Skocz do zawartości

Żywice i farby na taras betonowy


Recommended Posts

Gość Technologia ciekawa, ale kosztow
Szukam na taras jakiejś alternatywy, ponieważ jak wiele osób mam problem z przeciekaniem a istniejące warstwy uszczelniające również nie odgrywają za dobrze swojej roli. Po przeczytaniu artykułu na temat posadzek wykonywanych z żywic rozpocząłem poszukiwania i oprócz tego, że ciężko jest cokolwiek znaleźć, to:

a. Znalazłem ofertę firmy sika, która proponuje różne warianty wykonania takiej posadzki na tarasie, między innymi:

- Zagruntowanie: 1 x Sikafloor
Link do komentarza
Cytat

Żywice poliuretanowe i epoksydowe oraz farby do betonu to jedna z możliwości wykończenia tarasu. Zobacz, czym się charakteryzują te materiały i jakie są ich rodzaje?



Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/16972-zywice-i-farby-na-taras-betonowy




podkreślę

jedna z możliwości wykończenia
a nie jedną z możliwości wykonania uszczelnienia jak pisze poprzednik
balkony wykonane żywicami bez odpowiedniego przygotowania są dość szybko kute bo G to daje .
amplituda temperatur sięgająca na przestrzeni roku ok 100 stopni Celsjusza , wilgotność względna i bezwzględna , parowanie a nie tylko uszczelnienie żeby deszczem nie zalało .


Cytat

Szukam na taras jakiejś alternatywy, ponieważ jak wiele osób mam problem z przeciekaniem a istniejące warstwy uszczelniające również nie odgrywają za dobrze swojej roli. Po przeczytaniu artykułu na temat posadzek wykonywanych z żywic rozpocząłem poszukiwania i oprócz tego, że ciężko jest cokolwiek znaleźć, to:

a. Znalazłem ofertę firmy sika, która proponuje różne warianty wykonania takiej posadzki na tarasie, między innymi:

- Zagruntowanie: 1 x Sikafloor



czyli Kolego nie kombinuj tego jako uszczelnienia tylko połóż to na odpowiednio przygotowany balkon bo inaczej szkoda kasy
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Witam

popieram przedmówce jak coś robić to robić to z głową i nie szukać kompromisów i taniości bo co jest tanie to jest drogie bo za 2-3lat temat wraca jak bumerang i pieniądze okazują się wyrzucone w błoto.

Co do możliwości wykończenia posadzki balkonów nie mam sensu żebym się powtarzał więc poniżej link do mojej propozycji wykończenia balkonów.

 

Edytowano przez D.Ruda VisBud Projekt (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...