Skocz do zawartości

Mocowanie baterii wannowej do ścianki z gazobetonu (5cm)


lukecz

Recommended Posts

Witam

Proszę o porady w jaki sposób zamontować baterię wannową do ścianki z gazobetonu o gr. 5cm

Poprzedni właściciel miał baterię osadzoną w ściance z G-K, gdzie z tyłu poprostu założony był klin między kolankiem a wewnętrzną stroną ścianki.
Domyślam się że nie było to dobre rozwiązanie (bateria ruszała się) więc chciałbym wiedzieć jak osadzić to poprawnie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam

Proszę o porady w jaki sposób zamontować baterię wannową do ścianki z gazobetonu o gr. 5cm

Poprzedni właściciel miał baterię osadzoną w ściance z G-K, gdzie z tyłu poprostu założony był klin między kolankiem a wewnętrzną stroną ścianki.
Domyślam się że nie było to dobre rozwiązanie (bateria ruszała się) więc chciałbym wiedzieć jak osadzić to poprawnie

Pozdrawiam


Patrząc na zdjęcie to do tych kolanek pół calowych jest podłączony wężyk a na dole gdzieś musi być zawór,więc zakręć zawór a raczej zawory od zimnej i ciepłej wody, odkręć te kolanka i kup płytkę montażową pod baterię

albo taką

tę płytkę przykręca się do ściany za pomocą kołków rozporowych,
do takiej płytki przykręca się kolanka 90 stopni

do nich śrubunki mimośrodowe i baterie ,powinno trzymać.

Zapomniałem jeszcze zapytać ,co jest za tym bloczkiem z bk 5 cm ,czy to jest jakaś ściana? Bo tą płytkę montażową musiałbyś przykręcić do tej właśnie ściany .
Link do komentarza
Dzięki za odpowiedzi

O co chodzi z chłodniczką?

@mhtyl
Rzeczywiście, Twój sposób wydaje się być dobry
Szukając na necie znalazłem też takie listwy montażowe np.

I tak myślałem że te wężyki które lecą mi od dołu przytwierdzę do tych kolanek tak jak na poniższym obrazku:

I poprostu wyrowadzę rurki od kolanek tej listwy przykręconej do ściany przez ściankę z gazobetonu aby połączyć z mimośrodami dołączonymi do nowej baterii?
Odległość przodu ścianki z gazobetonu (czyli powierzchni do której będzie dochodziła rozeta baterii) od ściany do której przytwierdzę płytkę to ok 20cm, czyli muszę jakoś połączyć kolanko z mimośrodem?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

I tak myślałem że te wężyki które lecą mi od dołu przytwierdzę do tych kolanek tak jak na poniższym obrazku:

I poprostu wyrowadzę rurki od kolanek tej listwy przykręconej do ściany przez ściankę z gazobetonu aby połączyć z mimośrodami dołączonymi do nowej baterii?
Odległość przodu ścianki z gazobetonu (czyli powierzchni do której będzie dochodziła rozeta baterii) od ściany do której przytwierdzę płytkę to ok 20cm, czyli muszę jakoś połączyć kolanko z mimośrodem?


Na tej fotce co pokazałeś to są rurki alupexy ,do podłączenia wężyków musisz coś innego zastosować.
Aby podłączyć te wężyki musisz wkręcić w kolanka redukcje albo nypel nie wiem jakie masz te wężyki takie coś nypel1/2 / 1/2 cala jeżeli wężyki są 1/2 cala

albo nypel redukcja 1/2 / 3/8 cala jeżeli wężyk jest 3/8 cala

Aby wkręcić ten mimośród możesz dać przedłużkę lub przedłużki odpowiedniej długości 1/2 cala

Link do komentarza
Gość mhtyl
Zamiast tych przedłużek spokojnie możesz dać jakiś dystans aby przybliżyć tą płytkę wraz z kolankami bliżej ścianki z bk.
Ten dystans może być z wyprofilowanego odpowiednio płaskownika albo z blachy odpowiedniej grubości powiedzmy 3-4 mm.
Link do komentarza
Cytat

Zamiast tych przedłużek spokojnie możesz dać jakiś dystans aby przybliżyć tą płytkę wraz z kolankami bliżej ścianki z bk.
Ten dystans może być z wyprofilowanego odpowiednio płaskownika albo z blachy odpowiedniej grubości powiedzmy 3-4 mm.


Jeszcze raz dzięki za rady icon_smile.gif

Jeszcze jedno pytanie, na jaką długość powinien mi wystawać (z bloczku na zewnątrz) mimośród do przykręcenia baterii?
Na chwilę obecną płaszczyzna na którą przykleję płytki jest ok 20cm od ściany, i nie wiem jakie dokupić przedłużki aby mimośród znajdował się w prawdiłowej pozycji w bloczku.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jeszcze raz dzięki za rady icon_smile.gif

Jeszcze jedno pytanie, na jaką długość powinien mi wystawać (z bloczku na zewnątrz) mimośród do przykręcenia baterii?
Na chwilę obecną płaszczyzna na którą przykleję płytki jest ok 20cm od ściany, i nie wiem jakie dokupić przedłużki aby mimośród znajdował się w prawdiłowej pozycji w bloczku.


Nie patrz na mimośród bo jego zakryje rozeta tylko na przedłużkę,może trochę wystawać 3-5 mm albo licować z płytkami.
Mimośrod służy do regulacji rozstawu baterii abyś mógł ja przykręcić,bo nie wszystkie baterie maja takie same rozstawy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...