Skocz do zawartości

Siedziba / MG PROJEKT


kasia38

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Też zacząłem właśnie budowę....
jestem na etapie ścian fundamentowych.
Co istotne - przy adaptacji projektu do warunków lokalnych mój "ambitny" konstruktor znalazł całe mnóstwo błędów w obliczeniach konstrukcyjnych. Głownie dotyczyły one dachu. Też mieliście ten problem ? na moją interwencję projektant z MG przerabiał konstrukcję i dosyłał mi zmienione rysunki, obliczenia...
A jak macie podparte schody ? wg projektu, to one nie są podparte......

pozdr
artur
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

A ja buduję siedzibę icon_biggrin.gif i chętnie podzielę sie uwagami na temat tego projektu. Może znajdzie sie ktoś kto też buduje ten dom. Służę zdjęciami. Jestem na etapie układania stropu nad parterem



Witam, ja również przymierzam się do budowy tego domu icon_smile.gif Mam kilka pomysłów co do modyfikacji - chetnie wymienię opinie, tym bardziej, że Pani pewnie jużukończyła prace budowlane ? icon_smile.gif Czy byłoby mozliwe otrzymanie zdjęć z realizacji/wnętrz domu ?

pozdrawiam serdecznie i noworocznie !!!!!
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Witam wszystkich, którzy budowali lub budują dom projektu Siedziba.Jestem prawie zdecydowana na kupno tego projektu ale chciałabym zobaczyć jak on wygląda w realu, chodzi mi o wygląd wnętrz.Może znajdzie się ktoś kto wysłałby mi kilka zdjęć na maila?Byłabym bardzo wdzięczna bo ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji. i-z-a-1979@o2.pl
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich, którzy budowali lub budują dom projektu Siedziba.Jestem prawie zdecydowana na kupno tego projektu ale chciałabym zobaczyć jak on wygląda w realu, chodzi mi o wygląd wnętrz.Może znajdzie się ktoś kto wysłałby mi kilka zdjęć na maila?Byłabym bardzo wdzięczna bo ułatwiłoby mi to podjęcie decyzji. i-z-a-1979@o2.pl



Pani Izo, co do zdjęć wnętrz to pomóc nie mogę, bo jestem na etapie wyboru i niebawem kupna projektu.
My zdecydowaliśmy się go kupić nie widząc wnętrz ( jednakże po dokładnej analizie innych projektów - ten najbardziej nam pasuje i wydaje się być dobrze przemyślany...no może poza 3-4 szczegółami).
BYć może jednak, jeśli zdecyduje się Pani na zakup tego projektu, to pomocna może się okazać wymiana zdań, pomysłów, spostrzeżeń etc.
Pozdrawiam i życzę udanego, satysfakcjonującego wyboru....jakikolwiek miałby być to projekt! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dzień dobry,

budujemy dom projektu Siedziba. W tej chwili mamy fundamenty, jutro przychodzą murarze do stawiania ścian icon_biggrin.gif. W projekcie wprowadziliśmy małe zmiany:
Brak sauny – w tym miejscu będzie schowek.
WC na parterze będzie przesunięte do ściany graniczącej z garażem.
Na poddaszu szerokość korytarza została powiększona o 15cm czyli ze 110 na 125cm.
Brak balkonu na piętrze.
Zmieniliśmy trochę wymiary tarasu i dodaliśmy wgłębnik.
Generalnie projekt wydaje się być bardzo dobrze przemyślany i czytając artykuły nt. rozmieszczenia i wielkości pomieszczeń nie było sie o co przyczepić.

Pozdrawiam


Link do komentarza
Sauna musi być icon_wink.gif !!!
Przypomniała mi się inna istotna zmiana - okno dachowe w łazience przy sypialni - zlokalizowane jest bardzo nieszczęśliwie, bo woda z kosza z dachu sunie prosto na okno. Wcześniej czy później coś będzie przeciekać.... Przełożyliśmy to okno na drugą stronę dachu - i jest dobrze.
Link do komentarza
Witam,

