Skocz do zawartości

Remont garażu, odpadająca farba, próg wjazdowy


Recommended Posts

Witam zarówno w wątku jak i na forum ( pierwszy post ) icon_smile.gif Otóż mam pewien problem w garażu, jakiś mądry człowiek budująć mi pod blokiem 2 rząd garaży wziął byle kogo i betonowy garaż otynkował i na moje nieszczęście pomalował. Po 5 latach farba zaczęła odpadać a na górze razem z tynkiem ( to akurat nie problem ) . Problem jest w tym, że farba odpada falami i co roku staram się ten garaż wyszorować z użyciem jakiegoś tam środka, po 2 latach odpada już mniej, ale dalej sporo. No i chciałbym się tego problemu pozbyć, może macie jakiś sposób jak najlepiej tę farbę zedrzeć z tych ścian ( nie chcę jej tam nigdy więcej mieć ) ? 2 Sprawa to myślę nad tym, czy nie wyłożyć zamiast tego całego garażu taką lekką pianką ( nie wiem czemu to się nazywa pianka bo zachowuje się jak zwykłe tworzywo ). Jest biała, wytrzymała, względnie tania i możnaby wyłożyć nią wszystkie ściany, po prostu wbić kołki i przykręcić, co sądzicie o takim rozwiazaniu ? Trzecia sprawa to potrzuję progu do wjazdu do garażu, bo w tym momencie jest tam taka parocentymetrowa różnica poziomów, czy jest może jakaś firma robiąca gotowe takie progi podjazdowe? A jeżeli nie to czy taki amator jak ja jest w stanie taki próg wylać a jeżeli tak to czym i w jaki sposób? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, czekam z niecierpliwością icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie mam pojęcia czego tam użyto, bo malowali to Ci spece icon_smile.gif Wiesz, to nie musi być usunięte do zera. Głównie mi zależy na tym żeby to możliwie jak najmniej odpadało, jakby się udało zmyć to cud. No i przy ew. wyłożeniu garażu pianką chcę zrobić co mogę, żeby to jak najlepiej przygotować.
Link do komentarza
Faktycznie, masz blade pojęcie o budowlance, bo z przedstawionego opisu niewiele można wywnioskować. Poszukaj lepiej na miejscu kogoś obeznanego z tematem, kto przynajmniej doprecyzuje o co Ci chodzi.

Farba może odpadać z wielu powodów, a z dużym prawdopodobieństwem przyczyną może być brak wentylacji garażu skutkujące wykraplaniem się pary wodnej i cyklicznym jej zamarzaniem i rozmarzaniem.
Link do komentarza
Dobra, to spróbuję to opisać jeszcze raz z jedną ważną zmianą, bo garazu nie widziałem rok i coś mi się dość mocno pomyliło. Tam nie ma tynku ! :P i nie wiem jak wpadłem na to, że tam był. Jeszcze raz, sprawa wygląda tak, że ktoś dał chyba jakiś lipny podkład pod farbę ( odpada razem z czymś podobnym do piasku ) i teraz co roku odpada mi ta farba w postaci takich wilgotnych wiórów. Od 2 lat co roku staram się szorować ten garaż, aby jakieś części tego odpadały i rzeczywiście tylna ściana garażu jest już prawie tej farby nie ma, ale z pozostałych 2 ścian nic wcześniej nie odpadało, dopiero teraz powoli zaczyna. Trochę nie chce mi się czekać, aż to wszystko poodpada samoistnie i chciałem użyć jakiegoś środka, czy może Wy macie jakiś patent, którym możnaby tę farbę jakoś usunąć. Nie wiem kto i czym tam malował, to było lata temu i wtedy wszystko wyglądało jak najbardziej ok. Może jednak uda Wam się coś z tego wydłubać ? Na miejscu nie spotkałem nikogo sensownego, a to dalej odpada i zaczyna się to robić irytujące, bo co się tam posprząta to za chwile jest śmietnik. Dodatkowo w 1 poście pisałem o progu wjazdowym, macie jakieś pomysły ? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Może to farba olejna ? icon_smile.gif z metalowych framug usuwałem ją opalarką - ze ścian nie próbowałem ;)
Ciężko radzić jak się nie "widzi" - może zrób zdjęcie komórką i podjedź do jakiegoś sklepu z farbami - moze sprzedawca doradzi ci jakiś rozpuszczalnik albo metodę ?

A jak masz parę cm progu to ja bym użył na twoim miejscu gotowego betonu B20 - w marketach po 8 zł/25kg - tylko wody dodajesz i masz gotowe. Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wiesz co myślałem o tym, żeby to wyłożyć taką pianką którą wykańczam łóżka chowane pod sufit, ale jednak to się nie nadaje ( nazwy dokładnie nie pamiętam, ale minusem jest to, że po jakimś czasie jednak widać było na niej wgniecenia), ale jeżeli możesz mi jakiś materiał polecić, to chętnie się dowiem. A co do grubości, nie mam pojęcia, to ma tylko zakryć te ściany i zapewnić to, aby to nie odpadało i nie brudziło mi garażu, myślę, że w okolicach 6mm to powinno starczyć, żeby to porządnie przykręcić do ściany. Edytowano przez Escudo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Pianką tapicerską to byś najprawdopodobniej zagrzybił ściany odcinając im wentylację a pozostawiając dostęp dla wilgoci.
Możesz te ściany okleić normalnym styropianem lub jego trochę twardszą wersją przeznaczoną na podłogi czy dach.
Możesz w wariancie estetycznym postawić przed-ścianę z profili do suchej zabudowy, wypełnienie zrobić ze styropianu elewacyjnego, a samą ściankę "obić" albo płytami MFP albo płytami gipsowo-włóknowymi.
To wszystko na koniec pomalować już taką farbą jaka Ci będzie pasowała.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...