Skocz do zawartości

Dziennik - dom z płaskim dachem


Recommended Posts

Witam,

Zebrałem się wreszcie do startu z dziennikiem. Poetą nie jestem, więc bedą tylko konkrety. Polskich znaków zdarza mi się nie uzywać więc od razu proszę o wyrozumiałość. Do rzeczy.

Budujemy dom piętrowy z płaskim dachem, na którym przewidziana jest mała dobudówka z kanapą i TV( mam nadzieje że tam mnie nikt nie znajdzie i będę mógł w spokoju mecz obejrzećicon_smile.gif Dach ma ok 130 m2 z czego ok 50 zamierzamy zagospodarować. Działka na której stoi dom ma 1200m2, 30x40m.
Link do wizualizacji domu poniżej.

Projekt domu

Prace nad projektem trwały ok pół roku. Dyskusje były bardzo burzliwe. Ja oczywiście chciałem zmniejszyć metraż, małżonka oczywiście zwiększyć. Jak już dopieła swego, stwierdziła, że nie będzie mi się mieszać w stan surowy i zajmie się wykończeniem. Tak więc obecnie jestem "królowcem" na budowie:).

Ekipe do SSO szukałem jakieś 2-3 miesiące przed rozpoczęciem budowy. Tak jak większość z was, otrzymałem wyceny różniące sie nawet dwukrotnie ceną, od 50 do 95 tys zł.


Edytowano przez tomcat (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam,


Budujemy dom piętrowy z płaskim dachem, na którym przewidziana jest mała dobudówka z kanapą i TV( mam nadzieje że tam mnie nikt nie znajdzie i będę mógł w spokoju mecz obejrzećicon_smile.gif Dach ma ok 130 m2 z czego ok 50 zamierzamy zagospodarować. Działka na której stoi dom ma 1200m2, 30x40m.


Cześć
Na tym dachu to masz dobry pomysł aby tam się zaszyć i nie tylko aby oglądać TV ale i z kolegami browarka wypić,czego mi na tym dachu brakuje to lądowisko i helikopter aby w razie W (jak żona namierzy) szybko się ewakuować icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Cześć
Na tym dachu to masz dobry pomysł aby tam się zaszyć i nie tylko aby oglądać TV ale i z kolegami browarka wypić,czego mi na tym dachu brakuje to lądowisko i helikopter aby w razie W (jak żona namierzy) szybko się ewakuować icon_lol.gif



Przemyśle zrobienie "wyjscia ewakuacyjnego" , coś w rodzaju jak strażacy mają. W razie "W" będzie zjazd po rurze icon_smile.gif

Walczę z dodawaniem zdjęć. Czy można dodać tak aby nie było miniaturki tylko całe zdjęcie? Czy musze wgrać na jakiś serwer zewnetrzny np.fotosik i podlinkować? Bo wolałbym od razu na forum.
Ktoś pomoże?

Cytat

Jedno pytanie ... a gdzie komin ?? rolleyes.gif



Jest jest, jakieś 6 m od nadbudówki na dachu.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Przemyśle zrobienie "wyjscia ewakuacyjnego" , coś w rodzaju jak strażacy mają. W razie "W" będzie zjazd po rurze icon_smile.gif

Walczę z dodawaniem zdjęć. Czy można dodać tak aby nie było miniaturki tylko całe zdjęcie? Czy musze wgrać na jakiś serwer zewnetrzny np.fotosik i podlinkować? Bo wolałbym od razu na forum.
Ktoś pomoże?


No z rura tez dobre rozwiązanie i tańsze od helikoptera icon_biggrin.gif
Zdjęcia lepiej dodawaj z serwera zewnętrznego bo jak zaczniesz dodawać bezpośrednio to braknie Ci pamięci ,zobacz ile masz na dole okna w którym piszesz posty.
Wybierz plik
Użyta przestrzeń dostępna dla załączników ..... MB z ...... MB

a wszystko masz opisane tu https://forum.budujemydom.pl/Dodawanie-zdje...roku-t6259.html
Link do komentarza
Chyba go aż tak nie hamują, skoro bierze się za budowę w sumie dojść dużego domu.
Ale pomijając dywagacje na temat zasobności portfela dom bardzo ładny i jakże różny od powszechnie stawianych.
Mnie się osobiście podobają płaskie dachy choćby ze względu na brak ograniczeń w zagospodarowaniu przestrzeni wewnątrz.
tomcat, napisz jeszcze w jakim regionie kraju się budujesz, bo jak powszechnie wiadomo nie wszędzie WZ pozwalają na budowę płaskich dachów
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Chyba go aż tak nie hamują, skoro bierze się za budowę w sumie dojść dużego domu.
Ale pomijając dywagacje na temat zasobności portfela dom bardzo ładny i jakże różny od powszechnie stawianych.
Mnie się osobiście podobają płaskie dachy choćby ze względu na brak ograniczeń w zagospodarowaniu przestrzeni wewnątrz.
tomcat, napisz jeszcze w jakim regionie kraju się budujesz, bo jak powszechnie wiadomo nie wszędzie WZ pozwalają na budowę płaskich dachów



Buduje na Mazowszu, okolice Piaseczna. Można tu budować płaskie. Ale w trakcie spotkań z projektantami widziałem projekty domów ktore były w dużej części z płaskim dachem, a projektowane były tam gdzie wymagany były dachy ze spadkiem nawet 30 procent. Tak więc najpierw spotkanie z projektantem, pokazać mu co się chce i dobry projektant podpowie czy poradzi sobie z "płaskim dachem" nawet gdy wymagane są skosy.

Racja, dom jest duży ( sam bym go zmniejszył min o 50m2 ) , ale przewiduję budowę na 2-3lata więc mam czas na optymalizowanie kosztów i zarabianie na nieoczekiwane wydatki:)
Wieczorem wkleje fotki fundamentów. Dzieki za pomoc .

Działka



wykop


Zbrojenie ław




w góre



Edytowano przez tomcat (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Wiesz domu duzy to dom fajny, generalnie teraz jest taka technologia że możesz go mieć taniego w utrzymaniu więc czemu nie , z tym że technologia niestety na razie sama tych m2 nie sprząta za darmo i jezeli jakś Wiera tudzięż Galina tego nie posprząta to można się zajechac , ale tym sie na razie nie przejmuj icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Na budowie tydzień minął, chłopaki zasypali fundamenty, wypuścili druty na ścianach żelbetowych no i najważniejsze zalali chudym betonem płytę. W międzyczasie robią drenaż ( zwykła rura drenażowa owinięta geowłókniną 150g , obsypana żwirem), niestety mam wodę ok 30-40 cm poniżej posadowienia fundamentów więc przy wysokim stanie wód może podchodzić wyżej. Przywieziona została też silka e24 ( 3,76 brutto z dostawą ok.Piaseczna), no i jest trochę popękanych. Sprzedawca stwierdził że można napisać reklamację co też uczyniłem i czekam na finał postępowania.
Zastanawiam się też, czy teraz ocieplić fundament z zewnątrz xps-em. Obawiam się zniszczenia górnej części podczas prac na budowie.
Poniżej fotki z wczoraj.



Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...