Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Beata
      Dzień dobry. Barszo proszę o polecenie producenta domków letniskowych z bala, który jest uczciwy i nie puści mnie z torbami ;) Domek na zgłoszenie, mazowieckie.
    • Ale jeszcze raz całe ściany wymalować ta lateksową farba? Polecasz jakąś konkretną? Czy tylko miejsca zaprawiane? I potem jeszcze raz gruntowac? Już się gubię troszkę z tym gruntowaniem.. powtarzam że w tej chwili na ścianach jest grunt, zostało to pomalowane białą emulsją, a teraz jeszcze miejscowo zostały zrobione zaprawki i zostały wyszlifowane, a rzeczywiście chciałbym wyrównać tą chłonność pomiędzy zaciekami z gruntu, które jednak delikatnie przebijają..
    • Po pierwsze to zmień farbę, po drugie żadnej farby gruntującej. Wszelakie poprawki, zaprawki zrób przed malowaniem i gruntowaniem. Po tym wszystkim przemaluj całość białą farbą, najlepiej lateksową, żadnych emulsji. Lateksowa bo jest to silna farba i nie powinna się odspajać a zarazem wzmacnia podłoże, a potem możesz dać na to kolor. Nie maluj żadnymi emulsjami bo one powodują odwarstwienia i co ważne nie maluj powierzchni która jeszcze nie wyschła dwa razy, takim zabiegiem powodujesz że wałek zabiera gładź z farbą. Co do gruntowania to Atlas Uni Grunt jest dobrym gruntem, możesz go spokojnie rozcieńczyć 1:1 z wodą. I dobrze, że sie boisz bo tego produktu. Nie mieszaj farby z gruntem, nie wiem kto to wymyślił ale to się nie sprawdza.
    • Witam serdecznie, prosił bym o pomoc w następującej sprawie. W budynku mam trochę za niskie pomieszczenia przez co muszę zejść 12-15cm poniżej izolację poziomą fundamentu ( nie będzie ona poniżej gruntu ) Bardzo chciał bym uniknąć w przyszłości kwiatków na ścianach. Myślałem o ociepleniu fundamentu od zewnątrz a od wewnątrz zaizolowanie  lepikiem do tego celu lub przeznaczonym folią w płynie i na to wszystko przykleić płytę G-K. zarys sytuacji na rysunku Bardzo proszę o waszą poradę, Z góry dziękuję :)
    • Boje się trochę tej Śnieżki grunt - słynny smród kocich sików.. jak dam eko Śnieżkę i dodam te 700ml gruntu to też będzie ok? Pozatym jak potraktuje tą powierzchnie jeszcze raz "gruntem" to nic się nie zeszkli?
  • Popularne tematy