Skocz do zawartości

Wykańczanie płyty OSB


Recommended Posts

Witam serdecznie.

W swoim domu do którego niedawno się zresztą wprowadziłem mam sufit wykonany z płyt OSB. Mój plan wykończenia sufitu jest następujący : zaprawa klejowa do płytek(elastyczny) z wtopioną siatką, na to jakiś podkład tynkarski, a na to struktura mineralna, aby całość wyglądała estetycznie. Czy takie wykończenie jest możliwe i nie będzie powodować pęknięć? Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam serdecznie.

W swoim domu do którego niedawno się zresztą wprowadziłem mam sufit wykonany z płyt OSB. Mój plan wykończenia sufitu jest następujący : zaprawa klejowa do płytek(elastyczny) z wtopioną siatką, na to jakiś podkład tynkarski, a na to struktura mineralna, aby całość wyglądała estetycznie. Czy takie wykończenie jest możliwe i nie będzie powodować pęknięć? Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi.


Wszystko ślicznie,ładnie tylko zapomniałeś o przeszlifowaniu całości papierem ściernym oraz o zagruntowaniu tzw warstwa kontaktową ,w innym razie wszystko Ci zleci na głowę.Siatki nie ma sensu dawać po całości, tylko ewentualnie na łączeniach,przed zagruntowaniem wszystkie nierówności na łączeniach wyrównaj bo po zagruntowaniu już nic nie zrobisz.
Co do pęknięć to nikt Ci nie zagwarantuje,jakieś mikro pęknięcia mogą się pojawić ale nie muszą.
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie.

W swoim domu do którego niedawno się zresztą wprowadziłem mam sufit wykonany z płyt OSB. Mój plan wykończenia sufitu jest następujący : zaprawa klejowa do płytek(elastyczny) z wtopioną siatką, na to jakiś podkład tynkarski, a na to struktura mineralna, aby całość wyglądała estetycznie. Czy takie wykończenie jest możliwe i nie będzie powodować pęknięć? Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi.



Widziałem podbitki z osb wykańczane tynkiem akrylowym...Na osb szedł najpierw grunt - cerplast ,dalej podkład gruntujący w kolorze tynku i dalej sam tynk akrylowy.
Jak zabezpieczali przed pękaniem łączenia płyt - nie zwróciłem uwagi.
Najważniejsze żeby przed zagruntowaniem cerplastem dobrze odtłuścić płyty.
Zaprawa klejowa do płytek położona bezpośrednio na osb - odpadnie. Twój sufit to nie ekspozytor w markecie icon_cool.gif .

Czy nie byłoby prościej przykręcić to tych osb zwykłych KG i dalej z górki ?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dodam ze styropian jest zrobiony z płyt OSB pociętych na półmetrowe kawałki i ułożony w romb.


Jeszcze nie słyszałem aby z płyt osb robiono styropian icon_eek.gif
Link do komentarza
Oj nie czepiać się zwykłe przejęzyczenie;p chodziło o sufit xD

Aha i jeszcze jedno. Bedzie problem jak wykonam stelaż pod ściane z osb ze stalowych profili do ścian z regipsów? Bo znajomy mi mówił, że musi koniecznie być z drewna, ale jakoś mnie nie przekonał. OSB będą grubości 12 i tylko z jednej strony
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Oj nie czepiać się zwykłe przejęzyczenie;p chodziło o sufit xD

Aha i jeszcze jedno. Bedzie problem jak wykonam stelaż pod ściane z osb ze stalowych profili do ścian z regipsów? Bo znajomy mi mówił, że musi koniecznie być z drewna, ale jakoś mnie nie przekonał. OSB będą grubości 12 i tylko z jednej strony


Na ten strop wystarczy jak przykleisz centymetrowy styropian.
Możesz dać spokojnie metalowy stelaż.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Tak się nie ciesz do przodu, a wiesz jak ten stelaż porządnie przykręcić do ściany? Poleciłbym Ci troszkę literatury na ten temat ,żebyś potem nie zakładał nowego tematu jak naprawić źle położony stelaż icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...