Skocz do zawartości

OLIWKA / HB STUDIO


agaijo

Recommended Posts

Cytat

Obejrzałem wszystkie zdjęcia. Moja Oliwka zacznie powstawać w lipcu. Ja osobiście nie robiłem żadnych zmian - w sensie ścianki kolankowej, czy innych ważnych konstrukcyjnych spraw. Zasmuciła mnie mała kuchnia, chociaż wybierając projekt wiedziałem, że jest mała - i jeszcze na dodatek te drzwi do pomieszczenia gospodarczego.
Po obejrzeniu zdjęcia kuchni uświadomiłem sobie, że trzeba będzie z drzwi zrezygnować. Budować będę w Biskupicach Wlkp. (15 km od Poznania). Jeżeli ktoś zaczął budowę w okolicach Poznania, prosiłbym o kontakt w celu zobaczenia, jak to wygląda w rzeczywistości. Proszę o wiadomość na PW.



Witam nowego Oliwkowicza

Kuchnia wcale nie jest taka mała mając na uwadze, że jest oddzielnie jadalnia, więc w kuchni tylko się gotuje, a nie przebywa większość czasu. Ja zrezygnowałam z drzwi w kuchni , ale zrobiłam przejście do garażu zminiejszając łazienkę na dole. I zmniejszyłam kuchenne okno. W załączeniu fotki przed zmianą i po oraz przejście do garażu.

Pozdrawiam Anetta

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Obejrzałem wszystkie zdjęcia. Moja Oliwka zacznie powstawać w lipcu. Ja osobiście nie robiłem żadnych zmian - w sensie ścianki kolankowej, czy innych ważnych konstrukcyjnych spraw. Zasmuciła mnie mała kuchnia, chociaż wybierając projekt wiedziałem, że jest mała - i jeszcze na dodatek te drzwi do pomieszczenia gospodarczego.
Po obejrzeniu zdjęcia kuchni uświadomiłem sobie, że trzeba będzie z drzwi zrezygnować. Budować będę w Biskupicach Wlkp. (15 km od Poznania). Jeżeli ktoś zaczął budowę w okolicach Poznania, prosiłbym o kontakt w celu zobaczenia, jak to wygląda w rzeczywistości. Proszę o wiadomość na PW.



Widziałem i większe kuchnie, ale jak człowiek jest młody to duża kuchnia jest OK.
Mam znajomych, którzy wprowadzili się do swojego domu ~15 lat temu i szczycili się dużą kuchnią.
Teraz, kiedy mają o 15 lat więcej to chętnie zamienią ją na mniejszą.
Małą kuchnię to mam w bloku (1,8x2,2m)! Wszystko blisko ale dla jednej osoby.
Chcesz mieć dużą kuchnię - wolna wola. Podobnie z pokojem na dole. Teraz będzie może dla gości, ale za 30 czy 40 lat?
Przejście do garażu zostawiam przy kuchni. Pom. gospodarcze z silną wentylacją jest dobrą śluzą między garażem ze spalinami i różnymi oparami a częścią mieszkalną parteru. Mała umywalka w pomieszczeniu i dodatkowe „kapcie” robocze wystarczą dla zachowania czystości. Kotłownia z piecem gazowym, która połączona jest z kuchnią staje się bardzo przydatną i chłodną spiżarnią i ta funkcja przekonała mnie do pozostawienia drzwi przy kuchni. Zakupy z samochodu prosto do spiżarni. Dobre rozwiązanie na cały rok, a zimą szczególnie. Teraz noszę na IV/IV piętro.
Pozdrawiam.
Jan
Link do komentarza
Cytat

[attachment=419:attachment][attachment=419:attachment]

dołączyłam odręczny rys. poddasza, nie jest to szczyt mozliwości graficznych, ale jestem w pracy i mama ograniczone możliwości czasowe. poddasze wygląda mniej więcej tak jak na załączonym rysunku ( bez szczegółów i proporcji)