my lada dzień odbieramy projekt i też zaczynamy działać.
Co do zmian w projekcie to tez jakieś będą -
na parterze :
likwidujemy drzwi między gabinetem a salonem
likwidujemy mini podcień - w ścianie będzie okno
raczej zlikwidujemy wewn. drzwi wiatrołapu
likwidujemy zewn. drzwi z tyłu budynku
likwidujemy saune na parterze przenosząc ją na piętro - wc łączymy z pomieszczeniem "saunowym" w wygodną łazienkę
robimy zamykane pomieszczenie C.O. (przesuwając nieco ściankę łazienki)
pomieszczenie gosp. zamykamy półscianką - tu będzie spiżarka
w garażu stawiamy 2 półścianki - dodatkowe, osłonięte miejsce na gracie
na piętrze :
likwidujemy ściankę w łazience rodziców-będzie skos
przesuwamy ściankę osobnej garderoby-tu będzie biblioteczka
zamykamy osobną garderobę i łączymy ją z pokojem rekreacyjnym - w jej miejscu będzie sauna.

No i raczej zamiast porotermu będzie silka.
Link do komentarza
Witam,

tak w województwie mazowieckim o dokładniej w Sochaczewie (96-500). Wgłębnik robimy na tarasie - przy wyjściu z jadalni. Będzie to teren obniżony o jakieś 0,5 m w stosunku do poziomu tarasu (2-3 schodki) o wymiarach 4,5x4,5m. Dzięki temu powstanie zaciszmy kącik osłonięty od wiatru. Powiniem byćgotowy w ciągu miesiąca. Cały taras poszerzyliśmy do 5 metrów nadając mu bardziej regularny kształt. Poza tym będzie się on łączył z wejściem zewn. do pomieszczenia gospodarczego.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,

tak w województwie mazowieckim o dokładniej w Sochaczewie (96-500). Wgłębnik robimy na tarasie - przy wyjściu z jadalni. Będzie to teren obniżony o jakieś 0,5 m w stosunku do poziomu tarasu (2-3 schodki) o wymiarach 4,5x4,5m. Dzięki temu powstanie zaciszmy kącik osłonięty od wiatru. Powiniem byćgotowy w ciągu miesiąca. Cały taras poszerzyliśmy do 5 metrów nadając mu bardziej regularny kształt. Poza tym będzie się on łączył z wejściem zewn. do pomieszczenia gospodarczego.
Pozdrawiam



Dziękuję za info zwrotne!
My też będziemy budować w mazowieckim:)
ciekawy pomysł ten wgłębnik - ciekawe jak będzie wyglądał icon_smile.gif
Co do poszerzenia tarasu to też się nad tym zastanawiamy - jakiś taki jajkowaty się wydaje:)
Drzwi z tyłu likwidujemy - bo w tym pomieszczeniu zaplanowaliśmy spiżarkę.
Czy będzie można liczyć na jakieś zdjęcia z Państwa realizacji oraz wymianę pomysłów?

pozdrawiam serdecznie "siedzibian" icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za info zwrotne!
My też będziemy budować w mazowieckim:)
ciekawy pomysł ten wgłębnik - ciekawe jak będzie wyglądał icon_smile.gif
Co do poszerzenia tarasu to też się nad tym zastanawiamy - jakiś taki jajkowaty się wydaje:)
Drzwi z tyłu likwidujemy - bo w tym pomieszczeniu zaplanowaliśmy spiżarkę.
Czy będzie można liczyć na jakieś zdjęcia z Państwa realizacji oraz wymianę pomysłów?

pozdrawiam serdecznie "siedzibian" icon_smile.gif



Witam,
jak tylko będzie widać coś więcej niż tylko fundamenty to prześlemy zdjęcia z realizacji.
Sami jestesmy ciekawi jak nam wyjdzie wgłębnik. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam wszystkich serdecznie!
my rowniez budujemy nasza "Siedzibe" icon_smile.gif jestesmy na etapie tynkow wewnetrznych i zaraz zaczynaja elewacje, wiec juz troche icon_smile.gif ale jeszcze sporo przed nami!
pozniej dolacze zdjecia z naszej budowy!
dodam tez nasze zmiany:
1. zlikwidowalismy pomieszczenie gospodarcze na rzecz dodatkowego pokoju dla ew. dziadkow icon_smile.gif
2. w saunie mamy pom. na kotlownie z wejsciem od garazu;
3. w garazu postawilismy scianke na male pom. gosp.
4. zmienilismy nieco uklad dolnej lazienki;
5. okno w lazience przy sypialni rowniez przenieslismy na sciane propstopadle do drzwi wejsciowych - chcielismy, aby weszlo wieksze okno;
6. pokoje nad garazem polaczylismy w jeden - nasz goscinny, i wydzielilismy tam pomieszczenie na pralnie z suszaka do prania;
dodalismy tez okna dachowe;
7. a najwieksza zmiana, to likwidacja lukarny nad wejsciem na rzecz dwoch okien polaciowych;

