Skocz do zawartości

Zamek magnetyczny w drzwiach przylgowych


Recommended Posts

Czy prawdą jest że zamki magnetyczne w drzwiach przylgowych nie sprawdzają ze względu na zbyt mały zakres regulacji.

Stosowanie zamków magnetycznych ma sens tylko w drzwiach bezprzylgowych? Ma sens ze względów estetycznych to napewno.

Czy ktoś podzieli się szybką odpowiedzią?

Link do komentarza
Cytat

Czy prawdą jest że zamki magnetyczne w drzwiach przylgowych nie sprawdzają ze względu na zbyt mały zakres regulacji.

Stosowanie zamków magnetycznych ma sens tylko w drzwiach bezprzylgowych? Ma sens ze względów estetycznych to napewno.

Czy ktoś podzieli się szybką odpowiedzią?


Nie mam większych doświadczeń z zamkami magnetycznymi - nie pomogę rozwiać wątpliwości.
Druga sprawa - dla mnie zamek magnetyczny jest hmmm... zbytkiem?
Link do komentarza
Cytat

Nie mam większych doświadczeń z zamkami magnetycznymi - nie pomogę rozwiać wątpliwości.
Druga sprawa - dla mnie zamek magnetyczny jest hmmm... zbytkiem?



Ja mam w tej samej cenie magnetyczny albo zwykły Abloy albo inaczej firma wprowadziła do oferty zamki magnetyczne jako standard a zwykłe ma tyko niewielkie ilości z starych zapasów.

Ale teraz będą tylko zamki magnetyczne.

Zarówno w drzwiach bezprzylgowych jak i w drzwiach przylgowych.
Link do komentarza
Cytat

Czy prawdą jest że zamki magnetyczne w drzwiach przylgowych nie sprawdzają ze względu na zbyt mały zakres regulacji.

Stosowanie zamków magnetycznych ma sens tylko w drzwiach bezprzylgowych? Ma sens ze względów estetycznych to napewno.

Czy ktoś podzieli się szybką odpowiedzią?



Zalezy co kto rozumie przez te terminy.
Masz na przykład zamykane drzwi lodówki. Wg Ciebie to przylgowy zamek, czy nie? A drzwi do kabin prysznicowych, to mają zamki przylgowe, czy nie?
Bo biorąc rzecz literalnie, to przylgowe są wtedy, jeśli magnesy się stykają bezpośrednio, albo magnes styka się ze stalą. Otóż nie jest to sytuacja korzystna. Bo siła potrzebna do ich rozdzielenia jest znaczna i maleje w wielokrotnej potędze przy powstaniu odległości pomiędzy nimi. Czyli, mowiąc inaczej, oderwanie ich od siebie wymaga szarpnięcia, a po powstaniu szczeliny siła ich przyciągania jest mizerna. Co nie jest ani miłe, ani wygodne.
Dlatego wprowadzono modyfikację, dając jakąś niemagnetyczną przekładkę pomiedzy nimi, a wtedy nie trzeba szarpać drzwi w celu otwarcia, natomiast siła przyciągania jest dostateczna, aby samoistnie utrzymać przyleganie powierzchni.W drzwiach lodówki jest to plastikowa osłona na taśmę magnetyczną, w drzwiach kabin prysznicowych jest podobnie.
O to chodzi?
Link do komentarza
Może nie zbyt jasno to napisałem ale chodzi o drzwi wewnętrzne do pomieszczeń gdzie mamy dwa rodzaje drzwi
przylgowe oraz bezprzylgowe.

Zamówiłem drzwi wewnętrzne w pewnej dużej firmie są to drzwi przylgowe czyli skrzydło drzwi nachodzi na ościeżnicę.

Dzisiaj zadzwoniła do mnie firma u której zamawiałem drzwi że mają pierwszy przypadek że mają problem z zamykaniem się drzwi z zamkiem magnetycznym.

Pytają się mnie czy nie chce zamienić zamka magnetycznego na zwykły ponieważ twierdzą że w przypadku drzwi przylgowych te zamki mogą się nie sprawdzać bo jest to nowość na rynku i nie jest do końca sprawdzona.

Link do komentarza
Cytat

Może nie zbyt jasno to napisałem ale chodzi o drzwi wewnętrzne do pomieszczeń gdzie mamy dwa rodzaje drzwi
przylgowe oraz bezprzylgowe.



Ja Ciebie rozumiem, że chodzi o drzwi do pomieszczeń, tylko problem w tym czy chodzi tu o przyleganie skrzydła do futryny, czy przyleganie zamka, tego nie wiem? Czy problem w tym, że pozostaje szpara i nie mogą se dać rady?
U szwagra był taki problem, ale to były harmonijkowe...

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja Ciebie rozumiem, że chodzi o drzwi do pomieszczeń, tylko problem w tym czy chodzi tu o przyleganie skrzydła do futryny, czy przyleganie zamka, tego nie wiem? Czy problem w tym, że pozostaje szpara i nie mogą se dać rady?
U szwagra był taki problem, ale to były harmonijkowe...



Jaki jest to problem to nie wiem tego montażysta mi nie powiedział może po porostu trzeba idealnie zamontować drzwi.

aha przypomniało mi się że w zamku magnetycznym jest podobno bardzo mały zakres regulacji tylko 0,8mm i jak drewno trochę zapracuje to drzwi chyba się nie zamykają.

A może montażysta ma jakiś inny interes żeby mnie namówić na mechaniczne zamki.

Stwierdził tylko że drzwi zamontowane kilka dni wcześniej miały jakiś problem z zamkiem magnetycznym a na początku było wszystko dobrze.

Montażysta drzwi na tej podstawie czyli pojedynczego problemu z zamkiem magnetycznym uznał że lepiej będzie nie ryzykować i zamontować stare zamki mechaniczne.

BTW jak uszkodzi się lub zablokuje zamek w drzwiach do których drzwi będzie łatwiej się włamać z zamkiem mechanicznym czy magnetycznym? Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...