Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

działka rolna a studium zagospodarowania


Recommended Posts

Witam,

kupiliśmy działkę rolną-jest super, razem z nami zrobiło to 60 osób, ponieważ właściciel pola podzielił działki geodezyjnie i sprzedał osobno. Niestety w gminie jest tylko studium, w którym ten teren przeznaczony jest pod zabudowę jednorodzinną i nie wiadomo kiedy zostanie uchwalony plan. Teren będzie jeszcze w tym półroczu zbrojony i tu zaczynają się schody. Czy ktoś zna jakąś możliwość uzyskania warunków zabudowy na takim terenie, być może ktoś z Państwa był w takiej sytuacji? Na pewno o warunki zabudowy wystąpi co najmniej 20 osób. Najbliższe zabudowania są oddalone o jakieś 300 m od całego terenu, czy mogę mieć nadal nadzieję, że uda mi się w tym roku zacząć budowę? W gminie ustaliłam, że na pewno w tym roku nie zostanie uchwalony plan dla tej miejscowości.
pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są 2 sposoby, które teraz przychodzą mi do głowy:
1. Jeżeli działka ma dostęp do drogi publicznej, a w odległości 3 długości szerokości frontowej działki znajdują się zabudowania- nie powinno być problemu z uzyskaniem warunków zabudowy . Dużym ułatweiniem w tej sytuacji jest również klasa ziemi poniżej IV i dostęp do mediów, prąd, woda /studnia, kanaliza/szambo/przydomowa oczyszczalnia tzw.POŚ. Rozumiem że w pobliżu nie ma zabudowy, należy więc czekać aż po kolei będą powstawały domy wg.w/w zasady aż położenie działki będzie spełniało warunki. Wystarczy że sąsiednia zabudowa będize w stanie surowym zamkniętym.
2. Ustalić jakie jest śrdnie gospodarstwo rolne w danej gminie- wydzierżawić ziemię do tej wielkości ( może być w innym miejscu aby w tej samej gminie) i wystąpić o zabudowę siedliskową na swoje potzreby jako rolnika lub wiem że robią również tak, że gospodarz który ma właściwą ilość ziemi występuje o warunki zabudowy na czyjąś działkę (nie musi być wcale właścicielem), a po ich otzrymaniu zwraca się o przeniesienie warunków na np. właściciela działki.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...