Skocz do zawartości

Podlaczenie kaloryfera,


mirekjj

Recommended Posts

Witam,

Z uwagi na to, że przy zakupie mieszkania zrobilem duży błąd i kazalem zlikwidowac grzejnik ktory w planie był przypisany w przedpokoju (mialem zrobic szafe na buty) jestem zmuszony wrócic do pierwotnego planu i wlasnie tam zamontowac kaloryfer,

Chcialbym przedluzyc instalacje z malego pokoju rurą alupex, puszcze ja w scianie, z tym akurat żaden problem.

Pisze panowie do was, bo jedyny problem jaki napotkalem, to nie wiem jaki trójnik zapodać do tych jak ja to nazywam "rurek ozdobnych" , poniżej przesylam zdjęcie i prosze podpowiedziec, jak zrobic to najprościej aby dolożyć do tej złączki ktora mam oryginalnie wyjdzie na PEX.

Prosze o pomoc, jesli uda mi sie to zrobić, po podpowiedziach od Państwa, napewno wstawie tutaj fotki z efektem koncowy.

Prosze o porady!!

wygląda to tak:


Prosze o pomoc.
Link do komentarza
Na odległość nie da się skonfigurować zestawu przyłączeniowego, zwłaszcza że w sklepach asortyment elementów bywa mocno ograniczony i na miejscu trzeba kombinować, jak dopasować poszczególne części (średnica rur, i gwintu, długość "wstawki" itd.).

Najprościej dobrać zestaw lutowany - wystarczy trójnik, kawałek rurki i końcówka gwintowana. W podłączeniu zaciskanym trzeba uwzględnić długość trójnika (aby zmieścił się miedzy podłoga a istniejącym podłączeniem do grzejnika z pewnym zapasem) a odgałęzienie musi mieć gwint dostosowany do złączki dla rur PEX np. poprzez przejściówkę z rurą miedzianą. Asortyment kształtek dostępny jest na stronach hurtowni, ale w praktyce elementy dobiera się na miejscu z uwzględnieniem wymagań wymiarowych podłączenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...