Pozdrawiam wszystkich budujacych Siedzibe!
Agnieszka
Link do komentarza
obiecane fotki i rzuty troszke przez nas zmienione;
jeszcze jedna wprowadzona przez nas zmiana: okno wykuszowe jadalni pociagnelismy pod sam dach, nie trzeba bedzie robic zadnego daszku...
no i jak widac na zalaczonych fotkach zmienilismy ksztalt tarasu!
znalezlismy rowniez dwie "Siedziby" w naszej okolicy, moge na priva podeslac fotki, gdyby ktos chcial, chybaze, to domy kogos z tego forum, to wole spytac, czy jest tu ktos z okolic Trojmiasta?

przypomnily mi sie wazne uwagi, moze komus sie przydadza:
1. rura spustowa, ktora "schodzi" do salonu z lazienki przy sypialni, my osobiscie przesunelismy do "gabinetu" obok salonu, zostawiajac w miejscu projektowanym tylko rure do umywalki, obie rury zastosowalismy niskoszumowe!
2. pokoje na gorze, tylko z oknami w wykuszach, sa dosc ciemnymi pokojami, my zastanawiamy sie nad dodaniem okien polaciowych do nich, jesli tylko sie to uda, umowieni jestesmy z dekarzem!

jesli cos jeszcze z placu boju mi sie przypomni, to dam znac icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

rzut_parteru.pdf

rzut_pietra.pdf

rzut_parteru.pdf

rzut_pietra.pdf

Edytowano przez piegoosek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
bardzo ładnie wygląda sufit w kuchni. Widzę że jesteśmy na podobnym etapie prac. Proszę o kolejne zdjęcia. Zawsze to jakaś inspiracja.
Pozdrawiam



faktycznie podobny etap mamy icon_smile.gif ten sufit w kuchni to taki moj bajer, chociaz swietlowki w tym daja smieszne swiatlo :/ nie wiem czy mi sie podoba icon_smile.gif ale to juz temat na pozniej!
super u Was sa te swietliki! strasznie mi sie to podoba! tez je rozpatrywalismy, jednak maz bal sie, ze cieplo bedzie tamtedy uciekalo i zrezygnowalismy, jestem ciekawa Waszych doswiadczen icon_smile.gif kominek tez macie super! my na ta chwile zamknelismy go - brak funduszy :/ tez fajnie wyglada, powstala wneka na regal icon_smile.gif
u nas w koncu ruszyly lazienki, dokladnie jedna sie robi z druga nie moga sie rozkrecic!
powodzenia!
Link do komentarza
Cytat

faktycznie podobny etap mamy icon_smile.gif ten sufit w kuchni to taki moj bajer, chociaz swietlowki w tym daja smieszne swiatlo :/ nie wiem czy mi sie podoba icon_smile.gif ale to juz temat na pozniej!
super u Was sa te swietliki! strasznie mi sie to podoba! tez je rozpatrywalismy, jednak maz bal sie, ze cieplo bedzie tamtedy uciekalo i zrezygnowalismy, jestem ciekawa Waszych doswiadczen icon_smile.gif kominek tez macie super! my na ta chwile zamknelismy go - brak funduszy :/ tez fajnie wyglada, powstala wneka na regal icon_smile.gif
u nas w koncu ruszyly lazienki, dokladnie jedna sie robi z druga nie moga sie rozkrecic!
powodzenia!



Na razie trudno powiedzieć czy ciepło ucieka przez świetliki - wszystko wyjdzie w czasie użytkowania. Jeśli można to poprosimy o zdjęcia łazienki. My w tym tygodniu zaczynamy z WC. icon_smile.gif
Pozdrawiamy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Japunia? jak prace kafelkarskie? ja nie moge porobic zdjec, bo fachowcy pozaklejali plytki do prac wykonczeniowych - ostatnie szlify scian... musze troche poczekac, zeby sama zobaczyc efekt koncowy icon_smile.gif
a jak Twoj wc-cik? lazienke tez juz robicie? ja tez czekam na fotki icon_smile.gif
pozdrawiam!



