Skocz do zawartości

Zmiana pozwolenia na budowę


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowa na forum więc proszę mi wybaczyć jeśli pytanie wyda się banalne:)
otóż kupiłam działkę, do której była już gotowa cała dokumentacja z pozwoleniem na budowę włącznie. Żadne prace jeszcze nie zostały wykonane. Chciałam anulować pozwolenie, gdyż na początku nie byłam przekonana do projektu domu wybranego przez poprzednich właścicieli. Jednak moja życiowa sytuacja się zmieniła i zależy mi na czasie i jak najszybszym rozpoczęciu budowy. Już się nawet przekonałam do tego projektu, jednak bardzo zależy mi na tym, żeby dom odsunąć od drogi możliwie daleko (oczywiście tak, aby zmieścił się w pasie zabudowy). Czy jest możliwa taka zmiana? I jak długo się czeka na zmianę pozwolenia na budowę? Czy cała dokumentację należy wykonać od nowa czy niezbędne będzie tylko kilka poprawek?
Proszę o odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Taka zmiana wymaga przedstawienia projektu zastępczego i uzyskania nowego pozwolenia na budowę. Jak długo będzie trwała zamiana, zależy od przychylności i sprawności urzędników.



Bardzo dziękuję
rozumiem, z tym, że ja projektu samego domu nie zamierzam zmieniać, chciałam go tylko przesunąć o kilka metrów. Taki projekt zastępczy wykonuje architekt, który adaptował pierwotny projekt? I czy muszę "od nowa" kompletować wszystkie dokumenty niezbędne do pozwolenia na budowę czy sam projekt zastępczy i wniosek wystarczy?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Chciałam anulować pozwolenie, gdyż na początku nie byłam przekonana do projektu domu wybranego przez poprzednich właścicieli. Jednak moja życiowa sytuacja się zmieniła i zależy mi na czasie i jak najszybszym rozpoczęciu budowy. Już się nawet przekonałam do tego projektu, jednak bardzo zależy mi na tym, żeby dom odsunąć od drogi możliwie daleko (oczywiście tak, aby zmieścił się w pasie zabudowy). Czy jest możliwa taka zmiana? I jak długo się czeka na zmianę pozwolenia na budowę? Czy cała dokumentację należy wykonać od nowa czy niezbędne będzie tylko kilka poprawek?
Proszę o odpowiedź icon_smile.gif




Cytat

Bardzo dziękuję
rozumiem, z tym, że ja projektu samego domu nie zamierzam zmieniać, chciałam go tylko przesunąć o kilka metrów. Taki projekt zastępczy wykonuje architekt, który adaptował pierwotny projekt? I czy muszę "od nowa" kompletować wszystkie dokumenty niezbędne do pozwolenia na budowę czy sam projekt zastępczy i wniosek wystarczy?


ollla85 to w końcu zmieniasz czy nie bo widzę,że jeszcze nie wiesz o czym piszesz i co faktycznie chcesz zmienić.
Link do komentarza
Kolego
la donna e mobile
Cytat

Chciałam anulować pozwolenie, gdyż na początku nie byłam przekonana do projektu domu wybranego przez poprzednich właścicieli. Jednak moja życiowa sytuacja się zmieniła i zależy mi na czasie i jak najszybszym rozpoczęciu budowy. Już się nawet przekonałam do tego projektu, jednak bardzo zależy mi na tym, żeby dom odsunąć od drogi możliwie daleko




na mój gust, jeżeli nie narusza WZ/MPZP (art 36a PB) to jest zmiana nieistotna, wpis projektanta, dokumentacja powykonawcza i chwatit
Link do komentarza
działka znajduje się w terenie oznaczonym symbolami: od drogi powiatowej MR, dalsza część RP. "Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest działką położoną częściowo ok. 80-100 m od drogi w terenach budownictwa zagrodowego w pozostałej części w terenach upraw polowych. Działka jest wolna od jakiejkolwiek zabudowy. Wjazd na działkę odbywa poprzez zjazd ziemny z drogi powiatowej".
Załączam również zdjęcie mapki...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

działka znajduje się w terenie oznaczonym symbolami: od drogi powiatowej MR, dalsza część RP. "Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego jest działką położoną częściowo ok. 80-100 m od drogi w terenach budownictwa zagrodowego w pozostałej części w terenach upraw polowych. Działka jest wolna od jakiejkolwiek zabudowy. Wjazd na działkę odbywa poprzez zjazd ziemny z drogi powiatowej".
Załączam również zdjęcie mapki...
[attachment=16903:CAM00140.jpg]


