Skocz do zawartości

Samodzielny remont pokoju


Recommended Posts

Witam serdecznie.
Jako, że mam najdłuższe wakacje w swoim życiu, postanowiłem wykonać remont własnego pokoju, samodzielnie, aby zaoszczędzić. Praktycznie już wszystko mam zaplanowane, z grubsza materiały opatrzone. Mam zamiar zerwać z dwóch ścian panele, a następnie je pomalować. Są to już stare ściany (30+ lat), wcześniej były tapetowane i chyba czymś malowane ( dodatkowo problemem jest nieocieplony budynek + szczelne okna co daje nam różne naloty na ścianach, która można usunąć po skropieniu ścian jakimś środkiem zawierającym chlor). Na początek oczywiście wyczyszczę, wyskrobię sciany, uzupełnie ubytki po listwach, następnie zagruntuje, użyje gładzi polimerowej, podszlifuje, zagruntuje znowu i pomaluje. Teraz moje pytanie jest takie, czy czegoś nie pominąłem ? Czy nie jest konieczna jakaś siatka czy coś ? Zdemontowałem już panele i listwy... po nimi podejrzewam że jest jeszcze jakaś pozostałość tapety, która mimo zerwania zostawiła taką papierową warstwę, zacząłem to skrobać w niektórych miejscach dość łatwo schodzi ale gdzieniegdzie jest nie do zeskrobania. Pod tą warstwą są zeskrobane farby i dalej jakiś tynk, albo i sam beton nie mam pojęcia niestety. W tym temacie ekspertem nie jestem, ale uważam że każdy tego typu rzeczy powinien kiedyś sam zrobić. Mam nadzieję, że mogę liczyć na ew. pomoc w trakcie remontu .
Link do komentarza
resztki fabry i tapety ze ścian musisz dokładnie zeskrobać. jeśli na ścianach występują pękniecia tynku, przy nakładaniu gładzi zastosuj taśmę flizelinową (taką co stosuje się do łaczenia płyt k-g). zaplanowany przez ciebie remont nie jest dość skomplikowany technicznie więc napewno dasz rade icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...