Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
brzeszczot

Co dalej? czyli na wyboistej drodze do własnego domu

Recommended Posts

Kłaniam się...

Tak się oto rzeczy mają...

Co mamy:

Mamy działkę, nieuzbrojoną. Media bardzo blisko w drodze, do której przylega działka. Prąd, woda i kanalizacja.
Złożyłem wnioski o wydanie warunków technicznych.

Czego jeszcze nie mam:

Nie mam projektu, nie mam mapy projektowej wykonanej przez geodetę, nie mam jeszcze warunków technicznych...

Mam za to zgryz bo gmina chce w tym roku (może druga połowa roku) asfaltować drogę i boję się że to może utrudnić/zwiększyć koszty przyłączy, mam zgryz i trochę wątpliwości.

Chciałbym, mając na względzie to co powyżej napisałem, zrobić tak - ale czy dobrze i zgodnie z przepisami? Proszę o wskazówki

1. Przed kupnem projektu, przed wykonaniem mapy projektowej przez geodetę, wykonam przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne (przykanalik), zgłaszając gminie takie roboty

2. Na prąd będę prawdopodobnie długo czekał, więc może zrobi się jakieś przyłącze tymczasowe

3. W miedzy czasie wybieram projekt, kończę przyłącze wod - kanalizacyjne, wchodzi geodeta - robi mapę projektową uwzględniając już przyłącza (jakie będą)

3. Architekt mając mapę i projekt adaptuje go, dostosowuje do warunków lokalnych

4. Składam pozwolenie na budowę


Z tego wywodu wynika kilka zasadniczych pytań:

Czy mogę najpierw zająć się przyłączem wodno - kanalizacyjnym i wprowadzić je w obręb mojej działki? (boję się asfaltowania ulicy i ewentualnych utrudnień)
Czy nie kłóci się to z późniejszą adaptacją projektu?

Kiedy zlecić zrobienie mapy projektowej przez geodetę? Czy mogę to zrobić po wykonaniu przylącza? (Nie wiem czy to dobre myślenie - chcę ograniczyć koszta - i dedukuję w ten sposób: po co teraz mapa, która trzeba będzie póżniej za opłatą aktualizować, najpierw zrobię przyłącze/a, a potem poproszę (przed adaptacją) o zrobienie mapy)

Będę wdzięczny za poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykonanie przyłączy jest odrębnym zadaniem inwestycyjnym i nie wiąże się bezpośrednio z pozwoleniem na budowę domu. Może być jednak problem z lokalizacją wodomierza, który z reguły umieszcza się wewnątrz budynku - tu konieczne będzie wykonanie studzienki wodomierzowej chyba że warunki przyłączenia narzucą inną lokalizację. Przyłącza po zakończeniu robót wymagają wykonania inwentaryzacji powykonawczej i tu mapa geodezyjna będzie niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To trochę tak jak z Moim Prądem, do 50% dotacji, ale tak naprawdę, realne dofinansowanie to około 20-30%, bo 5 tysięcy złotych to koszt w zaokrągleniu tylko 1 kW, a instalacje 2 kW to na Polskie gospodarstwa za mało. 
  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża!
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...