mam pytanie w związku z tymi schodami - a co zrobiliście z słupkami trzymającymi dach według rysunku wypada on na samym środku schodów
proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Witam. Oboje z żoną również od dłuższego czasu podejmujemy kroki ku budowie własnego domku. Myślę, że w sierpniu sfinansujemy wybraną działkę. Pozostał wybór projektu. Od początku naszym faworytem była ISKIERKA. W zasadzie wymagała tylko retuszu. Działka jest duża ponad 3000 m kw. więc planowałem adaptację garażu na gabinet i budowę garażu wolnostojącego. Ale ostatnio "wpadłem" na projekt OLIWKI. No i zaczął się problem, gdyż spodobała nam się jeszcze bardziej. Ma cechy i urok ISKIERKI, brakujący gabinet i nie wymaga budowy zewnętrznego garażu. Są pewne mankamenty, ale w zasadzie można je pominąć i przyjąć projekt bez zmian. No może wygospodarowałbym spiżarnię oddzielając ją od kotłowni, gdyż przewiduję kotłownię na paliwo stałe (przynajmniej na razie, tylko taka możliwość wchodzi w rachubę). Zastanawia mnie również, czy salon nie jest proporcjonalnie zbyt wąski do jego długości? Wg moich szacunkowych obliczeń z rzutów, szerokość wynosi ok. 4,1 m. Może ktoś z "szczęśliwych" już forumowiczów wrzuciłby informację o wymiarach poszczególnych pomieszczeń? Byłbym wdzięczny. Teraz poważnie rozważamy zakup tego projektu. Mieszkam w Goleniowie (zachodniopomorskie). Mój gg 7097189. Pozdrowienia!
Link do komentarza
Cytat

Witam. Oboje z żoną również od dłuższego czasu podejmujemy kroki ku budowie własnego domku. Myślę, że w sierpniu sfinansujemy wybraną działkę. Pozostał wybór projektu. Od początku naszym faworytem była ISKIERKA. W zasadzie wymagała tylko retuszu. Działka jest duża ponad 3000 m kw. więc planowałem adaptację garażu na gabinet i budowę garażu wolnostojącego. Ale ostatnio "wpadłem" na projekt OLIWKI. No i zaczął się problem, gdyż spodobała nam się jeszcze bardziej. Ma cechy i urok ISKIERKI, brakujący gabinet i nie wymaga budowy zewnętrznego garażu. Są pewne mankamenty, ale w zasadzie można je pominąć i przyjąć projekt bez zmian. No może wygospodarowałbym spiżarnię oddzielając ją od kotłowni, gdyż przewiduję kotłownię na paliwo stałe (przynajmniej na razie, tylko taka możliwość wchodzi w rachubę). Zastanawia mnie również, czy salon nie jest proporcjonalnie zbyt wąski do jego długości? Wg moich szacunkowych obliczeń z rzutów, szerokość wynosi ok. 4,1 m. Może ktoś z "szczęśliwych" już forumowiczów wrzuciłby informację o wymiarach poszczególnych pomieszczeń? Byłbym wdzięczny. Teraz poważnie rozważamy zakup tego projektu. Mieszkam w Goleniowie (zachodniopomorskie). Mój gg 7097189. Pozdrowienia!



Witam.
Szerokość salonu 4,35m więc się bardzo nie pomyliłeś
pozdrowienia
Link do komentarza
Witam wszystkich Oliwkowiczów na forum jestem po raz pierwszy , ja również mam zamiar budować Oliwkę jak wszystko będzie zgodne z planem to zacznę pod koniec sierpnia . Prosze o informacje jak Wam idzie podjęte dzieło z tego co wiem cała konstukcja jest dosyć prosta w budowie tylko trochę pogoda zawodzi , chciala bym wiedzieć jak rozwiązujecie problem ogrzewania bo ja mam dylemat czy na gaz czy eko-groszek , zastanawiam się czy jak zainstaluję piec na groszek to pomieszczenie gospodarcze przy kuchni straci funkcjonalność , czy nie będzie to dokuczliwe ponoć piece z podajnikiem slimakowym są głośne . Pozdrowienia czekam na wasze porady.
Link do komentarza
Witam
Mam zamiar też budować oliwkę, jednak narazie to są tylko przymiarki bo do tej pory jeszcze nie wiem czy mnie stać na dom :/ Mam niemały dylemat i związku z tym pytanie do was.
Czy oliwkowicze, którzy zaczeli niedawno budowę lub mają zamiar najbliższym czasie zacząć mogą mi z przybliżeniu powiedzieć ile wam wyszło na kosztorysie koszt budowy (na dzień dzisiejszy bo wiadomo, że może być różnie). Bardzo mnie interesuje ile wam wyszła robocizna, a ile materiały. Może mi to ktoś napisać z podziałem na etapy (surowy otwarty, zamknięty). Chodzi mi o dane przybliżone ponieważ większość prac mam zamiar wykonać sam więc będę wiedział ile mniej więcej zaoszczędzę.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości szybkich postępów w waszych budowach.
Oliwier;)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Oliwkowiczów na forum jestem po raz pierwszy , ja również mam zamiar budować Oliwkę jak wszystko będzie zgodne z planem to zacznę pod koniec sierpnia . Prosze o informacje jak Wam idzie podjęte dzieło z tego co wiem cała konstukcja jest dosyć prosta w budowie tylko trochę pogoda zawodzi , chciala bym wiedzieć jak rozwiązujecie problem ogrzewania bo ja mam dylemat czy na gaz czy eko-groszek , zastanawiam się czy jak zainstaluję piec na groszek to pomieszczenie gospodarcze przy kuchni straci funkcjonalność , czy nie będzie to dokuczliwe ponoć piece z podajnikiem slimakowym są głośne . Pozdrowienia czekam na wasze porady.



