Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rustin

Różnica w kosztach blachodachówki a trapezówki?

Recommended Posts

Jako , że szybko wszystko idzie do przodu muszę myśleć o blasze. Powiedzcie mi jaka jest różnica w materiałach na dach 180m z blachodachówki i blachy trapezowej ( bez robocizny ) . Chodzi mi o wszystkie dodatki,gąsiory itp itd co tam trzeba. Oczywiście tak orientacyjnie ile poszło by za jedną a ile za drugą w podobnej klasie jakości. Dach prosty w sumie http://www.horyzont.com/projekt-domu/pokaz...iwo_stale/0/528 Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)

Co do ceny za m2 to trapezówka jest tańsza od blachodachówki.Jest tagże grubsza od blachodachówki i bardziej wytrzymalsza,ze względu na przetłoczenia i nie musisz dawać tak gęsto i równo łat co w przypadku blachodachówki.
Co do opierzeń to mogą być w podobnej cenie albo ciut tańsze do trapezówki.
A jakie koszta to już sobie poszperaj w necie ,przecież znasz ile m2 ma Twój dach,zresztą masz projekt to troszeczkę wysiłku i sam sobie odpowiesz.

Cytat

Co do ceny za m2 to trapezówka jest tańsza od blachodachówki.Jest tagże grubsza od blachodachówki i bardziej wytrzymalsza,ze względu na przetłoczenia i nie musisz dawać tak gęsto i równo łat co w przypadku blachodachówki.
Co do opierzeń to mogą być w podobnej cenie albo ciut tańsze do trapezówki.
A jakie koszta to już sobie poszperaj w necie ,przecież znasz ile m2 ma Twój dach,zresztą masz projekt to troszeczkę wysiłku i sam sobie odpowiesz.

Przyjmuję , średnią ceną 30zł czyli 5400 , ale jaki jest koszt dodatków bo chyba sama blacha do pokrycia nie starczy i czy ceny dodatków do blachodachówki i trapezówki sa takie same?

Cytat

Przyjmuję , średnią ceną 30zł czyli 5400 , ale jaki jest koszt dodatków bo chyba sama blacha do pokrycia nie starczy i czy ceny dodatków do blachodachówki i trapezówki sa takie same?

Niektórzy dekarze sami robią opierzenia z blachy,wystarczy tylko kupić arkusze danej blachy a oni sami sobie zrobią ,piszę tu o opierzeniach oprócz gąsiorów.
I tu możesz sobie policzyć ile kosztuje gotowe opierzenie a ile arkusze blachy + robocizna dekarza (bo zapewne za darmo on nie będzie wyginał opierzenia) i wtedy będziesz miał rozeznanie w cenie. Tylko o tym musisz już rozmawiać z danym wykonawcą.
Najprościej to daj projekt dachu do wyceny do kilku,kilkunastu hurtowni,firm i niech Ci zrobią wycenę na trapezowke i blachodawókę.
Jeszcze mogę Ci zaproponować dachówkę ceramiczna Robena Monza + ,wychodzi dość tanio około 28 zł za m2 ,zresztą przy wycenia możesz poprosić o wycenę zarówno na dachówkę,a nóż -widelec zdanie zmienisz icon_biggrin.gif

Cytat

Niektórzy dekarze sami robią opierzenia z blachy,wystarczy tylko kupić arkusze danej blachy a oni sami sobie zrobią ,piszę tu o opierzeniach oprócz gąsiorów.
I tu możesz sobie policzyć ile kosztuje gotowe opierzenie a ile arkusze blachy + robocizna dekarza (bo zapewne za darmo on nie będzie wyginał opierzenia) i wtedy będziesz miał rozeznanie w cenie. Tylko o tym musisz już rozmawiać z danym wykonawcą.
Najprościej to daj projekt dachu do wyceny do kilku,kilkunastu hurtowni,firm i niech Ci zrobią wycenę na trapezowke i blachodawókę.
Jeszcze mogę Ci zaproponować dachówkę ceramiczna Robena Monza + ,wychodzi dość tanio około 28 zł za m2 ,zresztą przy wycenia możesz poprosić o wycenę zarówno na dachówkę,a nóż -widelec zdanie zmienisz icon_biggrin.gif

Czyli nie można powiedziec jaka to jest różnica ? Np cena blachy ze wszystkimi dodatkami trapezówki będzie ok 8 tys a blachodachówki 12?

Cytat

Czyli nie można powiedziec jaka to jest różnica ? Np cena blachy ze wszystkimi dodatkami trapezówki będzie ok 8 tys a blachodachówki 12?

rustin k....a m...ć icon_biggrin.gif przecież tu nie hurtownia budowlana aby Ci ktoś powiedział dokładnie ile co będzie kosztować.
Blachodachówka wychodzi drożej niż trapezówka ,a ile? to już Ci pisałem gdzie uzyskasz 100 % odpowiedzi.
Jeżeli chcesz jeszcze taniej to musisz pogadać z dekarzem czy coś weźmie za zrobienie opierzeń z arkusza blachy a jak tak to ile ,wtedy albo kupisz gotowe opierzenie albo dasz do roboty dekarzowi.
  • Lubię to 1

Cytat

Ciekawe czy konstrukcja tego dachu wytrzyma zamianę pokrycia z blachy na ceramiczne ?

