Skocz do zawartości

Skuwanie tynków wapiennych


Recommended Posts

Witajcie
Ekipa zabrała się do roboty i w moim nowym nabytku z 68 roku gdzie występował jeszcze tynk wapienny (nie cementowo wapienny) zaczęli skuwać przy użyciu młota do skuwania. Efekt tego jest taki, że tyn odpadł ładnie ale razem z częściami cegieł po prostu zostały uszkodzone. Mnie to podchodzi pod druta bo cegły powinny zostać takie jak były, czy się mylę? Z góry dzięki za porady.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witajcie
Ekipa zabrała się do roboty i w moim nowym nabytku z 68 roku gdzie występował jeszcze tynk wapienny (nie cementowo wapienny) zaczęli skuwać przy użyciu młota do skuwania. Efekt tego jest taki, że tyn odpadł ładnie ale razem z częściami cegieł po prostu zostały uszkodzone. Mnie to podchodzi pod druta bo cegły powinny zostać takie jak były, czy się mylę? Z góry dzięki za porady.


Nie rozumiem Twojego pytania. Zbijałeś tynk bo zapewne chcesz położyć nowy, tak? więc jaki problem z uszkodzeniami cegieł?
Wytłumacz mi na nasze co to znaczy ,że podchodzi Ci pod druta?
Link do komentarza
Cytat

Wytłumacz mi na nasze co to znaczy ,że podchodzi Ci pod druta?



drut to dla mnie druciarstwo, jak zlecam skucie tynku to tynku a nie przy okazji niszczenie cegieł to mam na myśli. Przez takie ich podejście obawiam się, że pójdzie więcej tynku a powierzchnia ścian znaczna bo ponad 1100m2
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

drut to dla mnie druciarstwo, jak zlecam skucie tynku to tynku a nie przy okazji niszczenie cegieł to mam na myśli. Przez takie ich podejście obawiam się, że pójdzie więcej tynku a powierzchnia ścian znaczna bo ponad 1100m2


To ja znam takie powiedzenie jak za młodu chodziło się z długimi włosami to u mnie co niektórzy mówili "że chodzisz jak druciarz" icon_lol.gif A jaki tyn na to będziesz kładł? Problem może być większy aniżeli te skute cegły w nierówności ściany.
Link do komentarza
Cytat

To ja znam takie powiedzenie jak za młodu chodziło się z długimi włosami to u mnie co niektórzy mówili "że chodzisz jak druciarz" icon_lol.gif A jaki tyn na to będziesz kładł? Problem może być większy aniżeli te skute cegły w nierówności ściany.




To faktycznie można było się nie zrozumieć icon_smile.gif Będę kładł tynk cementowo wapienny bez żadnych gładzi itp, oczywiście wcześniej powierzchnię opłuczę z pyłu i zagruntuję.

Oto efekt skuwania mojej ekipy, chyba nie tak to powinno wyglądać?

Link do komentarza
Gość mhtyl
No ,widziałem ładniejsze ściany po skuciu tynku icon_biggrin.gif Ale ,że aż tak mocny jest ten tynk wapienny ,że ekipa używa młotu udarowego? Już teraz nic nie poradzisz, musisz położyć tynk i tyle ,ale jest jedno pocieszenie ,że przez te dziury i wgłębienia będzie miał lepsza przyczepność icon_biggrin.gif a tan na serio to uważam że zbyt dużej straty finansowej nie poniesiesz przy tynku cementowo-wapiennym co innego gdybyś tynkował gotowa zaprawą lub jakimś tynkiem maszynowym to wtedy koszta by były znaczne .
Link do komentarza
Cytat

przez te dziury i wgłębienia będzie miał lepsza przyczepność



Dokładnie. Poza tym, skoro cegły poodpadały, to znaczy, że są (były) slabsze od starego tynku i nowy tynk odpadł by z nimi.
A koszty - różnica niewielka. Uważam, że inwestor to typowa maruda, gotowy pieniaczyć się o byle łajno.
Link do komentarza
Cytat

Ewidentnie Panowie się spieszyli ,ale na ich obronę mogę powiedzieć to że, w tych murach cegły wapienno-piaskowe uległy większej degradacji w partii dolnej ścian ,czyli są już słabsze mniej wytrzymałe ,skuwacze używali tej samej mocy w młotku do skuwania całej ściany ,więc dłuto topiło się w dolnych warstwach cegieł łatwiej ,ciężko było im odróżnić czy kują jeszcze tynk czy już cegły ,te cegły wapienno-piaskowe częściowo zlasowały się na skutek wilgoci .



generalnie mają termin do końca tygodnia na skucie całości bo coś za wolno to szło, jutro dostaną instrukcje jak używać przyrządu do skuwania. Odnośnie wilgoci to nie ma tam wilgoci pod tym względem budynek jest idealny cegły zostały zniszczone bo przyrząd był przykładamy pod katem prostym a nie na skos niestety. Może i jestem upierdliwy ale irytuje mnie takie podejście do pracy. Ja jak coś robię to zawsze to robię na 100% albo nie robię wcale.
Link do komentarza
Cytat

generalnie mają termin do końca tygodnia na skucie całości bo coś za wolno to szło, jutro dostaną instrukcje jak używać przyrządu do skuwania. Odnośnie wilgoci to nie ma tam wilgoci pod tym względem budynek jest idealny cegły zostały zniszczone bo przyrząd był przykładamy pod katem prostym a nie na skos niestety. Może i jestem upierdliwy ale irytuje mnie takie podejście do pracy. Ja jak coś robię to zawsze to robię na 100% albo nie robię wcale.



Chyba każdy z branży budowlanej /zresztą chyba też każdej innej/ nie chciałby mieć do czynienia z takim upierdliwym inwestorem.

Założę się, że przez Twoją inwestycje przewinie się dość sporo brygad i każdej będziesz miał wiele do zarzucenia



Link do komentarza
Cytat

Chyba każdy z branży budowlanej /zresztą chyba też każdej innej/ nie chciałby mieć do czynienia z takim upierdliwym inwestorem.

Założę się, że przez Twoją inwestycje przewinie się dość sporo brygad i każdej będziesz miał wiele do zarzucenia



Czy wymaganie jakości w polsce jest upierdliwością? Takie mamy standardy?
Link do komentarza
Cytat

Czy wymaganie jakości w polsce jest upierdliwością? Takie mamy standardy?




Już rozumiem ... jak Ktoś pisze POLSKA z małej litery - to pewnie znaczy, że

napatrzyłeś się zapewne na prace za granicą i teraz sie mądrzysz tutaj, udając wszystkowiedzącego inwestora, który nawet instrukcje obsługi maszyn podsyła głópiej nic nieumiejącej brygadzie....
Link do komentarza
Cytat

Już rozumiem ... jak Ktoś pisze POLSKA z małej litery - to pewnie znaczy, że



piszę z małej litery z braku szacunku do tego wyrazu na p, ale mniejsza z tym, nie napatrzyłem się na ekipy za granicą po prostu płacę wymagam prosta zależność. Tak samo jakbym oddał auto do myjni a odebrał brudne.
Link do komentarza
Cytat

Czy wymaganie jakości w polsce jest upierdliwością? Takie mamy standardy?

Cytat

piszę z małej litery z braku szacunku do tego wyrazu na p, ale mniejsza z tym,


Niestety nie mam przyjemności dalej tu pisać, usunąłem wcześniejszego posta,nie darzę sympatią ludzi kalających własne gniazdo .


Mam nadzieję że krzysiek82 zostanie niestety zbanowany ! Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

piszę z małej litery z braku szacunku do tego wyrazu na p, ale mniejsza z tym, nie napatrzyłem się na ekipy za granicą po prostu płacę wymagam prosta zależność. Tak samo jakbym oddał auto do myjni a odebrał brudne.


Nie wiem co mnie powstrzymuje przed napisaniem "k...s" wielką literą.
Link do komentarza
Cytat

I jak ty biedaczku będziesz żył w tym kraju, którego szacunkiem nie darzysz tylko wymagania masz do jego obywateli.


Zresztą gramatyka języka ojczystego tez tak jakby obca mu była.
Może w szkole płacił i wymagał... żeby poziomu wiedzy zbytnio nauczyciele nie weryfikowali.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Niestety nie mam przyjemności dalej tu pisać, usunąłem wcześniejszego posta,nie darzę sympatią ludzi kalających własne gniazdo .


Mam nadzieję że krzysiek82 zostanie niestety zbanowany !


Pomoc,pomocą , pisanie z małej litery i bez polskich znaków można przeboleć (bo są ku temu rożne wytłumaczenia) ale podejścia takiego do swojego kraju NIE icon_exclaim.gif i jeżeli nie dostanie bana to na pewno upomnienie.
Link do komentarza
Cytat

piszę z małej litery z braku szacunku do tego wyrazu na p, ale mniejsza z tym, nie napatrzyłem się na ekipy za granicą po prostu płacę wymagam prosta zależność. Tak samo jakbym oddał auto do myjni a odebrał brudne.




zależność bardzo słuszna ,
ale
jest jeszcze jedna

może płacisz za kucie nie za pieszczoty a wymagasz ściany wypieszczonej icon_biggrin.gif

przy okazji na zdjęciu to nie cegła tylko cegła silikatowa , a to drobna różnica - w kuciu też
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...