Skocz do zawartości

jaki kształt dachu dla domu parterowego


Recommended Posts

Cytat

Irbis - taka hacjenda to jaki koszt ? Tylko w złotych bym prosił - chyba, że za dużo zer - to w euro podaj ;) Bo mi też się podoba :(


Hmm, to tylko inspiracja mojego pomysłu. Oryginał wyszedł coś koło dwóch razy większy, plus półokrągła, przeszklona jadalnia z tyłu, od ogrodu. Jak wam się podoba to co pokazałem kiedy nie ma tu nawet połowy tego, co mnie urzeka...
Ciekaw jestem co Wy na to (ten sam budynek i odrobinę więcej drewna):


Link do komentarza
Cytat

Trzeba powiedzieć że strzecha nie do każdego budynku, lub każdej lokalizacji pasuje.
Nie wyobrażam sobie strzechy na osiedlu domków - bardziej jako charakterystyczny, nadający ton element krajobrazu...






Nie mam domu w osiedlu domków, tylko w rozrzuconej zabudowie, też nie wiem czy WZ pozwalałyby na takie pokrycie

Ale wiem jedno ...

cholernie mi się to podob
a
Link do komentarza
Cytat

Solange strzecha odpada - irbis niech się wypowie - 25' wizualnie wygląda ok. Ale łatwiej by było gdybyś Adzia wspomniała jaką kwotę chcecie przeznaczyć na budowę domu.
Jako ze siedzisz w sanitarce - wiesz jaki jest kąt układania rur i wiesz pewnie gdzie bedziesz miała glówny pion - więc sobie zmierz odległości i zastanów się czy czasem ci nie wyjdzie pion 70cm pod pow. podłogi + do tego ujście do szamba/kanalizacji..

Szczerze powiem, że te kolumny przy tym daszku pasują jak pięśc do nosa - po prostu przytłaczają. A może by tak złamać bryłę i zamiast C dać w kształcie Z ?

Wtedy można by wzdłuż garażu wysunąć daszek i dać kolumny do wejścia , łamiecie ten dłuugi korytarz, wydłużacie pomieszczenie biura, albo robicie miejsce w korytarzu na szafę z ubraniami, w kuchni zyskujecie okno od chyba wschodu ? Więc rano przy śniadaniu masz słonecznie i widno...


UPs nadpisała się spodnia warstwa - ale chyba wiecie o co mi chodzi ?;)



Jeśli chodzi o kwotę to nie mamy jakiejś górnej granicy. To nie znaczy, że mamy forsy bez ograniczeń i że nie będziemy szukać oszczędności dla takiego układu.
Mówisz, że te kolumny tu nie pasują?
Nie bardzo mogę zrozumieć co proponujesz w zmianie układu, czy możesz nakreślić i załączyć?
Dzięki
Link do komentarza
Cytat

Mówisz, że te kolumny tu nie pasują?



Pasują nie pasują - pojecie czysto subiektywne.
Być może "uprzedzenie" w tym zakresie spowodowane jest, dość powszechnym widokiem "pseudo dworków".

Nie mniej jednak w wielu bryłach (+ ogólnym wykończeniu) może to być niewątpliwą ozdobą budynku, ale całość musi współgrać.

Jak dla mnie to propozycja tej bryły jest trochę "kanciasta" - a może złagodzić to wolim oczkiem, nad kolumnowym gankiem ?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chodzi o kwotę to nie mamy jakiejś górnej granicy.



Nie zebym sie znowu czepiala... ale sie przyczepie icon_wink.gif

Radzilabym taka kwote przyjac, bo powiecie projektantowi, albo nie daj Bog panom z firmy budowlanej "nie mamy gornej granicy", to juz oni sie postaraja, zeby wysrubowac ceny do maksimum.

Chyba, ze bedziecie miec satysfakcje z posiadania najdrozszego domu w okolicy, chociaz mozna go bylo postawic za polowe ceny icon_smile.gif
Link do komentarza
Zmieniłam nieco rozkład pomieszczeń. Widzę w tym kilka plusów:
- łazienka dzieci, wc i kuchnia mają 1 szacht wentylacyjny,
- garderoba zamieniona z naszą łazienką, co daje okna na długiej ścianie po prawej,
- większy, otwarty i widny hol przy wejściu z wiatrołapu
- kominek w salonie przeniesiony do rogu ma teraz wspólny szacht z grilem na zew.
- zmniejszyłam pow. domu o 3 m2,
- pom. gosp. o normalnym kształcie,
- i najważniejsze: prawa część domu nie jest już tak wysunięta do przodu jak była. Wysunięta jest tylko o 1,8m i mozna tu zrobić kopertowy dach z zadaszonym gankiem, jak w załączniku.
Minus to więcej zawijasów w korytarzu do pokojów dzieci. Ale i tak uważam, że plusów jest więcej.

poprawiony_rzut.pdf

szkic.pdf

poprawiony_rzut.pdf

szkic.pdf

Link do komentarza
Gość mhtyl
Ja zacznę od dachu, dach nad garażem zrobiłbym kalenice na jednej wysokości co kalenica dachu całego domu oraz lewą stronę dachu tak aby tworzyła jeną polać boczną ,zaoszczędzisz dzięki temu skomplikowanej więźby oraz jednego kosza.
Co do drzwi do WC o których pisał Jani to mi się też jakoś to nie widzi,zamiast brodzika czy kabiny prysznicowej w tym WC umieściłbym w tym miejscu drzwi a kabinę wyrzucił,po co w WC kabina? jak są jeszcze dwie łazienki. Druga sprawa to nie widzi mi się ze względów estetycznych i praktycznych wejście do garderoby z łazienki, po co? jak i tak jest to Wasze miejsce ,przecież wystarczy jak do garderoby są drzwi ze sypialni.
Co do reszty to ostateczny wygląd jak i wymiary nada projektant.
Link do komentarza
Cytat

Ja zacznę od dachu, dach nad garażem zrobiłbym kalenice na jednej wysokości co kalenica dachu całego domu oraz lewą stronę dachu tak aby tworzyła jeną polać boczną ,zaoszczędzisz dzięki temu skomplikowanej więźby oraz jednego kosza.


Ale wtedy dach nad domem i nad garażem będą miały różny kąt nachylenia, a to chyba nie będzie dobrze wyglądało? i nie wiem czy wtedy dach nad garażem nie będzie miał za dużego kąta nachylenia.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ale wtedy dach nad domem i nad garażem będą miały różny kąt nachylenia, a to chyba nie będzie dobrze wyglądało? i nie wiem czy wtedy dach nad garażem nie będzie miał za dużego kąta nachylenia.


Nie martw się o kąt bo to tylko szkic,cała prawda wyjdzie jak projektant zacznie rysować w odpowiedniej skali. Jeżeli kąt ma być taki sam jak na domu to projektant tak dopasuje ,że będzie taki sam nad garażem.
Link do komentarza
Cytat

Nie martw się o kąt bo to tylko szkic,cała prawda wyjdzie jak projektant zacznie rysować w odpowiedniej skali. Jeżeli kąt ma być taki sam jak na domu to projektant tak dopasuje ,że będzie taki sam nad garażem.


Nie masz racji. Żeby kąt nachylenia dachu garażu i domu był taki sam to szerokość dachu nad garażem musiałaby być taka sama jak szerokość dachu nad domem. A w takim układzie jak jest to będzie on bardzo duzo wystawał poza ściany. Tak nie może być. Jeżeli kalenica miałaby być na jednej wysokości to kąty nachylenia dachów muszą być różne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...