Roben Monza plus na metr kwadratowy 9,8 sztuki x 3,95 kg to sporo więcej jak około 5kg przy zastosowaniu blachy , oczywiście bez liczenia koniecznych dodatkowych obróbek .

Zawsze planując pokrycie ceramiczne trzeba wykonać odpowiednio mocniejszą konstrukcję wieźby dachowej , inne rozstawy rozmiary krokiem .

Cytat

Ciekawe czy konstrukcja tego dachu wytrzyma zamianę pokrycia z blachy na ceramiczne ?

Roben Monza plus na metr kwadratowy 9,8 sztuki x 3,95 kg to sporo więcej jak około 5kg przy zastosowaniu blachy , oczywiście bez liczenia koniecznych dodatkowych obróbek .

Zawsze planując pokrycie ceramiczne trzeba wykonać odpowiednio mocniejszą konstrukcję wieźby dachowej , inne rozstawy rozmiary krokiem .

Samo przez sie ,że konstrukcja musi być mocniejsza . Autor wyraźnie nie zaprotestował ,że ma więźbę tylko na blachę więc można domniemywać że więźba jest zrobiona pod ciężkie pokrycie.

W projekcie jest na dachówkę ale jej nie będzie. skoro mówicie , że cena jest prawie taka sama za materiał to pewnie będzie blacho dachówka

Cytat

W projekcie jest na dachówkę ale jej nie będzie. skoro mówicie , że cena jest prawie taka sama za materiał to pewnie będzie blacho dachówka

To zdanie przejdzie chyba do historii budownictwa icon_biggrin.gif

Cytat

Skoro lepsze jest prawie w cenie tego gorszego ... to trzeba brać gorsze - a jakże

Cytat

To zdanie przejdzie chyba do historii budownictwa icon_biggrin.gif

Też tak myślę

Nie będzie dachówki ceramicznej czy cementowej bo nie chcę a w projekcie jest więc i konstrukcja jest pod nią. To , że cena podobna chodziło mi trapezówka vs blachodachówka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Mam dokładnie te meble łazienkowe https://bokaro.pl/oferty/lara z tym, że ja kupiłam dwa słupki, nic się z nimi nie dzieję,  meble są bardzo dobrej jakości.
    • To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
    • Co jest za Twoją działką, patrząc od drogi? Jest to jakaś dolinka rzeki, czy dalej położone jeszcze niżej działki?
    • Cześć. Mam zagwozdkę jak w temacie. Komin do pieca kondensacyjnego mam z pustaka 36x36 cm, w którym jest otwór o średnicy ok 27cm. Tego juz nie zmienie. Natomiast teraz wykonawca radzi mi aby przed zalaniem czapy kominowej wsadzić do niego przewód spalinowy z odpowiednimi obejmami stabilizującamy, bo podobno potem, gdy zostawi otwór troche większy niż sama rura, to juz nie da rady tych obejm tak rozłozyc, aby stabilizowały ta rurę. czy np gdybym chciał wsadzić rurę koncentryczną 125/80, to po zrobieniu otworu ok 14 cm nie dłoby sie potem rozłożyć obejmy. Kontaktowałem sie w tej sptrawie z jednym hydraulikiem i stwierdził, że przewód spalinowy wsadza juz po zrobieniu komina, i ze nie będzie problemu z tym ze rura będzie niestabilna i że służące do tego pajaczki się rozszerza i będą stabilnie trzymały rurę i ze nie trzebatego robić na tym etapie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, która z tych racji jest bardziej prawdziwa, czy musze teraz robić system spalinowy do pieca zanim zostanie wylana czapa, czy mozna to zrobic spokojnie później? Inna sprawa - czy wg Was dobrym pomysłem byłoby ustabilizowanie takiej rury koncentrycznej poprzez wsypanie do wnetrza komina perlitu? Wtedy stabilizowałby komin i troche go izolował wewnątrz termicznie. Po przeliczeniu wyszło mi ok 0,5m3 perlitu, koszt ok 100 zł.
    • Nie będę negował Twojego wyboru ale nie rozumiem co anhydryt ma takiego cudownego, jak dla mnie jest to niepotrzebnie wydana kasa. Jeżeli skład został tak dobrany to zapewne firma ma taką recepturę i jej się trzyma i co najważniejsze na pewno udzielana gwarancji. Więc nic nie ruszaj tylko jak masz obawy co do jakości wylewki to wołaj ekspertów i najlepiej nie z firmy która wylewała tyko niezależnych i niech sprawdzą jakoś wylewki, gdy będziesz sam coś przy niej majstrował firma może nie uznać gwarancji. Zobaczysz co ekspert powie na temat jakości wylewki i wtedy uderz do firmy która wylewała posadzkę.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...