Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Koszt bramy segmentowej - porównanie 5 producentów

Recommended Posts

Przedstawiamy wycenę wykonania bramy garażowej segmentowej górnej o wymiarach 2,5 x 2,125 m. Wycenie zostały poddane bramy garażowe następujących firm: Hörmann, Krispol, Nice, Normstahl i Wiśniowski.

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/garaz/17429-koszt-bramy-segmentowej-porownanie-5-producentow

Gość Leszek
Pierwsza pozycja znalazła się tu chyba przez przypadek. Brama Hormann'a RenoMatic, czy EPU40 jak kto woli, ma 2 razy cieńszy panel niż pozostałe porównywane bramy. Powinniście wziąć do porównania bramę LPU40 o panelu grubości 42mm.

tak, nie dość, że panel odchudzony to ktoś zapomniał doliczyć klamki z zamkiem (89 zł), bo co nam po samym rozłączeniu napędu, skoro nie można się tym posłużyć z zewnątrz.

Gość z
To jest oszukiwanie nieswiadomych ludzi. Brama firmy hormqnn ktora zostala wzietq do porownania nie powinna w ogole sie wziasc w tym zestawieniu. W budownictwie to tak jakby ktos porownywal cene betonu b45 z b20... bezsens a tak na prawde podstepne oszustwo. Szkoda tylko ze ktos sie na to godzi. Wisniowski panel 40 i to wlasnej produkcji! Oraz Polska firma. Mam 6 lat i polecam.

Na dodatek polskie forum a zagraniczna brame promujecie i to niekonsumencko... nieladnie

Gość polak
mamy tyle polskich dobrych producentów a tu taki drogi szmelc zagraniczny zestawiony tylko z "wisniwskim" . Zadne zestawienie !!!

Gość jolly
faktycznie panel firmy hormann nie powinien się znalezc w tym zestawieniu, gdyż przekłamuje!!! wszystkich producentów panel jest grubosci 40 mm, a hormann jak to hormann czesc ma 40mm a czesc 22mm - odchudzony! i to w miejscach przy zawiasach, co niestety sprzyja powstawaniu mostków termicznych...
stary "chwyt" hormanna, ze porównuje taki panel z pełnym, ciekawe czego się boi oferujac pełny panel 40 mm??? czyzby ceny???
Generalnie Krispol i WIsniowski - dobre, polskie produkty w dobrych cenach! Nice - bramy znanej polskiej firmy pod ich marką, czyli to samo! Normstahl - nie wypowiem się, bo nie chcę, a Hormann - wiadomo - stary wyga z chwytem;)

Gość gykab
Ja mam bramę garażową z Astrum, kupiłem ją od razu z napędem i z tego co widzę, nie dałem za nią dużo pieniędzy.

Gość Klient Hormanna
Osobiście nie polecam Hormana.
4 lata temu Kupiłem drzwi z bramą w promocji.
Ciągle ta promocja ma miejsce.
Drzwi były z dwu punktowym mocowaniem.
Wygieły sie około 1.5mm pozostawiając szparę w środku skrzydła przez która mróź już mocno wyziębiał korytarz.
Tak samo poniżej -5stopni mróź wchodził przez rygiel zamka. Ewidentny Mostek termiczny.
Po kilkukrotnym wzywaniu do reklamacji, jako że horman nie posiada własnego serwisu przyjeżdzali różni najęci experci.
Wynik tego taki że stwierdzili że muszą dać 3 punktowy rygiel. I na tym się skończyło.
Co zimę mam problem z tymi drzwiami.
Nie polecam Hormanna.
Nie polecam firmy Ducato Kraków/Skawina.
Nie zrobili nic w sprawie mojej reklamacji.

Gość inny klient
tez kupiłem na promocji w tamtym roku drzwi z brama w Hormannie. odczucia diametralnie rozne od pzredmowcy. sprawny montaz, zero problemow. zima byla moze nie jakas po9walajaca, ale nie zauwazylem, zeby mroz wchodzil przez rygiel zamk, a tym bardziej, zeby drzwi sie wygiely pozostawiajac szpare w srodku skrzydla.
od znajomych wiem, i to zawazylo na mojej decyzji, ze ma byc Hormann wlasnie, ze ten producent nie zostawia rozgrzebanych reklamacji. nie oplaca musie, za duzo by stracil wizerunkowo, bo zwyczajnie kilkadziesiat lat na to robili

Gość koleolej
widac, ze ceny sa tak zblizone, ze w zasadzie nie mozna mowic, zeby to one byly czynnikiem glownym czy decydujacym.
a skoro nie cena - to marka i opinie klientow: znajomych, blizszych, dalszych. my swego czasu kupilismy brame hormann, zniecheceni wlasnie opowiesciami o reklamacyjnej golgocie jaka przevchodzili znajomi gdzie indziej. nie mowie juz o montazu: slyszalem o przypadkach montazu niechlujnego, o brakorobstwie, niechlujstwie zwyczajnym i lekcewazeniu klienta. na szczęscie nie doswiadczylismy tego w hormannie