Trochę utknęliśmy. Najpierw pan majster nie przychodził przez kilka dni. Wciąż czekamy na rozpatrzenie reklamacji (dekor ma smugi i nie możemy konktynuować prac w wc dopóki nie dostaniemy nowego). Aby zakończyć tam prace musimy jeszcze zamówić i zamontować lustra oraz zamówić szafkę nad wc i blat pod umywalkę. Dziś kupiliśmy płytki do wiatrołapu oraz przejścia między przedpokojem a kotłownią. Ruszamy także z sufitami podwieszanymi w salonie i kuchni. W poniedziałek mamy mieć projekt głównej łazienki - jeśli się spodoba to kupimy płytki i do roboty. icon_smile.gif

I jak efekt końcowy?
Pozdrawiam
Link do komentarza
to macie "szal-pal" icon_smile.gif u nas juz po tych wyborach i po tych wiekszych zakupach, trzymam tylko reke na pulsie, jak fachowcy chca cos z sanitariatow i armatury, kupuje na biezaco...
nie zazdroszcze tych zakupow kaflowych, u nas to trwalo strasznie dluuugo :/ trudno nam bylo sie dogadac icon_wink.gif teraz w koncu czekamy tylko na efekty! wc-cik wyszedl super, jednak caly czas jest obklejony, zabrali sie do robienia reszty pomieszczen i nie moge zobaczyc swojego kibelka w pelnej krasie icon_wink.gif mam nadzieje, ze nic nie ukrywaja icon_wink.gif hihi...
mi udalo sie okazyjnie kupic na te "techniczne" pomieszczenia gresy 60/60 za 40zl za m2. gdzie normalnie kosztuja ok. 100zl. min. a najladniejsze moje pomieszczenie to pralnia icon_smile.gif my akurat wykroilismy ja u gory, z ostatniego pokoju, chcialam miec pralnie na gorze, wrzuce fotki jak odslonia, bo pomieszczenie jest juz gotowe, ale oczywiscie zasloniete kartonami icon_smile.gif
to powodzenia! czekam na dalsze relacje z placu boju!
kiedy zamierzacie sie wprowadzac?
Link do komentarza
Cały czas próbuję odpowiedzieć na Asiuni11 wiadomość ale nie mogę jej wysłać - wyskakuje komunikat "użytkownik postanowił być niedostępny z poziomu prywatnego komunikatora". Wysłałam też do Pani maila prywatnego ale nie mam informacji zwrotnej. Proszę jeszcze raz sprawdzić swój adres mailowy. Jutro jestem cały dzień dostępna więc zapraszam.
Link do komentarza
Cytat

to macie "szal-pal" icon_smile.gif u nas juz po tych wyborach i po tych wiekszych zakupach, trzymam tylko reke na pulsie, jak fachowcy chca cos z sanitariatow i armatury, kupuje na biezaco...
nie zazdroszcze tych zakupow kaflowych, u nas to trwalo strasznie dluuugo :/ trudno nam bylo sie dogadac icon_wink.gif teraz w koncu czekamy tylko na efekty! wc-cik wyszedl super, jednak caly czas jest obklejony, zabrali sie do robienia reszty pomieszczen i nie moge zobaczyc swojego kibelka w pelnej krasie icon_wink.gif mam nadzieje, ze nic nie ukrywaja icon_wink.gif hihi...
mi udalo sie okazyjnie kupic na te "techniczne" pomieszczenia gresy 60/60 za 40zl za m2. gdzie normalnie kosztuja ok. 100zl. min. a najladniejsze moje pomieszczenie to pralnia icon_smile.gif my akurat wykroilismy ja u gory, z ostatniego pokoju, chcialam miec pralnie na gorze, wrzuce fotki jak odslonia, bo pomieszczenie jest juz gotowe, ale oczywiscie zasloniete kartonami icon_smile.gif
to powodzenia! czekam na dalsze relacje z placu boju!
kiedy zamierzacie sie wprowadzac?



