza
Cytat

Koszt betonu gotowego to ok 2,5 tys.
Wiem ,że robota z a mika to ok 1tys ale nie wiem ile pójdzie wlaśnie cementu więc Sławomir nie chcesz to się nie wypowiadaj i bo nic nie wnosi to do tematu. Jak np ktoś powie ile trzeba piasku i cementu na 1m3 na beton b10 to sobie policzę



Na 1m3 chudziaka B-10 potrzeba ok.210-230 kg cementu, ok.1m3 pospółki lub mieszanki piasku ze żwirem +woda .

Piasek ~ 800 kg
żwir ~ 1260 kg

Cytat

nie opłaca się samemu mieszać w betoniarce ,po pierwsze będziesz cały dzień kręcił ,po drugie betonu takiego jak z betoniarni nie zrobisz.


2500 kg: 25 kg cementu x 8zł= 800zł za cement
pospółka 11 -13 m3
woda 1,5-1,8 m3 Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tak czy owak sam i tak bym nie zaciągał chudziaka. W opcji z betonem gotowym z gruszki , zrobi to majster. Z opcją z mixokretem zrobi to gość z mixokreta icon_smile.gif

Proporcja na 1m3 chudziaka b10 210-230 kg + piasek ze żwirem to na miksokreta?
Tak wogóle po co pospółka lub żwir do miksokreta? Nie wystarczny płukany czy jak go tam zwał rzeczny?

Druga proporcja jest dla betoniarki rozumiem? Tylko 2500kg to co to jest? Chodzi ,że na 2,5t chudziaka trzeba 200kg cementu itd?
Link do komentarza
Cytat

Proporcja na 1m3 chudziaka b10 210-230 kg + piasek ze żwirem to na miksokreta?
Tak wogóle po co pospółka lub żwir do miksokreta? Nie wystarczny płukany czy jak go tam zwał rzeczny?


Do betoniarki piasek ze żwirem lub płukany żwir.

Do miksokreta płukany żwir, lub rzeczny.

Ilości zbliżone .

Cytat

Tylko 2500kg to co to jest?


To jest ilość potrzebna do wylania ~10 cm chudziaka w podanych wymiarach przez Ciebie "Dom ma 10 x 11 m "
Link do komentarza
Cytat

Tak czy owak sam i tak bym nie zaciągał chudziaka. W opcji z betonem gotowym z gruszki , zrobi to majster. Z opcją z mixokretem zrobi to gość z mixokreta icon_smile.gif


Oni zrobią chudziak (raczej majster niż mixokreciarz), ale czy aby na pewno będzie myślał o całości?

Chudziak to nie taka sobie warstwa, którą można wylać bez dbałości o pozostałe warstwy!

Przede wszystkim chudziak wylewa się na zagęszczoną podsypkę - jeśli tego nie dopilnujesz, to Tobie będzie siadać chudziak w niekontrolowany sposób. W ekstremalnych przypadkach może dojść nawet do wystąpienia pęknięć, a w przypadku ogrzewania podłogowego, do jego uszkodzenia.

Idąc dalej Ty płacisz za beton, a majster za wylanie? Zadbaj aby po zagęszczeniu podsypki pozostała przestrzeń na chudziak miała grubość 10 cm, bo każdy centymetr różnicy to sporo betonu niepotrzebnie wylanego. Zerknij do mojego wątku jak przygotowywałem i wylewałem podłogę na gruncie:

Wylewanie podłogi na gruncie - podkład betonowy!
Link do komentarza
Cytat

Przecież napisałem , że przyjeżdża gruszka i wylewa beton a robotnicy , murarze to rozprowadzają i równają. Piszę któryś raz , więc co za pytanie czy majster płaci za wylanie, z czego? z betoniarki? samo leci chyba z gruszki taśmą albo pompą.


Nie zrozumieliśmy się - Ty płacisz za ilość wylanego betonu, a majster kasuje Cię dodatkowo za pracę włożoną w wylanie betonu. Kto jest odpowiedzialny za przekroczenie założonej ilości betonu, bo na pewno zapłacisz Ty.
Kto jest odpowiedzialny (i kto sprawdzi - powinien kierownik budowy) za podsypkę - użycie nie ziemi z wykopu, ale pospółki i jej prawidłowe zagęszczenie!


Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kto jest odpowiedzialny (i kto sprawdzi - powinien kierownik budowy) za podsypkę - użycie nie ziemi z wykopu, ale pospółki i jej prawidłowe zagęszczenie!


Ale po co rozciągać temat? Pytanie było o beton a nie o zagęszczenie pospółki. Oczywiście można zaakcentować ubicie pospółki aby autor zwrócił uwagę na to ,ale to gdyby było ważne dla autora tematu to zapewne zapytał by o to.

Cytat

Majster mnie za to nie kasuje bo mam to wliczone w stan zerowy a czy oni zrobią czy nie moja wola, kasa taka sama tylko , że on zamawiają gruszkę.
Piasek sam będę ubijał zagęszczarką jak zostaną zabrane stemple. chudziak min 10 cm?


Czyli wszystko w porządku ,majster zamawia gruszkę z odpowiednią ilością betonu. Nie ma takiego coby wyliczył na styk,zawsze albo jest ciut za mało albo odrobinę za dużo.
Czyli mury masz już postawione i chudziaka będziesz lał w środku?
Tak 10 cm spokojnie wystarczy.Jedynie możesz zwrócić majstrowi uwagę aby we wszystkich pomieszczeniach chudziak był wylany jednym poziomie bo potem będą problemy przy kolejnych etapach.
Link do komentarza
Cytat

Majster mnie za to nie kasuje bo mam to wliczone w stan zerowy a czy oni zrobią czy nie moja wola, kasa taka sama tylko , że on zamawiają gruszkę.
Piasek sam będę ubijał zagęszczarką jak zostaną zabrane stemple. chudziak min 10 cm?


Sorry, ale piszesz tak chaotycznie że trudno zrozumieć. Skoro majster kasuje Cię za stan zerowy, to dlaczego Ty masz zagęszczać podsypkę???? I dlaczego znowu cokolwiek ma zależeć od czyjejś woli?? Czy masz rozpiskę jakie prace wchodzą w skład stanu zerowego?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...