My też mieliśmy dylemat, ale zdecydowaliśmy się na eko-groszek po odwiedzinach znajomych. Nie wiem, ich tzw. kotłownia nie wyglada wcale jak kotłownia (bardzo czysto), a i pytałam się o hałas to i owszem jest na zasadzie głośniejszego pomruku i to tylko przy pobieraniu groszku, lub "załączaniu" płomienia. Przy piecu gazowym tez to słychać. da się przeżyć, ale to mój prywatny odbiór.
Pozdrawiam
Agnieszka
Link do komentarza
Witam

jestem pierwszy raz na forum i również przymierzam się do zakupu projektu Oliwka,niestety moja wyobraźnia przestrzenna jest znacznie ograniczona icon_redface.gif w związku z tym mam pytanie czy ktoś buduje Oliwkę w obrębie województwa mazowieckiego okolice Warszawy,Radomia,Lublina i byłby tak uprzejmy żebyśmy z mężem mogli ją obejrzeć i porozmawiać na temat realizacji bądź ewentualnych zmian w projekcie.
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź (mój nr gg 4143679)

Pozdrawiam
Kasia
Link do komentarza
Właśnie kupiłem projekt Oliwki i dalej walczę o pozwolenie na budowę (sprawa ciągnie się od Lutego) Działka jest teoretycznie uzbrojona ( słup energetyczny, hydrant) Okazało się, że linia w przebudowie, a woda jest ale żeby dostawać pozwolenie na przyłącze, trzeba na własny koszt pociągnąć 50 m magistrali . Wtedy łaskawie dadzą się podłączyć (więc kopię studnie) Piszę to ku przestrodze innym. Nie zawsze obecność Medii świadczy o ich dostępności. Moje zmiany w projekcie to podwójny garaż, ściana kolankowa o jeden pustak i zadaszenie nad gankiem z tyłu i przodu budynku. Ogrzewanie jednak gaz (człowiek z wiekiem robi się wygodny) z dogrzewaniem kominkiem.
Pozdrawiam wszystkich
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Ja również jestem na poczatku drogi do własnego domu. Kupiłam właśnie działkę i już rozpoczęłam poszukiwanie projektu. W związku z tym, że moja działka ma wjazd od zachodu szukałam projektu, w którym taras mógłby być usytuowany na południu (chyba dobrze kombinuję z tymi stronami świata?). Hmmmm i natknełam sie na OLIWKĘ. Także oprócz niemal idealnego rozkładu pomieszczeń najbardziel podoba mi sie mozliwość zrobienia dużego przeszklenia w salonie (tam, gdzie teraz są 3 okna) oraz ten kominek na środku.... Już widzę oczami wyobraźni,jak bedzie pięknie... Na pewno będę chciała uzyskać tzw. wiejski charakter budynku tzn. zrobie drewniany ganek z przodu, taraz też z drewnianymi elementami i może (jeśli to będzie pasowało) okiennice. Ale do tego jeszcze długa droga.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników OLIWKI.
Marta z lubuskiego icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Właśnie kupiłem projekt Oliwki i dalej walczę o pozwolenie na budowę (sprawa ciągnie się od Lutego) Działka jest teoretycznie uzbrojona ( słup energetyczny, hydrant) Okazało się, że linia w przebudowie, a woda jest ale żeby dostawać pozwolenie na przyłącze, trzeba na własny koszt pociągnąć 50 m magistrali . Wtedy łaskawie dadzą się podłączyć (więc kopię studnie) Piszę to ku przestrodze innym. Nie zawsze obecność Medii świadczy o ich dostępności. Moje zmiany w projekcie to podwójny garaż, ściana kolankowa o jeden pustak i zadaszenie nad gankiem z tyłu i przodu budynku. Ogrzewanie jednak gaz (człowiek z wiekiem robi się wygodny) z dogrzewaniem kominkiem.
Pozdrawiam wszystkich




Witaj Mirku,

Czy zechciałbyś sie pochwalić rzutami i elewacjami po wprowadzonych przez siebie zmianach?