Faktycznie, wybór płytek to nie jest łatwe zadanie, a do tego czasochłonne. W oczekiwaniu na nie nasi fachowcy wzięli się za jadalnię. Robimy podwieszany sufit. Może pod koniec tygodnia będzie już widoczny efekt. icon_smile.gif
Myślę, że do końca kwietnia uporamy się z łazienkami i karton/gipsem. W maju malowanie i montowanie drzwi wew. a potem podłoga. Czyli czerwiec???
A Wy kiedy się wprowadzacie?
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie, wybór płytek to nie jest łatwe zadanie, a do tego czasochłonne. W oczekiwaniu na nie nasi fachowcy wzięli się za jadalnię. Robimy podwieszany sufit. Może pod koniec tygodnia będzie już widoczny efekt. icon_smile.gif
Myślę, że do końca kwietnia uporamy się z łazienkami i karton/gipsem. W maju malowanie i montowanie drzwi wew. a potem podłoga. Czyli czerwiec???
A Wy kiedy się wprowadzacie?


chyba pod koniec maja.. jesli dobrze pojdzie :/ dopiero zabralam sie do wycen kuchni, troche pozno, bo raczej skonczy sie na stolarzu, a terminu u nich sa odlegle :/ u nas do konca kwietnia fachowcy musza skonczyc wszystko wlacznie z podlogami drewnianymi, drzwi i schody po wszystkich, czyli rowniez w maju, jednoczesnie chcialabym tez kuchnie, ale nie wiem czy sie wyrobimy... zaczyna sie wiosna i chcialoby sie juz mieszkac w domku icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

faktycznie podobny etap mamy icon_smile.gif ten sufit w kuchni to taki moj bajer, chociaz swietlowki w tym daja smieszne swiatlo :/ nie wiem czy mi sie podoba icon_smile.gif ale to juz temat na pozniej!
super u Was sa te swietliki! strasznie mi sie to podoba! tez je rozpatrywalismy, jednak maz bal sie, ze cieplo bedzie tamtedy uciekalo i zrezygnowalismy, jestem ciekawa Waszych doswiadczen icon_smile.gif kominek tez macie super! my na ta chwile zamknelismy go - brak funduszy :/ tez fajnie wyglada, powstala wneka na regal icon_smile.gif
u nas w koncu ruszyly lazienki, dokladnie jedna sie robi z druga nie moga sie rozkrecic!
powodzenia!




Witam, my lada dzień ruszamy z budową Siedziby, chciałabym zapytać czy byłaby możliwość zobaczenia w rzeczywistości państwa domu?
Pozdrawiam,
Renata
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

dzieki icon_smile.gif



Witam,
Piegoosek, bardzo ładny w-cik ale czy to ten na parterze? Zmieniliście chyba znacznie wymiary? Nasz jest 2x mniejszy... icon_sad.gif
My wciąż wybieramy kafle do łazienek na piętrze - za duży wybór. icon_smile.gif Kończymy prace związane z g/k - jeszcze tylko kuchnia. Salon i jadalnia już zrobione. Poześlę zdjęcia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Piegoosek, bardzo ładny w-cik ale czy to ten na parterze? Zmieniliście chyba znacznie wymiary? Nasz jest 2x mniejszy... icon_sad.gif
My wciąż wybieramy kafle do łazienek na piętrze - za duży wybór. icon_smile.gif Kończymy prace związane z g/k - jeszcze tylko kuchnia. Salon i jadalnia już zrobione. Poześlę zdjęcia.
Pozdrawiam


dzieki!
tak, to ten na parterze! troszke zmienilismy dol: zrezygnowalismy z sauny, a w miejscu gdzie byla sauna z wc mamy dwa pomieszczenia: wc i kotlownie z wejsciem z garazu, zalezalo nam na jeszcze jednym pokoju, tzw. "pokoju dla dziadkow" icon_wink.gif pralnie wydzielilam sobie na gorze z pokoju goscinnego, dodam fotki, jak to wszystko sie skonczy! a rzuty zamiescilam w ktoryms poscie wyzej!
ten pokoj dla dziadkow to z pom. gospodarczego niestety... zrobilismy tam normalne okno i drzwi na taras. Edytowano przez piegoosek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...