Skocz do zawartości

Płytki ceramiczne a usuwanie kleju po płytkach PCV


Recommended Posts

Witam
Ta w ogóle to nie spodziewam się jakiejś rewolucji w tym temacie ale mając w perspektywie czyszczenie 25m2 ze starego kleju pozostałego po płytkach PCV postanowiłem, zapytać jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie . Dotychczas zawsze usuwałem klej metoda mechaniczną tzn. szeroką łopatką na młotku lub flexem. Z czym siĘ jedno a tym bardziej drugie wiąże wiedzą wszyscy którzy to robili. Na dodatek ,że ponoć ten klej zawierał azbest /?/
-macie jakieś lepsze patenty ?
-a może nie usuwacie starego kleju? bo i z tym się spotkałem .
- a może to co odłazi to i owszem zerwać a resztę odkurzaczem potraktować i 2x porządny grunt.
-a może -jak piszą fachury Atlas Plus i po sprawie.
-a może ...
...a może zrobię to jednak sprawdzoną choć nie łatwą metodą czyli : "dłuto i flex" i będę spokojnie spał.
Jak ktoś zna lepszy sposób to piszcie.
icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

frezarka + rura + odkurzacz i się nie nawdychasz jak przy fleksie


No tak , ale to zajęcie dla dwojga , chyba ,że frezarka z odpylaniem . A tak swoją drogą to ciekawe ile powinno się wycenić przygotowanie 1m2 podłogi pod płytki/flizy/klinkier/gres/kamień bez układania tychże(!) Tylko od zdjęcia PCV do wyrównania podłogi i zagruntowania.
Może jakiś chemik wynajdzie środek do zmiękczania tego cholernego kleju żeby go później szpachelką zeskrobać . icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...