Marta
Link do komentarza
Niestety w tej chwili nie mam projektu , jest u architekta , który robi adaptację do działki. Trochę już u niego leży ale go nie poganiam , bo i tak nie ma pozwolenia na budowę. Zaczynam wątpić czy w tym roku cokolwiek zacznę. Jeśli chodzi o zmiany w elewacji to zasugerowałem sie Oliwką Szreka z forum Muratora . Bardzo fajnie zadaszył sobie cały taras z tyłu domu. Ja jeszcze chce dodatkowo wyciągnąć daszek w formie ganku nad wejściem z przodu budynku. Garaż na 2 auta szeroki na 6m , głęboki na 7m. Dodatkowe okno dachowe w pokoju nr 4 i strychu nad garażem, ściana kolankowa podniesiona o 1 pustak i to właściwie wszystko. W środku tylko powiększę wiatrołap i w kuchni wykorzystam wnękę pod schodami. W sumie to zmian nie jest dużo, co tylko dobrze świadczy o projekcie. Zapomniałem jeszcze o balkonie poszerzę go do 1m .
Pozdrawiam Mirek
Link do komentarza
Mnie właśnie najbardziej interesuje wygląd domu z garażem na 2 samochody. Nie zapomnij o mojej prośbie, jak już dostaniesz projekt.... A powiedz mi jaki masz pomysl na kominek? Gdzieś widziałam takie kominki, których plomień widac z kazdej strony, ale nie znalazlam nic na ten temat w internecie i chyba bylby to drogi kominek. Zastanawialm sie takze na "kominko-piecem", czyli czyś na pewno kaflowym do czego możnaby sie przytulic i ogrzac. Wiesz, jak to kiedyś u naszych babć bywało. Kurcze - brzmię jakbym miała z 50 lat! pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mnie właśnie najbardziej interesuje wygląd domu z garażem na 2 samochody. Nie zapomnij o mojej prośbie, jak już dostaniesz projekt.... A powiedz mi jaki masz pomysl na kominek? Gdzieś widziałam takie kominki, których plomień widac z kazdej strony, ale nie znalazlam nic na ten temat w internecie i chyba bylby to drogi kominek. Zastanawialm sie takze na "kominko-piecem", czyli czyś na pewno kaflowym do czego możnaby sie przytulic i ogrzac. Wiesz, jak to kiedyś u naszych babć bywało. Kurcze - brzmię jakbym miała z 50 lat! pozdrawiam


Ponieważ chce ogrzewać gazem z butli , który nie jest tani , na pewno będę dogrzewał kominkiem. Myślę o rozprowadzeniu ciepła za pomocą gorącego powietrza. Nie mam jeszcze pomysłu jak poprowadzić rury do poszczególnych pomieszczeń , ale kominek jest usytuowany centralnie więc nie powinno być większego problemu. Nie wiem tylko czy grawitacyjnie , czy za pomocą dmuchawy. Obawiam się tylko jednej rzeczy. Żeby nie zrobić z salonu kotłowni. Dlatego na pewno nie będę tutaj oszczędzał i pomyśle o dobrym wkładzie kominkowym, który długo będzie podtrzymywał temperaturę . Tak jak ty myślałem o obłożeniu wkładu kaflami. To strona gdzie są takie kominki (też panoramiczne - ogień widać z 3 stron) http://www.karat.pl/ Rozmawiałem z przedstawicielem tej firmy u siebie (firma jest zdaje się z Katowic) ale bez konkretnego projektu ( jeszcze go wtedy nie miałem) pan nie chciał rozmawiać o cenie. Robią kompleksowo cały układ: kominek + rozprowadzenie. Pozdrawiam i przyjemnego oglądania kominków.
Mirek
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam zamiar też budować oliwkę, jednak narazie to są tylko przymiarki bo do tej pory jeszcze nie wiem czy mnie stać na dom :/ Mam niemały dylemat i związku z tym pytanie do was.
Czy oliwkowicze, którzy zaczeli niedawno budowę lub mają zamiar najbliższym czasie zacząć mogą mi z przybliżeniu powiedzieć ile wam wyszło na kosztorysie koszt budowy (na dzień dzisiejszy bo wiadomo, że może być różnie). Bardzo mnie interesuje ile wam wyszła robocizna, a ile materiały. Może mi to ktoś napisać z podziałem na etapy (surowy otwarty, zamknięty). Chodzi mi o dane przybliżone ponieważ większość prac mam zamiar wykonać sam więc będę wiedział ile mniej więcej zaoszczędzę.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości szybkich postępów w waszych budowach.
Oliwier;)