Gość loczek
Akurat jestem z branży i powiem szczerze, że spośród wymienionych garażówek każda będzie fajnie działać. Najważniejszy jest dokładny montaż i dobry napęd. Z tych wymienionych na pewno najlepiej dopracowany od wewnątrz (ale tylko dla oka) jest Normstahl ale technicznie każda z nich będzie działać tak samo tym bardziej przy takim rozmiarze. Spośród napędów zdecydowanie Nice.
Skupcie się na kolorystyce zewnętrznej i dobrym napędzie, a potem dopilnujcie dokładnego montażu. Przed montażem przygotujcie idealnie ściany i nadproże aby było równiutko.
No i nie przesadzajcie z detalami, bo w użytku domowym każda z nich da radę przez długie lata jeśli będziecie dbać. To nie przemysłówki, które muszą dziennie wykonać 50 cykli :-)
Po zamontowaniu kupcie dobry smar penetrujący (tylko broń Boże WD40 !) i co jakiś czas przelecieć newralgiczne punkty, zawiasy, rolki itd. szczególnie przed zimą.
Powodzenia i pozdrawiam

Gość Razmes
Użytkownicy wyłapali wpadkę z odchudzoną bramą Hormann'a i już zaraz dwa posty zachwalające ową firmę, ehhh..., ta reklama szeptana, niektórzy nie mają smaku...

Z tego zestawienia wynika, że ceny bram, bez względu na producenta są podobne. Prawdopodobnie wybór zależy od prężnie działających firm w danym regionie i poczty pantoflowej. Oczywiście trzeba liczyć się z korektą cen, ale same wnioski nie powinny się zmienić.

Propozycje wyceny poniżej.

Cena bramy segmentowej w wymiarach 2500 x 2125 mm, z przetłoczeniami M, w kolorze białym, brązowym lub antracytowym i powierzchnią Woodgrain wynosi 2263 zł netto.

Cena bramy segmentowej ocieplanej LPU 40 w wymiarach 2500 x 2125 mm wynosi 2881 zł netto.

Podana cena dotyczy bramy z przetłoczeniami M, w kolorze białym, brązowym lub antracytowym i powierzchnią Silkgrain.

Cena bramy segmentowej w wymiarach 2500 x 2125 mm, z przetłoczeniami M, w okleinie drewnopodobnej Decograin, w kolorze Winchester Oak, Golden Oak, Dark Oak, Night Oak wynosi 2886 zł netto.

Cena napędu SupraMatic E wynosi 1456 zł netto.

Cena napędu ProMatic wynosi 1095 zł netto, przeznaczony jest on do garaży, w których dzienna liczba cykli bramy (otwórz-zamknij) nie przekracza 12 cykli na dzień lub 5 cykli w ciągu godziny. Rozłączanie napędu 110 zł.

Wycena usługi montażu jest ustalana indywidualnie przez Autoryzowanych Przedstawicieli Handlowych.

Edytowano przez Eksperci Hörmann (zobacz historię edycji)

Gość Kielce

Jak można porównywać bramę firmy Krispol z bramą Nice ?! Przecież dla Nice bramy robi Krispol ! Do tego porównywanie jakościowo napędu Shel (Nice "chińczyk") do napędu ProMatic to zakrawa o kpine. ProMatic jest o kilka poziomów lepszym napędem.

Patrząc na ranking brama firmy Wiśniowski jest ostatnia. Dla mnie (pracuję już naście lat w branży) porównanie jakość do ceny: 1. Hormann; 2. Wiśniowski; 3. Krispol i Nice; 4. Normsthal. Oczywiście kwestia automatu do bramy to osobny temat. Tutaj też na pierwszym miejścu stawiam na Hormanna (ProMatic lub SupraMatic); drugie miejsce Nice (ale nie Shel tylko Spin 11 lub 21); trzecie miejsce reszta. Przy napędach firmy Hormann należy pamiętać o wysokiej cenie za piloty (około 160zł. brutto za szt.)

Niestety, nie znam marki SupraMatic, a BFT Tiziano, standardowy napęd nadający się również do bram segmentowych, z ograniczeniem do 20 cykli na dobę kosztuje około 800 zł (brutto). Plus montaż to pewnie 300 zł - myślę, że nie opłaca się brać napędu razem z bramą, bynajmniej w tym wypadku.

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Często gęsto jest tak, że fakturka zbiorcza wychodzi nie tak dobrze jak dwie do różnych firm. W budowlance zestawy brama + napęd są tego bardzo dobrym przykładem. Uwzględniając też obiektywne parametry można się zdziwić.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować