Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

działka rolna a studium zagospodarowania


Ofca76

Recommended Posts

Witam,

kupiliśmy działkę rolną-jest super, razem z nami zrobiło to 60 osób, ponieważ właściciel pola podzielił działki geodezyjnie i sprzedał osobno. Niestety w gminie jest tylko studium, w którym ten teren przeznaczony jest pod zabudowę jednorodzinną i nie wiadomo kiedy zostanie uchwalony plan. Teren będzie jeszcze w tym półroczu zbrojony i tu zaczynają się schody. Czy ktoś zna jakąś możliwość uzyskania warunków zabudowy na takim terenie, być może ktoś z Państwa był w takiej sytuacji? Na pewno o warunki zabudowy wystąpi co najmniej 20 osób. Najbliższe zabudowania są oddalone o jakieś 300 m od całego terenu, czy mogę mieć nadal nadzieję, że uda mi się w tym roku zacząć budowę? W gminie ustaliłam, że na pewno w tym roku nie zostanie uchwalony plan dla tej miejscowości.
pozdrawiam
Link to postu
Są 2 sposoby, które teraz przychodzą mi do głowy:
1. Jeżeli działka ma dostęp do drogi publicznej, a w odległości 3 długości szerokości frontowej działki znajdują się zabudowania- nie powinno być problemu z uzyskaniem warunków zabudowy . Dużym ułatweiniem w tej sytuacji jest również klasa ziemi poniżej IV i dostęp do mediów, prąd, woda /studnia, kanaliza/szambo/przydomowa oczyszczalnia tzw.POŚ. Rozumiem że w pobliżu nie ma zabudowy, należy więc czekać aż po kolei będą powstawały domy wg.w/w zasady aż położenie działki będzie spełniało warunki. Wystarczy że sąsiednia zabudowa będize w stanie surowym zamkniętym.
2. Ustalić jakie jest śrdnie gospodarstwo rolne w danej gminie- wydzierżawić ziemię do tej wielkości ( może być w innym miejscu aby w tej samej gminie) i wystąpić o zabudowę siedliskową na swoje potzreby jako rolnika lub wiem że robią również tak, że gospodarz który ma właściwą ilość ziemi występuje o warunki zabudowy na czyjąś działkę (nie musi być wcale właścicielem), a po ich otzrymaniu zwraca się o przeniesienie warunków na np. właściciela działki.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Tiaaaa... jedna maszyna... parę dni temu widziałem tę NOWINĘ!!!   NAWET 5 KM DZIENNIE Może jeszcze da się kupić i drugą... to będzie 10 km!!! DZIENNIE!!!  rocznie ze 3000 km... A co z sobotami i niedzielami?   Także, ten... tego... SPOKO LUZIK   Ciekawe ile takich maszyn dałoby się kupić za kasę otrzymaną za sprzedaż uprawnień do emisji CO2, na przykład za 1% za rok 2021 ( 5,6 mld euro ), czyli za 56 mln euro...     I będzie postępować... ocieplenie Ziemi następuje, bo cyklicznie od zawsze zmieniają się ery ciepłe i zlodowacenia... akurat teraz ociepla się, a za paręset lat znowu nastąpi oziębienie... Działania cywilizacyjne homosapiensów tylko przyśpieszają tempo ocieplenia... Zaraz walnie kryzys energetyczny, zabraknie internetu, żarcia, ciepła do przetrwania homosapiensów i Ziemia wróci do swoich NORMALNYCH działań... odetchnie jak po dinozaurach... coś tam przetrwa...
  • Przecież możesz termomodernizację robić etapami i właśnie jest szansa na ocieplenie ganku.    Chyba nie do końca.  Wolisz płacić ciągle za gaz znośnie, a możesz zmniejszyć na stałe  te rachunki przerzucając pieniądze w ocieplenie. Ocieplenie od wewnątrz nić nie da,  zafiksowałeś się i tyle.
  • A wiesz, że dotację w programie "czyste powietrze", można dostać tylko raz? Na przykład na wymianę pieca, okien i fotowoltaikę? I nie każdego stać, na to żeby do tego, jeszcze wpakować 40 klocków w ocieplenie domu?   Możemy tak sobie odbijać piłeczkę, ale naprawdę to przemyślałem i wiem że najlepiej by było wpakować 20 cm styropianu na cały dom, ocieplić fundament i dach, a potem wymienić piec gazowy na pompę ciepła, skoro mam fotowoltaikę... Ale jakoś nie mogę tych numerków lotka trafić, więc uznaję, że skoro zimno w domu nie mam,  rachunki za gaz są znośne, a ganek i tak będę wybebeszał z boazerii, to mogę przy tej okazji zainwestować parę groszy więcej, w ocieplenie, żeby mi buty nie zamarzały. I dlatego pytałem o ocieplenie ganka, a nie "ile dać styropianu od zewnątrz" Ale i tak, dziękuję za zainteresowanie  
  • A wiesz, że są dotacje do ociepleń?  Ze względu na drogi opal koszty izolacji budynku bardzo szybko się odzyskuje.   Powstało założenie energetyczne, że trzeba nas kroić, buduje się na naszych oczach wielki monopol, więc przy spalaniu każdego z paliw zacznie się  sztucznie utrzymywane ceny na podobnym poziomie, może przeciwdziałać temu jedynie ograniczając zużycie porządną termomodernizacją, to jest kluczowe do płacenia mniejszego haraczu.     
  • Spoko. Podać Ci numer konta? Gdyby miało mnie być stać na ocieplenie całego domu w najbliższym dziesięcioleciu, to nawet bym nie pytał o ocieplanie od środka. Więc tak. Jestem zdrowy.... Tylko biedny
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...