Witam Ciebie Oliwkowiczu ja robiłam wstępne rozeznanie cenowe więc swoją Oliwke chcę budować z ceramiki czyli Porotermu i dachówki ceramicznej, w hurtowni budowlanej obliczyli mi koszt materiałów stanu surowego otwartego na cenę 103.000 z oknami dachowymi, bez więżby, która ma kosztować około
9 000,pozdrowionka


Cytat

My też mieliśmy dylemat, ale zdecydowaliśmy się na eko-groszek po odwiedzinach znajomych. Nie wiem, ich tzw. kotłownia nie wyglada wcale jak kotłownia (bardzo czysto), a i pytałam się o hałas to i owszem jest na zasadzie głośniejszego pomruku i to tylko przy pobieraniu groszku, lub "załączaniu" płomienia. Przy piecu gazowym tez to słychać. da się przeżyć, ale to mój prywatny odbiór.
Pozdrawiam
Agnieszka



Agnieszko dziękuję za odpowiedż chyba też zdecyduję się na eko-groszek, pozdrowionka.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mnie właśnie najbardziej interesuje wygląd domu z garażem na 2 samochody. Nie zapomnij o mojej prośbie, jak już dostaniesz projekt.... A powiedz mi jaki masz pomysl na kominek? Gdzieś widziałam takie kominki, których plomień widac z kazdej strony, ale nie znalazlam nic na ten temat w internecie i chyba bylby to drogi kominek. Zastanawialm sie takze na "kominko-piecem", czyli czyś na pewno kaflowym do czego możnaby sie przytulic i ogrzac. Wiesz, jak to kiedyś u naszych babć bywało. Kurcze - brzmię jakbym miała z 50 lat! pozdrawiam


Marto co prawda projektu jeszcze nie mam , ale skserowałem widok elewacji. Rzuty się nie zmieniły, poza wielkością garażu Przestałem się już spieszyć , bo zanim odbiorę projekt i dostanę pozwolenie na budowę zrobi się koniec października

DSC01446.jpg

.
Mirek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Marto co prawda projektu jeszcze nie mam , ale skserowałem widok elewacji. Rzuty się nie zmieniły, poza wielkością garażu Przestałem się już spieszyć , bo zanim odbiorę projekt i dostanę pozwolenie na budowę zrobi się koniec października[attachment=660:attachment].
Mirek




Dziekuję bardzo. Mam jeszce jedna wieeelką prośbę: nigdzie nie ma w internecie rzutów z wymiarami (ja w kazdym razie nie znalazłam)...czy mógłbyś mi udostępnic swoje rzuty z projektu.... Z góry dziękuję.
pozdrawiam
Marta
Link do komentarza
Cytat

Dziekuję bardzo. Mam jeszce jedna wieeelką prośbę: nigdzie nie ma w internecie rzutów z wymiarami (ja w kazdym razie nie znalazłam)...czy mógłbyś mi udostępnic swoje rzuty z projektu.... Z góry dziękuję.
pozdrawiam
Marta


Marto na razie mam tylko część rzutów z oryginalnego projektu, zresztą tak jak pisałem adaptacja dotyczy praktycznie tylko wielkości garażu. Podaj mi swój adres e mail to Ci je wyślę . Ze zmniejszaniem do miniaturek jest zabawa i boję się, że szczegóły będą nieczytelne.
Pozdrawiam MIrek
Link do komentarza
Cytat

Marto na razie mam tylko część rzutów z oryginalnego projektu, zresztą tak jak pisałem adaptacja dotyczy praktycznie tylko wielkości garażu. Podaj mi swój adres e mail to Ci je wyślę . Ze zmniejszaniem do miniaturek jest zabawa i boję się, że szczegóły będą nieczytelne.
Pozdrawiam MIrek