Tylko,że na działce obok widać,że już stoi jakiś budynek czyli linia zabudowy jest ustalona poprzez ten budynek.
Jeszcze podaj co WZ i MPZP na temat linii zabudowy.
Link do komentarza
W planie zagospodarowania jest napisane, że pas zabudowy to 80 metrów od drogi, ponadto sąsiad 2 działki dalej (tego nie widać na powyższej mapce) umiejscowił dom mniej więcej na wysokości budynku oznaczonego na mojej mapce symbolem 3g...
Czy będę musiała wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę?
Link do komentarza
Cytat

W planie zagospodarowania jest napisane, że pas zabudowy to 80 metrów od drogi, ponadto sąsiad 2 działki dalej (tego nie widać na powyższej mapce) umiejscowił dom mniej więcej na wysokości budynku oznaczonego na mojej mapce symbolem 3g...
Czy będę musiała wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę?



Jeśli nie ma obowiązującej linii zabudowy to można budynek usytuować w dowolnym miejscu we wskazanym pasie zabudowy i nie jest istotne gdzie sąsiad ma budynek.

Zmiana lokalizacji budynku jest odstępstwem istotnym od warunków pozwolenia na budowę, nawet jeśli nowa lokalizacja budynku będzie spełniała warunki techniczne w zakresie odległości od granic sąsiednich działek i WZ - art. 36a ust.5 pkt. 1 PB, wymaga więc uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę, a w przypadku samowolnego dokonania takiego odstępstwa - wymaga przeprowadzenia postępowania naprawczego.


Pozdrawiam,
Eko-m2
Link do komentarza
Cytat

W moim przypadku linia zabudowy liczona jest od osi jedni ,



Linia zabudowy zawsze liczona jest od osi jezdni.
Jednak w tym przypadku mamy jeszcze inną sytuację. Bo cofnięcie budynku moze oznaczać wejście w "strefę oddziaływania" działek wydzielonych, położonych za sąsiedzkimi (działka Jolanty Krakowiak) A tamtych istniejący plan zagospodarowania nie uwzglednia, w sensie nie są naniesione istniejące na nich obiekty. To może oznaczać tylko jedno: wystąpienie o zmianę pozwolenia na budowę.
Link do komentarza
Dziś o tym jak wiele się zmieniło i jak wiele musi zmienić w biurokracji. Będzie o niekończącym się projekcie zwanym „pozwolenie na budowę”.

Cytat

W projekcie oryginalny potrzebne były pewne zmiany, architekt je naniósł, ja zaniosłem dokumenty do starostwa. Starostwo zażyczyło sobie zmian w zmianach. Architekt naniósł zmiany do zmian i znowu przejechałem się do urzędu. Przyjął mnie młody i bardzo miły oraz pomocny człowiek. Podał oryginalne projekty by podmienić problematyczną stronę.

Urzędnik powiedział, że jeszcze musze napisać podanie, po czym stwierdził, że sam je napisze, wydrukuje i tylko da mi je do podpisu. Zamarłem z wrażenia. Nie licząc tego, że sama procedura w mojej opinii jest zbędna to poziom obsługi petenta przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

Zatem byłem zupełnie nieprzygotowany na to co nastąpiło dalej. Urzędnik stwierdził, że teraz musze zanieść podanie do okienka podawczego i kiedy ono wróci to on się sprawą zajmie.
Mieszanka dość komiczna i pokazująca jakim przemianom podlega nasza biurokracja. Tak wiele się poprawia – zwłaszcza na szczeblu samorządowym, a jednak mentalność i organizacja pracy pozostają niezmienne.



Z linii frontu Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...