No to super! Juz podaję: mrusewicz@gmail.com
icon_biggrin.gif
A masz juz może jakieś "wieści" jak garaż dwustaniwisakowy wpłynie na kosztorys?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam Jestem tu nowa i nie bardzo potrafię sobie poradzić z napisaniem posta. Mam pytanie dotyczące wysokości ścianki kolankowej w projekcie Oliwki oraz wielkości poddasza powyżej 1,90 m. Z góry dziękuję za odpowiedź. My ruszamy z budową na wiosnę w przyszłym roku i jesteśmy na etapie załatwiania wszystkich papierów.
Link do komentarza
Cytat

Witam Jestem tu nowa i nie bardzo potrafię sobie poradzić z napisaniem posta. Mam pytanie dotyczące wysokości ścianki kolankowej w projekcie Oliwki oraz wielkości poddasza powyżej 1,90 m. Z góry dziękuję za odpowiedź. My ruszamy z budową na wiosnę w przyszłym roku i jesteśmy na etapie załatwiania wszystkich papierów.


Ściana kolankowa w projekcie to 63 cm. Wysokość poddasza 260cm . Skoś dachu ma nachylenie 40 stopni. Niestety jeszcze nie widziałem Oliwki na żywo, więc nie wiem jak to w praktyce wygląda. Na wszelki wypadek mam zamiar podnieść ścianę kolankową o jeden pustak.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ściana kolankowa w projekcie to 63 cm. Wysokość poddasza 260cm . Skoś dachu ma nachylenie 40 stopni. Niestety jeszcze nie widziałem Oliwki na żywo, więc nie wiem jak to w praktyce wygląda. Na wszelki wypadek mam zamiar podnieść ścianę kolankową o jeden pustak.
Pozdrawiam


Dziękuje za odpowiedź. Rzeczywiście ścianka kolankowa jest niska, a jaka jest powierzchnia poddasza powyżej 1,90 m? Nasza ekipa che zapłaty za powierzchnię dołu plus powierzchnia poddasza powyżej 1,90 m x cena; stad moje pytanie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Składam wszystkim życzenia Noworoczne - szybkiej realizacji wymarzonych Oliwek.
Mam jednocześnie pytanie o wybór projektu - podstawowy, czy wersja lustrzana. Mój wjazd na działkę jest od południowego - zachodu, który projekt lepszy pod względem usytuowania w stosunku do stron świata? Postaram sie wkleić zdjęcie, ale nie wiem czy się uda

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Mam identyczne usytuowanie działki z wjazdem od południa i podobny dylemat . Ostatecznie zdecydowałem się na projekt podstawowy. Salon od południa będzie nasłoneczniony (a rano i tak jestem w pracy ) Kuchnia od północnego wschodu , więc latem upał nie będzie dokuczał . Jedyny minus to , że z kuchni nie widać wjazdu na działkę
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Składam wszystkim życzenia Noworoczne - szybkiej realizacji wymarzonych Oliwek.
Mam jednocześnie pytanie o wybór projektu - podstawowy, czy wersja lustrzana. Mój wjazd na działkę jest od południowego - zachodu, który projekt lepszy pod względem usytuowania w stosunku do stron świata? Postaram sie wkleić zdjęcie, ale nie wiem czy się uda




witam

nasza działka jest usytuowana identycznie - front z wjazdem jest od pd-zach icon_smile.gif)) nie jest to najszczęśliwsze położenie względem stron świata, ale projekt Oliwka i tak daje jeszcze szansę uratować sytuację icon_smile.gif jedyny problem to drzwi tarasowe na zimną pn-wschodnią stonę - ale trudno nie można mieć wszystkiego icon_smile.gif

naszym zdaniem, jedynym prawidłowym pod względem stron świata ustawieniem Oliwki na takiej działce jest projekt odbicie lustrzane z garażem po lewej czyli na pn-zachodniej stronie domu. Dzięki temu jesteśmy osłonięci częściowo pd północy, słońce i tak tam za bardzo nie dociera o żadnej porze roku - a od południowego wschodu uzyskaliśmy piękne naświetlenie salonu, tym bardziej, że okno z projektu zamieniliśmy na spory wykusz z czterema oknami - wizualnie już coś nie coś widać na zdjęciach - http://www.stefanski.info/oliwka/

Pozdrowienia!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Witam forumowiczów.
Ja natomiast poszukuję realizacji OLIWKI z województwa śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i małopolskiego.
Proszę o podanie namiarów i lokalizacji - chętnie podjadę wraz z żoną.
Wybraliśmy ten projekt i chcemy skonfontowac stan rzeczywisty z rysunkiem.
Ruszamy z budową /mam taką nadzieję/ latem tego roku.
pozdrawiam serdecznie
marcin
Żory
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...